آیت‌الله نمازی در گفتگو با فارس: وهابیت فرقه‌ای جعلی است

خبرگزاری فارس: عضو مجلس خبرگان رهبری وهابیت را فرقه‌ای جعلی و ابزاری برای ایجاد شکاف در اسلام دانست.


آیت‌الله عبدالنبی نمازی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در قم اظهار داشت: عقبه این فرقه دستگاه‌های جاسوسی انگلیس هستند و می‌خواهند بین امت اسلامی دشمنی و کینه به وجود بیاورند و این گروه برای ایجاد شکاف در اسلام تشکیل شده‌اند که خوشبختانه تاکنون موفقیت چندانی نداشته‌اند.
وی افزود: دلیل این مسئله دیدگاه‌ها، تفکرات و عملکردی است که این فرقه جاهل در طول تاریخ داشته‌ است و با هدف مخالفت با اسلام و مسلمانان تشکیل شده است.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم فرقه وهابیت را گروهی را غیرمسلمان خواند و گفت: اگر این فرقه‌ها مسلمان بودند قبور ائمه اطهار(ع) را تخریب و به آنها به حرمتی نمی‌کردند و به شهر‌ها و کشور‌های مذهبی برای تخریب حرم امامان معصوم(ع) حمله‌ور نمی‌شدند.
عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: آنها به راحتی به انهدام حرم امامان معصوم(ع) پرداختند و تا کنون قبور امام حسن مجتبی(ع)، امام محمد باقر(ع)، امام جعفر صادق(ع) و امام سجاد(ع) را تخریب کرده‌اند و این کارشان بر مسلمان نبودن آنها دلالت می‌کند و انفجارهایی که در عراق صورت می‌گیرد با تدابیر آمریکایی‌ها و عملیات اجرایی آن به دست وهابیون است.
آیت‌الله نمازی این فرقه را مخالف با اسلام دانست و ابراز داشت: آنها گروهی هستند که خارج از اسلام پیش می‌روند و اگر مسلمان بودند و دین اسلام را قبول داشتند دیگر با قبور رفتگان دشمنی نمی‌کردند و به فکر مقابله با اسلام نمی‌افتادند.
وی خواستار آگاهی دادن به مردم درباره این فرقه‌های ساختگی شد و خاطرنشان کرد: باید کارنامه وهابیت نوشته شود تا مردم آگاهی پیدا کنند و بدانند که این گروه با هیچ منطقی سازگار نیستند و کار‌هایی را که انجام می‌دهند قابل قبول و دفاع نیست و همه باید این گروه‌ها را بشناسند تا ضربه‌ای به اسلام زده نشود.

/ 0 نظر / 3 بازدید