با هدف جنگ روانی صورت می گیرد تور ضد ایرانی نتانیاهو در اروپا

نخست وزیر رژیم صهیونیستی با هدف ایجاد جنگ روانی و خطرناک جلوه دادن برنامه هسته ای ایران این هفته با سفر به کشورهای اروپایی تور ضد ایرانی برگزار می کند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، خاورمیانه و ایران محور مذاکرات بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در اروپا خواهد بود.
براساس این گزارش، «مارک ریگیف» سخنگوی نخست وزیر رژیم صهیونیستی دراین باره مدعی شد: نتانیاهو با رهبران اروپا درباره تلاش برای توقف برنامه هسته ای ایران که غرب و اسرائیل هدف از آن را دستیابی به بمب اتم می دانند، گفت وگو خواهد کرد.
وی افزود: نتانیاهو همچنین تهدیدات ناشی از برنامه هسته ای ایران برای منطقه و جهان، چگونگی مقابله با این چالش و راههای ممانعت از پیشبرد توانمندی های نظامی هسته ای ایران را به بحث خواهد گذاشت.
نتانیاهو روز سه شنبه به لندن می رود و در آنجا با «گوردون براون» نخست وزیر انگلیس و همچنین «جرج میچل» فرستاده آمریکا در امور خاورمیانه دیدار می کند.
بیانیه نخست وزیری رژیم صهیونیستی درباره برنامه کاری این سفر می افزاید که نتانیاهو در روز چهارشنبه نیز به آلمان خواهد رفت تا با «آنگلا مرکل» صدراعظم این کشور رایزنی و دیدار کند.
وی در این دیدار علاوه بر برنامه هسته ای ایران قصد خواهد داشت تا درباره روند صلح خاورمیانه نیز با این کشورها گفت وگو کند. البته آمریکا، انگلیس و آلمان در زمینه توقف شهرک های صهیونیست نشین در کرانه باختری و شهر قدس اشغالی متفق القول هستند و این چیزی است که تل آویو از آن ناراضی است.
«اندریاس بیکی» سخنگوی وزارت خارجه آلمان روز جمعه گفت: ما و آمریکا دیدگاه خود را درباره شهرک سازی اعلام کرده ایم، این موضوع یکی از مهم ترین موانع حل موضوع فلسطین از طریق تشکیل دو دولت است.
مقام های رژیم صهیونیستی در هفته های گذشته چندین بار با مقام های آمریکایی ملاقات کرده اند.

/ 0 نظر / 3 بازدید