پیگرد قانونى دانشگاه آزاد به دلیل نشر اکاذیب

به‌دنبال انتشاراطلاعیه‌ای از سوی دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر وقف اموال این دانشگاه از سوی هیات امنای آن و کسب موافقت مقام معظم رهبری در این باره، ‌ برخی صاحبنظران سیاسی ضمن تأکید‌ بر انحرافی بودن این موضوع، ‌ بر پیگرد قانونی دانشگاه آزاد به اتهام نشر اکاذیب تأکید‌ کردند.
قاسم روان‌بخش عضو هیات علمی مؤسسه آموزشی- پژوهشی امام خمینی(ره) قم درگفت‌وگو با ایرنا گفت: ‌ هر کسی خصوصاً اعضای هیات امنای دانشگاه آزاد می‌داند که اموال عمومی را نمی‌توان وقف کرد و این مساله بسیار خنده‌آور است زیرا وقف تنها بر اموال شخصی افراد صورت می‌گیرد. وی با اشاره به اینکه اعضای هیات امنای دانشگاه آزاد با انتساب غلط کسب اجازه از رهبر معظم انقلاب دروغی بزرگ را مطرح کردند، گفت: ‌ با این افراد به علت انتساب دروغ به رهبر معظم انقلاب باید برخورد جدی صورت گیرد.
روان‌بخش هدف متولیان دانشگاه آزاد از طرح این مساله را حیله‌ای سیاسی و همچنین سرپوش گذاشتن بر انتخابات اخیر برای انحراف اذهان عمومی عنوان کرد و افزود: ‌ آقایان هاشمی رفسنجانی و جاسبی اگر علاقه‌ای به وقف دارند از اموال خود شروع کنند.
در همین ارتباط عبدالرضا مرادی، عضو کمیسیون قضایی مجلس بابیان اینکه طبق قانون مجازات اسلامی، ‌ نشر اکاذیب یعنی مطرح کردن مطلبی که صحت ندارد، ‌ از موارد اتهام محسوب شده و پیگرد قانونی خواهد داشت، ‌ به خبرگزاری فارس گفت: ‌ اموال دانشگاه آزاد مربوط به عموم ملت است و ملک شخصی نیست که بخواهند در هر زمانی آن را وقف کنند.
یک پژوهشگر نیز اظهار عقیده کرد: ‌ در صورتی که هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی با وقف اموال این دانشگاه خود را متولی اعلام کرده باشند، ‌‌ این وقف تضمینی برای حاکمیت مستمر بر دانشگاه آزاد است.
مسعود رضایی با اشاره به اینکه دفتر مقام معظم رهبری ادعای متولیان این دانشگاه مبنی برموافقت رهبرمعظم انقلاب با وقف اموال دانشگاه را تکذیب کرده است، ‌ تأکید‌ کرد: باید مدعیان پاسخگوی این نکته باشند که چرا موضوع به این مهمی را خلاف واقع اعلام کرده‌اند. وی درپایان افزود: ‌ اگر قرار باشد اموال دانشگاه آزاد اسلامی وقف شود باید این موضوع در اساسنامه دانشگاه آزاد اسلامی مطرح شود.

/ 0 نظر / 3 بازدید