افراد عجول مراقب سؤاستفاده دشمنان از خود باشند

خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: افرادی که قضاوت‌های عجولانه و نسنجیده‌ای را مطرح می‌کنند مراقب سؤاستفاده دشمنان باشند


حجت الاسلام والمسلمین محمد تقی رهبر نماینده مردم اصفهان و عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار امور مجلس خبرگزاری فارس در پاسخ به اظهارات برخی از افراد که کارکرد نهادهای انقلابی را زیر سوال برده‌اند، گفت: به صرف اینکه به نحوه عملکرد فرد یا افرادی در یک نهاد که از ارکان نظام اسلامی است، کسی انتقادی را وارد بداند، نمی‌بایست کلیت آن نهاد را با موضع گیری‌های اشتباه زیر سوال برد.
وی با تاکید بر این مطلب که اظهار نظر افراد در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران آزاد است در عین حال گفت که این آزادی بدان معنا نیست که انسان هر چه می‌خواهد بگوید و خلاف قانون مسائل را مطرح کند؛ بلکه انتقاد چارچوبی دارد و باید آن را در قالب خود بیان کرد.
حجت الاسلام رهبر با اشاره به سوء استفاده رسانه‌های بیگانه و اصلاح طلب که می‌کوشیدند با جعل خبر مرگ فردی در زندان، جار و جنجال تبلیغاتى شدیدى به پا کنند در حالی که وی چند سال است در کانادا زندگى مى‌کند، اظهار داشت: اگر در این شرایط که رسانه‌های دروغ پرداز غربی و اصلاح طلب که به دنبال سوء استفاده از کوچکترین مسائل هستند، این گونه به نهادهای انقلابی حمله شود، یقینا موجبات خرسندی بیگانگان را فراهم می‌کند.
امام جمعه موقت اصفهان خطاب به آن دسته از افرادی که خود را منتسب به جریان اصولگرایی می‌دانند اما دائما نهادهای انقلابی را زیر سوال می‌برند توصیه کرد که قضاوت‌های عجولانه و نسنجیده خود را مطرح نکنند و مراقب سوء استفاده دشمنان از اظهارات خودشان باشند.
وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی، بسیج و سپاه در راستای اهداف نظام اسلامی فعالیت‌ می‌‌کنند، خاطر نشان کرد: تضعیف این نهادها موجب سلب امنیت از کشور ما می‌شود از این رو نباید مطالب غیر واقعی در این زمینه بیان شود.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی نامه کروبی به هاشمی رفسنجانی را نمونه عینی و بارز این گونه اظهار نظرها بر شمرد و تاکید کرد که انتظار نمی‌رود از کسانی که سال‌ها با نظام بوده‌اند با اظهار نظرات نسنجیده و خلاف واقعشان سوژه‌ بیگانگان شوند از این رو باید همگان متوجه اعمال رفتار و مواضع خود باشند.
انتهای پیام/ک

/ 0 نظر / 3 بازدید