ایران برنامه هسته‌ای خود را با اهداف صلح‌آمیز دنبال می‌کند

خبرگزاری فارس: نخست وزیر ترکیه که برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک به سر می‌برد در دیدار با نمایندگان سازمان‌های یهودی گفت که ایران اعلام کرده که برنامه هسته‌ای خود را با اهداف صلح آمیز دنبال می‌کند.


به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری ترکی "آناتولی "، "رجب طیب اردوغان " نخست وزیر ترکیه برای حضور در شصت و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل و همچنین شرکت در نشست گروه 20 امروز سه‌شنبه وارد نیویورک شد.
در نیویورک اردوغان نخستین نشست خود را با نمایندگان تعدادی از سازمان‌های یهودی که شامل "انجمن ضد افترا " نیز بود، برگزار کرد.
طبق اطلاعاتی که برخی منابع اعلام کرده‌اند این نشست سودمند بوده و یهودیان درباره موضوعات زیادی از اردوغان سوال کردند.
در این نشست سازمان‌های یهودی نگرانی خود درباره تکثیر تسلیحات کشتار جمعی در خاورمیانه و همچنین اظهارات "محمود احمدی‌نژاد " درباره هولوکاست را اعلام کردند.
اردوغان در این نشست گفت که ترکیه با هرگونه تسلیحات کشتار جمعی و تسلیحات هسته‌ای در منطقه و جهان مخالف است.
رژیم صهیونیستی تنها دارنده تسلیحات هسته‌ای در خاورمیانه به شمار می‌آید و در زرادخانه‌های این رژیم بیش از 200 کلاهک هسته‌ای نگهداری می‌شود.
اردوغان در جمع نمایندگان سازمان‌های یهودی تاکید کرد که ایران گفته است که برنامه هسته‌ای خود را با اهداف صلح‌آمیز دنبال می‌کند و ترکیه نیز همیشه به ایران گفته که با تسلیحات هسته‌ای مخالف است.
همچنین "احمد داود اغلو " وزیر امور خارجه ترکیه نیز اردوغان را در سفر به نیویورک همراهی می‌کند. وی در نیویورک با "کارل بیلت " وزیر امور خارجه سوئد که کشورش هم اکنون ریاست اتحادیه اروپا را بر عهده دارد و همچنین "میگل آنخل موراتینوس " وزیر امور خارجه اسپانیا که کشورش رئیس بعدی اتحادیه اروپا است، دیدار کرد.

/ 0 نظر / 3 بازدید