آیت‌الله جنتی از طرح "اسرائیلی-آمریکایی" روز 13 آبان پرده برداشت

 

خطیب موقت نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه "اگر دستگاه قضایی و امنیتی کشور در برخورد با اغتشاش‌گران سست برخورد کند به ملت، شهدا و امام خمینی(ره) خیانت کرده است"، تصریح کرد: فتنه‌گران باید به هوش بیایند و توبه کنند تا رأفت اسلامی شامل حال آنها شود.

به گزارش شبکه ایران، آیت‌الله احمد جنتی خطیب این هفته نمازجمعه تهران در خطبه اول ضمن تسلیت شهادت امام جعفر صادق(ع) اظهار داشت: ایشان در آن زمان مکتب شیعه را پایه‌گزاری و فقیهانی مؤمن، راستگو و عالم تربیت کردند که هرچه در خصوص مفاهیم فقه اسلامی داریم به برکت شاگردان ایشان است.

*مسائل امنیتی هرگز نباید افشا شود

دبیر شورای نگهبان اظهار داشت: بین برخی شیعیان با امام صادق(ع) بخاطر پاره ای مسایل مشکل بوجود می‌آمد به عنوان مثال ایشان مطالبی را به آنها می‌گفتند و تذکر می‌دادند که جایی نقل نشود ولی آن افراد می‌رفتند و آن مطالب را منتشر می‌کردند که امام در زمان‌هایی می‌فرمودند من به خود اجازه می‌دهم تا آنها را لعن کنم زیرا این مسائل، مسائل امنیتی بود و این نشان می‌دهد که مسائل امنیتی اهمیت زیادی دارد.

دبیر شورای نگهبان در ادامه سخنان خود با اشاره به حدیث دیگری تصریح کرد: در حدیثی آمده است کسی که راز ما را فاش می‌کند از کسی که به جنگ ما می‌آید وضعیتش بدتر است و این مشکلی است که حکومت‌های اسلامی از قدیم با آن درگیر شده بودند.

خطیب این هفته نمازجمعه در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: امام صادق(ع) به دنبال این بود که وحدت شیعه حفظ شود تا حدی که حتی دو نفر هم با هم دعوا نکنند و اینها درس‌هایی است که در رفتار و عمل به ما داده‌اند.

* اجلاس ژنو یک فتح بزرگ و نشانه اقتدار و عزت برای کشور بود

به گزارش فارس، آیت‌الله جنتی در خطبه‌ دوم نماز جمعه تهران طی سخنانی ضمن تسلیت و تبریک به مناسبت سالگرد شهادت آیت‌الله اشرفی اصفهانی، گفت: جای تاسف است که دشمنان نمی‌توانند حتی پیرمرد 80 ساله‌ای مانند آیت‌الله اشرفی اصفهانی را تحمل کنند و وی را در محراب به شهادت می‌رسانند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه با اشاره به اجلاس 1+5 در ژنو اظهار داشت: این اجلاس یک فتح بزرگ و نشانه اقتدار و عزت برای کشور بود و به غربی‌ها ثابت کرد که نبایستی با جمهوری اسلامی ایران قلدرمآبانه برخورد کنند.

جنتی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران قبل از برگزاری اجلاس بسته پیشنهادی شامل مسائل بین‌المللی را برای غربی‌ها فرستاده بود، تصریح کرد: در این بسته پیشنهادی مسائل هسته‌ای ایران نیامده بود.

* جلیلی در اجلاس ژنو به ایران آبرو داد

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: در این اجلاس قدرت‌هایی قصد داشتند تا مسائل هسته‌ای ایران را مطرح کنند اما جلیلی که در این اجلاس به ایران آبرو داد، اعلام کرد که برای بررسی مسائل هسته‌ای کشورمان به ژنو نیامده و دستور این جلسه باید بسته پیشنهادی ایران باشد که همین عامل باعث شد در این اجلاس از مسائل هسته‌ای گذر شود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه معاون وزیر خارجه امریکا در اجلاس ژنو در سه مرتبه تلاش می‌کند تا با جلیلی دیدار کند و جلیلی دیدار با این مقام آمریکایی را نمی‌پذیرد، خاطرنشان کرد: در انتها و پس از پایان یکی از جلسات این مقام آمریکایی نزد جلیلی آمده و اعلام می‌کند که قصد دارد گفتگو کند که جلیلی نیز این درخواست معاون وزیر امور خارجه آمریکا را می‌پذیرد.

وی ادامه داد: در ابتدای گفتگوی معاون وزیر امور خارجه امریکا و جلیلی، مقام امریکایی مباحث هسته‌ای را مطرح می‌کند و اهمیت مباحث مربوط به انرژی هسته‌ای را به جلیلی گوشزد می‌کند که جلیلی خطاب به معاون وزیر امور خارجه آمریکا بیان می‌کند که مسائل مربوط به انرژی هسته‌ای ایران روبراه شده است و دلیلی ندارد که در این خصوص صحبت کنیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه خاطرنشان کرد: معاون وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه این دیدار خطاب به جلیلی می‌گوید که بحث‌هایی راجع به رعایت نشدن حقوق انسان‌ها در ایران مطرح می‌شود که جلیلی پاسخ می‌گوید که ما هم شنیدیم، اوباما گفته است که شکنجه در آمریکا را پایان می‌دهید که با این سخن، مقام آمریکایی سر خود را پائین می‌اندازد.

* موضوع مذاکره با آمریکا در میان نیست

جنتی با تاکید بر اینکه بحث مذاکره با آمریکا در میان نیست، گفت: عده‌ای تصور کردند که باب مذاکره با آمریکا باز شده است که این تصور آنها صحیح نیست چرا که موضع جمهوری اسلامی ایران در مقابله با آمریکا و عدم مبارزه با امریکا سیاست‌هایی است که توسط امام خمینی‌(ره) و مقام معظم رهبری تعیین شده است که این سیاست‌ها تغییرناپذیر است.

دبیر شورای نگهبان همچنین تصریح کرد: بعضی افراد که بحث مذاکره با آمریکا را مطرح می‌کنند، قصد دارند که عزت به دست آمده در اجلاس ژنو را تحت‌الشاع قرار دهند که این افراد بایستی شیطنت‌های خود را کنار بگذارند.

* طرح هدفمند کردن یارانه‌‌ها اقدام بسیار بزرگی است که باید در گذشته انجام می‌شد

وی در ادامه سخنانش به طرح هدفمند کردن یارانه‌‌ها اشاره کرد و افزود: این طرح اقدام بسیار بزرگی است که بایستی در سال‌های قبل انجام می‌شد.

جنتی با بیان اینکه اجرایی کردن طرح هدفمند کردن یارانه‌ها به صورت شجاعانه توسط دولت و مجلس دنبال می‌شود، تصریح کرد: این طرح موجب تحول اقتصادی در کشور می‌شود و یک اقدام بسیار اساسی به شمار می‌رود.

دبیر شورای نگهبان اضافه کرد: به هرحال بایستی از هدر رفتن منابع نفتی در کشور جلوگیری کرد و با ارائه یک الگوی مصرف صحیح از ریخت و پاش‌ها نیز جلوگیری شود و ظلمی که طی 30 سال به قشر پائین‌ دست جامعه وارد شده است را پایان داد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه مهار قیمت‌ها و رساندن قیمت‌ها به میزان واقعی خود بایستی هرچه سریعتر اجرایی شود، تصریح کرد: اگر طرح هدفمند کردن یارانه‌ها اجرایی نشود ما در آینده‌ای نزدیک و با پایان یافتن منافع انرژی به بن‌بست خواهیم رسید به همین دلیل بهترین زمان برای اجرای کردن این طرح اکنون است.

وی با بیان اینکه افکار عمومی باید در خصوص طرح هدفمند کردن یارانه‌ها آگاهی لازم را کسب کنند، تاکید کرد: نباید این طرح طوری پیش رود که شاهد وارد شدن یک شوک به جامعه باشیم و برای جلوگیری از رخ‌دادن این اتفاق رسانه‌ها و نخبگان افکار عمومی را به درستی آگاه کنند.

* عده‌ای می‌خواهند در روز 13 آبان ماهیت اسرائیلی، آمریکایی خود را نشان دهند

وی در ادامه بیانات خود در خطبه دوم نماز جمعه تهران با اشاره به روز 13 آبان اظهار داشت: این روز، روز مبارزه با استکبار جهانی است و انتظار می‌رود که توسط مردم گرامی داشته شود.

جنتی ادامه داد: عده‌ای که مهره دست افراد دیگر به شمار می‌روند و نقشه‌هایی نیز برای روز قدس و دانشگاه‌ها در سر داشتند که خنثی شد، برای روز 13 آبان نیز برنامه‌هایی دارند.

دبیر شورای نگهبان اظهار داشت: عده‌ای می‌خواهند که ماهیت اسرائیلی، آمریکایی خود را نشان دهند که این افراد حتی ممکن است شعار «زنده باد آمریکا» را نیز در این روز سر دهند.

 خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه تصریح کرد: چنین اقداماتی پیش از آن است که دستگاه قضایی با آن برخورد کند زیرا تلاش برای تحت‌الشعاع قرار دادن چنین روزهایی مانند روز 13 آبان از جایی ناشناخته هدایت داده می‌شود و افرادی که امروز در صحنه حاضر هستند، اسباب‌بازی این کنترل‌کنندگان پشت پرده به شمار می‌روند.

* اگر دستگاه قضایی و امنیتی با آشوب‌طلبان محکم برخورد نکند، خیانت کرده است

جنتی با تاکید بر اینکه اگر دستگاه قضایی و امنیتی کشور در برخورد با اغتشاش‌گران سست برخورد کند به ملت و شهدا و امام خمینی(ره) خیانت کرده است، تصریح کرد: فتنه‌گران باید به هوش بیایند و توبه کنند تا رأفت اسلامی شامل حال آنها شود.

وی با بیان اینکه نمی‌توان با کسانی که بدترین دشمنی را در حق نظام جمهوری اسلامی ایران به کار گرفته‌اند، با رأفت اسلامی برخورد کرد، خاطرنشان کرد: آیا کسی به قاتل خود گل می‌دهد که نظام ایران به فتنه‌گران گل تقدیم کند.

* دستگاه فرهنگی کشور باید روشنگری‌های لازم را انجام دهد

دبیر شورای نگهبان با تاکید بر اینکه مسائل موجود کشور باید جدی گرفته شود و افراد در قضایای فعلی جامعه بایستی نقش خود را به درستی ایفا کنند، خواستار اجرایی شدن عدالت توسط دستگاه قضایی در خصوص براندازان نظام جمهوری اسلامی ایران شد.

جنتی در ادامه در خصوص اهداف براندازان نظام اظهار داشت: این افراد به دنبال آن بودند که 30 سال جهاد، شهادت، رزمندگی و مجاهدت در این کشور پایمال شده و اسلام به دوران طاغوت باز گردد.

وی ادامه داد: امروز مسئله این جمعیت یا آن حزب و یا افراد نیست بلکه مسئله ریشه‌دار به شمار می‌آید به همین دلیل باید دستگاه فرهنگی کشور روشنگری‌های لازم را انجام دهد.

جنتی با بیان اینکه در حوادث اخیر مسئله اصلی انتخابات نبود، تصریح کرد: بحث انتخابات، بحث انتخاب شدن افراد بود اما حوادث اخیر مربوط به براندازی نظام بود.

/ 0 نظر / 3 بازدید