دیدار رئیس مجمع تشخیص با برخی اعضای آن

 

رئیس مجمع تشخیص البته همانند زمانی که این طرح را در مجلس خبرگان مطرح کرد، هیچ اشاره‌ای به افرادی که دلسوز نامیده، نکرد.

به گزارش شبکه ایران، هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از دیدار خود با عوامل پیشنهاد دهنده طرحی که "برون رفت از وضعیت فعلی" نامیده، با هدف بحث و بررسی پیرامون نتایج آن خبر داد.

او عصر دیروز در دیدار با اعضای شورای مرکزی خانه احزاب ایران واکنش برخی رسانه‌ها را به طرح اخیرش، "جنجال‌آفرینی" خواند و گفت که باید متذکر شوم افرادی دلسوز در مجمع تشخیص مصلحت نظام پیشنهاد دهنده این طرح به اینجانب بودند که مورد موافقت بنده نیز قرار گرفت و قرار است نتایج آن بزودی در دیداری که با آنان خواهم داشت مورد بحث قرار گیرد.

رئیس مجمع تشخیص البته همانند زمانی که طرح موسوم به "برون رفت از وضعیت فعلی" را در مجلس خبرگان مطرح کرد، هیچ اشاره‌ای به افرادی که دلسوز نامیده، نکرد.

هاشمی آن زمان هم حتی عنوان نکرد که دلسوزان مورد نظرش از اعضای چه نهاد و سازمانی هستند اما با توجه به مکان طرح این موضوع، نگاه‌ها بیش از همه به سمت مجلس خبرگان معطوف شد.

با این وجود وقتی رسانه‌ها برای اطلاع از جزئیات طرح هاشمی به سراغ نمایندگان مجلس خبرگان رفتند، با اظهار بی‌اطلاعی آن‌ها مواجه شدند و دست خالی بازگشتند.

به موازات این رویداد، شخصیت‌های مطرح سیاسی و بویژه نمایندگان مجلس که پیش از آن، به سکوت هاشمی در برابر "فتنه" اخیر معترض بودند، به انتقاد از طرح وی پرداختند.

بر این اساس بود که کوثری طرح هاشمی را "غیر قابل قبول" عنوان کرد، کرمی‌راد، آن را "با هدف رفع اتهام از برخی افراد مشخص" دانست و نوباوه عنوان کرد که "بحرانی نبوده که طرح برون رفت هاشمی مطرح شود."

با این حال آنچنان که از سخنان اخیر رئیس مجمع تشخیص بر می‌آید او همانند خطابه‌اش در نماز جمعه 26 تیرماه معتقد به وجود "بحران" در کشور است و با وجود اعلام طرح خود در این باره، بنا ندارد از جزئیات و عوامل "دلسوز" آن سخنی به میان آورد.

/ 0 نظر / 3 بازدید