آمریکا قبل از انتخابات از کودتای سبز در ایران خبر داده بود

مشاور سابق وزیر خزانه داری آمریکا گفت، آمریکا قبل از انتخابات از کودتای سبز در ایران خبر داده بود.
پاپل کربگ روبرتز مشاور سابق وزیر خزانه داری آمریکا و سردبیر سابق روزنامه معروف وال استریت ژورنال که پیشتر طی مقاله ای افشاگرانه، از طرح سازمان جاسوسی آمریکا برای تبدیل انتخابات به نقطه آغازین «کودتای سبز» پرده برداشته بود، در گفت وگو با خبرنگار کیهان ابعاد جدیدی از این پروژه براندازی را تشریح کرد.
روبرتز با اشاره به انکار اتهام کودتای سبز از سوی برخی سران اصلاح طلب گفت: «اصلاح طلبان با انکار اتهام کودتا می خواهند بگویند جایگاه آنها بسیار فراتر از آن است که دست نظام برای اجرای عدالت به آنها برسد.»
وی که حمایت مالی بنیاد اعانه ملی برای دموکراسی آمریکا (NED) از طرفداران میرحسین موسوی را افشا کرده بود، درباره علل پیوند واشنگتن- اصلاحات گفت: «اصلاح طلبان ایران، خواستار یک حکومت مذهبی نیستند. به این معنا که آنها خواهان یک جامعه غربی سکولار هستند که در آن تنها چیزی که اهمیت دارد، پول است. همین امر، یعنی هدف مشترک برای تغییر حکومت مذهبی ایران، عامل پیوند واشنگتن و اصلاح طلبان شده است.»
سردبیر سابق وال استریت ژورنال تصریح کرد: «شما می بینید که نومحافظه کاران آمریکایی مدت ها قبل از برگزاری انتخابات ایران اعلام می کنند که یک «انقلاب سبز» در راه است و پس از انتخابات تظاهرکنندگانی با نمادهای سبز به خیابان ها می ریزند.»
روبرتز پیشتر در مقاله خود که در رسانه ها منتشر شد، مراحل طراحی و اجرای کودتای مخملی در ایران را از اقرار 16 می 2007 جان بولتون نومحافظه کار معروف و دستور رسمی 27 می 2007 جرج بوش تا اختصاص 400 میلیون دلار برای «بی ثبات سازی ایران پس از انتخابات 2009» تشریح کرده بود.
وی در ادامه و در پاسخ به این سؤال کیهان که آیا ملت ایران به دنبال روی کارآمدن اوباما باید در انتظار چه تغییراتی در سیاست های واشنگتن در قبال تهران باشند، گفت: «اوباما تغییری در آمریکا ایجاد نکرده است. او در حقیقت یک بوش دیگر است که کشور ما را بیشتر در باتلاق جنگ فرومی برد.»
این مقام ارشد وزارت خزانه داری آمریکا درباره علت سیاست های خصمانه کشورش در قبال ایران گفت: «قبل از انقلاب اسلامی سال 1979 (1357 هجری شمسی)، آمریکا حامی و متحد ایران بود، چرا که ایران توسط آلت دست واشنگتن اداره می شد. ملت ایران عروسک آمریکایی ]اشاره به محمدرضا شاه[ را سرنگون کرد و بدین وسیله هژمونی جهانی آمریکا تضعیف شد. آمریکا زخم از دست دادن حکومتش بر ایران را فراموش نکرده است.»
روبرتز در پاسخ به این سؤال خبرنگار ما که پرسید «ما مکرر می شنویم که شکاف عمیقی میان نظر مردم آمریکا و سیاست این کشور وجود دارد، علت چیست؟» تصریح کرد: «در آمریکا دولت نیازی به حمایت مردم ندارد. تنها ضروری است که حمایت آیپک (لابی صهیونیستی)، شرکت های امنیتی و نظامی و البته سرمایه داران بزرگ جلب شود. این گروه ها پول لازم را برای کنترل آمریکا در اختیار دارند.» خبرنگار ما در ادامه پرسید «شما پیشتر گفته اید، کسی که به رسانه های مکتوب، دیجیتال و تلویزیون های آمریکا اعتماد می کند، در حقیقت بی خبر و صاحب اطلاعات تحریف شده است، چرا؟» روبرتز در پاسخ گفت: «رسانه های آمریکایی در تملک شرکت های عظیم مالی هستند؛ ارزش و اعتبار آنها وابسته به گواهینامه پخش فدرال (FBL) و نیز درآمدهای آنها از طریق پذیرش آگهی است، و از آنجا که لابی صهیونیستی آیپک قدرت تحریم آگهی به این شرکت ها و نیز اعمال نفوذ در ارائه گواهینامه پخش و انتشار به رسانه ها است، رسانه های مستقل عملاً حذف شده و در نتیجه رسانه های آمریکا به یک «وزارت پروپاگاندا» (عملیات روانی) در خدمت اهداف دولت تبدیل شده است.»
سردبیر سابق وال استریت ژورنال، درباره وضعیت دموکراسی، آزادی بیان و حقوق بشر در کشورش گفت: «انتخابات به صورت روتین در آمریکا به سرقت می رود، اما نکته مهم تر اینجاست که اصلاً انتخابات اهمیتی ندارد. دولت آمریکا توسط مردم کنترل نمی شود، بلکه عنان آن در اختیار جماعت معدودی از گروه های متنفذ است که قادرند در قبال خدماتی که دولتمردان به آنها ارائه می کنند، از ستاد انتخاباتی آنها حمایت مالی کنند. آزادی بیان و مانند آن که در قانون اساسی آمریکا آمده، توسط دولت بوش - چنی خدشه دار شد و بلکه کنار گذاشته شد. اوباما این سیاست اسلاف خود را تغییر نداده است.»
وی درباره علل روند رو به انحطاط و فروپاشی آمریکا گفت: «دولت آمریکا از نخوت و تکبر ناشی از باور به اصل «ملت استثنایی» به شدت ضربه دیده است. این ایدئولوژی است که می گوید آمریکا در دنیا بی همتاست و بقیه کشورها و ملت ها اندازه آن خوب و با ارزش نیستند. بنابراین آمریکا «حق دارد» و باید سیستم خود را به بقیه دنیا تحمیل کند.»
مشاور ارشد سابق وزیر خزانه داری آمریکا درباره جنگ آمریکا علیه اسلام گفت: «جنگ های آمریکا علیه مسلمانان از آن رو ممکن شده است که کشورهایی چون چین، روسیه، ژاپن، کره جنوبی، اتحادیه اروپا و البته عربستان با دریافت وام از وزارت خزانه داری آمریکا، بودجه این جنگ ها را تأمین می کنند.
فروپاشی اقتصادی آمریکا به بی اعتبار شدن دلار و در نتیجه کاهش اعتبار وزارت خزانه داری منجر شده است. زمانی که کشورهای دیگر بودجه امپریالیسم آمریکا را تأمین نکنند، آن روز پایان امپریالیسم خواهد بود.»

/ 0 نظر / 3 بازدید