اگر رای‌ هم نیاورم ذره‌ای از ارادتم ‌به مراجع عظام کاسته نمی‌شود

خبرگزاری فارس: وزیر پیشنهادی بهداشت تاکید کرد: افتخارم این است که خود مقلد هستم و بر این باورم که مواضع مراجع بزرگوار حوزه‌های علمیه برخاسته از دغدغه‌های دینی و احساس تکلیف شرعی است اگر رای بیاورم مطمئنا عنایتی ویژه به دغدغه‌های آن بزرگواران خواهم داشت و اگر موفق به این نشدم، ذره‌ای از اراداتم به مرجعیت عالیقدر کاسته نخواهد شد.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، مرضیه وحید ‌دستجردی وزیر پیشنهادی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی طی سخنانی در صحن علنی مجلس در دفاع از برنامه‌های خود با اشاره به نیاز جامعه به سلامت گفت: سلامت نیاز به همه آحاد جامعه و حق مردم است و قانون اساسی دولت را مکلف کرده است. تا این سلامت را برای همه آحاد جامعه تامین کند.
وی با اشاره به تعریف سلامت گفت: تعریف سلامت یعنی اینکه رفاه کامل جسمی، روانی جامعه را شامل می‌شود و ما مشاهده می‌کنیم که در افق 1404 مقام معظم رهبری وظایف سنگینی را برای ما خاطر نشان کردند و در این افق جامعه اسلامی را جامعه‌ای برخوردار از سلامت، رفاه، امنیت غذایی، تامین اجتماعی، فرصت‌های برابر، توزیع مناسب درآمد، نهاد مستحکم خانواده به دور از فقر، فساد و تبعیض، ترسیم کردن و در سیاست‌های کلی نظام در چشم‌انداز 20 ‌ساله نیز از سلامت بهبود کیفیت زندگی به عنوان سلامت بهبود کیفیت زندگی و سلامت امنیت غذایی ذکر شده است.
وزیر پیشنهادی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی با اشاره به برنامه توسعه اظهار داشت: در سیاست‌های کلی برنامه پنجم توسعه نیز جزئیات بسیار مهمی آمده که محور توسعه پایدار در کشور را تقویت انسان سالم و سلامت همه جانبه عنوان کرده است و براساس احکام مصوب برنامه پنج‌ساله پنجم که در دولت مصوب شده است شورای عالی سلامت و امنیت غذایی و همینطور متناظر آن در همه استان‌ها باید تشکیل شود و بر روی این نکته یعنی ارتقاء عدالت در سلامت تاکید شده است.
دستجردی در ادامه اظهار داشت: هر چند در طول این 30 سال تلاش‌ها و زحمات فراوانی افرادی که در سیستم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده‌‌اند متحمل شده‌اند تا ما امروز به این جایگاه برسیم، اما امروز با چالش‌های بسیار جدی در این زمینه مواجه هستیم و باید نظرات نمایندگان را در کمیسیون‌های مجلس شاهد بودیم که دغدغه اساسی آنها بهداشت و سلامت مردم بود را به عنوان اولویت خود قرار دهیم و به آن رسیدگی کنیم.
وی با اشاره به چالش‌های مهم بهداشت و درمان گفت: یکی از مهمترین مشکلات ما کانون‌های متعدد سیاست‌گذاری، نظارت، برنامه‌ریزی، ارزیابی، تامین و اختصاص منابع است و همه می‌دانید که نظام خدمات بهداشتی اولیه امروز دارای نقایص بسیاری است و لازم است که برای تأمین عدالت در سلامت این نقص‌ها برطرف شود و به دلیل اینکه سیستم اجرایی ما استقرار کامل پیدا نکرده مردم محروم و نیازمند به خوبی نمی‌توانند از این سیستم استفاده کنند.
وزیر پیشنهادی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: بیمارستان‌های فرسوده فراوانی وجود دارد که بالای 50 سال سن دارد و همین‌طور خانه‌های بهداشت و مراکز بهداشت روستایی وجود دارد که فرسوده و نیازمند بازسازی و جایگزینی هستند.
دستجردی با اشاره به محدودیت منابع در بخش بهداشت و درمان گفت: این محدودیت منابع باعث شده تا ما نتوانیم سهم سرانه درمان و سرانه سلامت را متناسب با نیازهای مردم برنامه‌ریزی کنیم و این رویکرد مهم دولتمردان را در این زمینه می‌طلبد.
وی افزود: سیمای بیماریها و گذار تغییرات اپیدمولوژیک امروز از بیماریهای واگیر‌دار به سمت بیماریهای غیرواگیر‌دار حرکت کرده و امروز دیگر بیماری‌های واگیر‌دار در کشور ما مرگ‌و میر زیادی ندارد و امروز مرگ و میر ما شامل بیماری‌های قلبی، سوانح، سرطان، دیابت، پرفشاری خون است و لازم است که برای آن برنامه‌های دقیقی داشته باشیم و شاید بدانید که در ظرف 10 سال آینده بیماری‌های قلبی دو برابر و بیماری‌های سرطانی سه برابر می‌شود لذا در این زمینه باید برنامه‌ریزی کافی داشته باشیم.
وزیر پیشنهادی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: بیماری‌های واگیر‌دار که از مرز‌ها وارد می‌شود مانند بیماری وبا که یک بیماری باز‌پدید است و یا آنفولانزای H1 ، N1 و بسیار بیماری‌ خطرناک و نوپدیدی است نیازمند این است که ما کارهای بسیاری را در این زمینه داشته باشیم.
دستجردی با اشاره به سهم مردم از هزینه‌های سلامت گفت: سهم مردم در تأمین هزینه‌های سلامت بسیار بالا است و ما به هدف برنامه‌های پنج‌ساله چهارم که محدود کردن سهم مردم در تأمین هزینه سلامت را 30 درصد قرارداده نرسیدیم و امروز مردم حدود 60 درصد از هزینه‌های سلامت را خودشان تأمین می‌کنند و ما یک استراتژی واحد و کامل که حاکم بر صندوق‌های بیمه‌ای باشد نداریم و همان‌طور که مخالف بنده فرمودند وجود دفترچه‌های گوناگون و صندوق‌ها و سرانه‌های بیمه‌‌ای متعدد در کشور وجود دارد و به طور مثال سرانه سلامت در بیمه شهرداری 70 هزار تومان در سال و سرانه روستاییان یک سوم سرانه شهر‌ها است.
وی با اشاره به راهبرد‌های خود برای حل این مشکلات و بهبود سرانه سلامت گفت: راهبرد اصلی ما همکاری بین بخشی‌است و امروز شما مشاهده می‌کنید آنچه که در سلامت نقش دارد علاوه بر مراقبت‌های نظام خدمات مراقبتی سلامت و بهداشت که حدود 25 درصد مؤثر است مؤلفه‌های اقتصادی و اجتماعی بسیار مهم است.
وزیر پیشنهادی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی افزود: مؤلفه‌های اقتصادی و اجتماعی نقش بسیار مهمی در تأمین سلامت مردم دارد و این مؤلفه‌ها از فقر، تبعیض، حاشیه‌نشینی، بیماری‌ها و از مواردی که ما آن را مربوط به تغذیه، بیکاری، اعتیاد و حتی ترافیک و حمل و نقل می‌دانیم متفاوت هستند و ما باید بر روی این مؤلفه‌های اقتصادی و اجتماعی کار کنیم که نیازمند همکاری خوب بین بخشی است که باید همکاری‌های بین‌بخشی و وزارتخانه‌ای را داشته باشیم تا بتوانیم این 50 درصد موثر در سرانه سلامت را تأمین کنیم.
دستجردی با اشاره به عدالت در سلامت گفت: عدالت در سلامت از جمله رویکرد‌های برنامه پنجم است و جزو برنامه‌های عدالت‌محور دولت دهم است تا ما عدالت در سلامت را داشته باشیم و سیستم خدمات بهداشتی شبکه یکی از پایه‌های اساسی در ایجاد عدالت در سلامت است که این سیستم باید امروز توسعه پیدا کند و باید آن را اصلاح و تعمیق بخشیده و نقاط ضعف و قوت آن را برطرف کنیم که این برپایه نظام ارجاع و اصلاح نظام ارجاع فعلی بر پایه سطح‌بندی خدمات بر محوریت پزشک خانواده است.
وی افزود: همه نمایندگان برای عدالت در سلامت به بنده توصیه‌های کرده‌اند، تا ما تأمین نیروی انسانی متخصص و کافی را به خصوص برای نقاط محروم و توزیع عادلانه نیروی‌های انسانی، تجهیزات پزشکی، داروها و ملزومات برای کل کشور داشته باشیم.
وزیر پیشنهادی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی با اشاره به تولیت سلامت و تأمین منابع مالی و برنامه خود در این خصوص گفت: همه می‌دانید که وزارت بهداشت امروز پاسخگوی اصلی و کلان در مساله سلامت به نیابت از هیات دولت است چرا که همه برنامه‌های راهبردی و اجرایی توسط وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی تنظیم می‌شود و از اهم این برنامه‌ها نظام بیمه‌ها است.
دستجردی با اشاره به نظام بیمه‌های فعلی گفت: امروز مشاهده می‌کنیم که نظام بیمه‌های ما مبتنی بر درآمدهای عمومی است و ما باید سعی کنیم که این نظام را از درآمدهای عمومی خارج کنیم و نظام تأمین مالی پایدار را برای بیمه‌های خود داشته باشیم چرا که ده درصد مردم ما امروز فاقد پوشش بیمه‌های سلامتی و همگانی هستند و باید با برنامه‌ریزی این افراد زیر چتر حمایتی بیمه‌ای قرار بگیرند.
وی افزود: بیمه‌‌های ما امروز درمانگر هستند و باید این بیمه‌ها را سلامت محور کنیم و با واکسیناسیون و غربال‌گری پیشگیری‌ها را افزایش دهیم چرا که اگر ما از پیش‌گیری شروع کنیم به طور حتم در طول زمان هزینه‌های بستری و درمان را کاهش خواهیم داد و این به صندوق‌های بیمه‌ای ما کمک می‌کند و برای تحقق این امر خطیب لازم است نظام بیمه‌ای خود را اصلاح کنیم و در این راستا تجمیع منابع و سیاست‌گذاری واحد و یکپارچه در جهت مسائل بیمه‌ای و بیمه سلامت بسیار مهم است و باید بیمه را سلامت‌نگر کنیم و پوشش بیمه‌ای همگانی داشته باشیم و کاری کنیم که در نهایت سهم مردم از هزینه‌های سلامت به آنچه که در برنامه چهارساله اعلام شده به 30 درصد کاهش پیدا کند.
وزیر پیشنهادی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی با اشاره به سرمایه‌گذاری در تولید منابع، گفت: سرمایه‌گذاری در تولید منابع انسانی است و من باید اعلام کنم که کمبودهای بسیاری در زمینه پزشکان در سیستم سلامتی داریم و تولید پزشک‌های عمومی بیش از حد کفایت بوده و اگر بتوانیم ساختار پزشک خانواده را اصلاح کنیم و مناطقی را که باید پزشک خانواده داشته باشند به این پزشک مجهز کنیم حتی می‌توانیم برای پزشکان عمومی که بیکار هستند اشتغال ایجاد کنیم و این سیستم پزشک خانواده را بهبود ببخشیم به گونه‌ای که بتوانیم هم نیاز جمعیت‌های شهر‌های زیر 20 هزار نفر و روستا‌ها را تأمین کنیم و هم بتوانیم شهرهای 100 هزار نفری را با پزشک خانواده تأمین کنیم.
دستجردی در ادامه اظهار داشت: اگر ما بتوانیم تربیت پزشکان به ویژه متخصصین را براساس نظام جامع ‌سلامت به گونه‌ای تنظیم کنیم که آنچه که مد‌نظر نمایندگان است و از کمبود متخصصان و فوق‌ تخصص حتی در شهرهای بزرگ صحبت‌کردن آن را تأمین کنیم این از اهداف تأمین منابع و سلامت نیروهای انسانی است.
وی با اشاره به تأمین منابع گفت: در تأمین منابع باید سرمایه‌گذاری مناسبی در تأمین نیروی انسانی و همینطور تجهیزات پزشکی، ملزومات پزشکی و دارو داشته باشیم تا بتوانیم در آینده نزدیک به خودکفایی برسیم.
وزیر پیشنهادی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در ادامه اظهار داشت: برنامه بنده این است که با تأمین افزایش پزشکان متخصص و بالا بردن سهمیه آنها سهمیه آزادی برای مناطق محروم در ظرف 5 تا 10 سال ایجاد کنیم و نیاز‌های کشور را به پزشک متخصص و فوق‌متخصص کاهش دهیم و به حد استاندارد برسانیم.
وی در ادامه سخنان خود گفت: توجه ویژه به اقشار آسیب‌پذیر جزء‌ برنامه‌های ما است و سلامت مادران، کودکان و به ویژه اقشار نیازمند و کودکان بی‌سرپرست، سالمندان و معلولان به منظور تامین و ارتقاء سلامت آنها مد نظر قرار دارد.
وی با اشاره به لزوم ایجاد بیمه سلامت با رویکرد پیشگیری و سلامت‌نگر و نظام اجتماعی رفاهی کامل که همه آحاد ملت را تحت پوشش بگیرد، افزود: همه مستحضر هستید و مخالف محترم پرسید که چرا امروز صدها میلیارد تومان بیمارستان‌ها و موسسات درمانی دولتی ما از نظام بیمه‌ای طلبکار هستند؛ پیشنهاد من این است که صندوق‌های بیمه‌ای موظف باشند بدهی‌های خود را در سر موعد به بیمارستان‌ها و موسسات درمانی بپردازند و اگر این طور نشد باید جریمه دیرکرد بپردازند تا سیستم درمانی ما بیش از این صدمه نخورد.
وزیر پیشنهادی بهداشت و درمان با تاکید بر لزوم حذف رابطه پولی بین پزشک و بیمار تصریح کرد: به امید خدا با کاهش سهم مردم از هزینه سلامت در نظام بیمه به 30 درصد و تعیین تعرفه‌های واقعی برای خدمات پزشکی که بر اساس قیمت‌های تمام شده باشد، ما می‌توانیم به این هدف دست پیدا کنیم.
وی با اشاره به لزوم گسترش و اصلاح طرح پزشک خانواده ادامه داد: چرا باید پزشکان خانواده ما فقط در یک شیفت کار کنند و از ساعت 2 به بعد و در روزهای تعطیل و جمعه‌ها دیگر پزشک خانواده نداشته باشیم؛ به این ترتیب است که سیستم ارجاع ضربه می‌خورد و مردم رنجور و نیازمند به خصوص در مناطق محروم صدمه می‌خورند؛ ما باید کاری کنیم که این نظام پزشک خانواده که طرحی بسیار مترقی است و آغاز شده، به سرانجام مناسب خود برسد. ضمن آنکه وزارت بهداشت باید آموزش مناسبی برای پزشکان خانواده داشته باشد تا پزشکان عمومی با دیدگاه بهداشتی بتوانند در این طرح وارد شوند.
وحیددستجردی با تاکید بر لزوم تکمیل و تجهیز بیمارستان‌های نیمه‌تمام گفت: علاوه بر تکمیل و تجهیز بیمارستان‌های نیمه تمام باید در جاهایی که بیمارستان نداریم، شاهد افزایش تخت‌های درمانی مطابق با سیستم سطح‌بندی و ارجاع باشیم و به این سمت حرکت کنیم که بتوانیم به امید خدا 5 هزار تخت مراقبت ویژه در کشور داشته باشیم تا بتوانیم نیازهای خود را به تخت‌های ویژه برطرف کنیم.
وی افزود: بیمارستان‌های هیئت‌ امنایی که سال گذشته مجلس محترم شورای اسلامی تصویب کرد، یکی از قدم‌های مهم در این زمینه است و باید شاهد توسعه این گونه بیمارستان‌ها باشیم.
وزیر پیشنهادی بهداشت و درمان ادامه داد:‌ما باید کارانه‌ها و دستمزدهای پزشک‌های تمام وقت جغرافیایی را که کلید اصلی موفقیت ما در این بیمارستان‌ها و مراکز درمانی دولتی ما هستند، سر موقع بپردازیم و این کارانه‌ها و دستمزدها به میزانی باشد که بتواند معیشت آنها را تامین کند.
وی تصریح کرد:‌ما باید بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی فرسوده را که ضد زلزله نیستند به حدی برسانیم که مشکلاتشان حل شود.
وحید دستجردی افزود: ساماندهی بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی شهرها و مناطق مرزی بهترین گام در جهت توریست درمانی است و کمک بزرگی به شهرهای مرزی ما می‌کند و با برنامه‌ریزی می‌توان به خوبی این برنامه را انجام داد.
وی با اشاره به حوادث جاده‌ای کشورمان گفت: 12 درصد مرگ ومیر در کشور ما به علت حوادث و سوانح جاده‌ای است که البته کارهای فراوانی انجام شده اما باید اورژانس امداد جاده‌ای را به سطح استاندارد و تکمیل برسانیم؛ اگر بتوانیم 3 هزار پایگاه اورژانس داخل ‌شهری و بین جاده‌ای به این سیستم اضافه کنیم و وضعیت نابسامان اورژانس‌های خود در بیمارستان‌ها را اصلاح کنیم و همکاری بین بخشی را در این موضوع جلب کنیم،‌می‌توانیم 12 درصد را حتی به صفر برسانیم؛ پیشنهاد من این است که در آینده هزار دستگاه آمبولانس را برای این سیستم فراهم کنیم که نیاز رساندن مجروحان با سرعت و کیفیت و رضایتمندی را برای مجروحان فراهم کنیم.
وزیر پیشنهادی بهداشت و درمان با تاکید بر لزوم تربیت نیروی انسانی متخصص و نیمه ‌متخصص افزود: بسیاری از نمایندگان از کمبود پزشک متخصص و فوق تخصص در شهرها شاکی هستند اما با افزایش تربیت این پزشکان به عنوان سهمیه مازاد و تعهد گرفتن از این پزشکان که در مابقی سالهای کار خود در استان‌های ذیربط و بخصوص شهرهای محروم خدمت کنند، ما می‌توانیم این مشکل را مرتفع کنیم.
وی تصریح کرد: باید تعرفه‌های خدمات ما همگام با درآمدها و تورم و تحولات اقتصادی تغییر کند چرا که اگر نتوانیم تعرفه‌ها را واقعی‌ کنیم، نمی‌توانیم پزشکان را در بخش دولتی نگه داریم و پزشکان قادر نخواهند بود به تامین معیشت خود بپردازند.
وحید دستجردی ادامه داد: باید برای کاهش تصدی‌گری، باید واگذاری واحدهای بهداشتی درمانی خود که در حال ساخت و یا بعد از آن با برخی فعالیت‌ها مانند معافیت مالیاتی به بخش غیردولتی یعنی بخش خصوصی و یا خیریه واگذار کنیم.
وی تامین و حرکت به سمت خودکفایی در تولید تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی در داخل کشور و ساماندهی و اصلاح وضعیت دارویی کشور و ایجاد ساز و کار مناسب برای افزایش کیفیت دارو و استفاده بجا از داروها و توسعه صادرات دارو و توجه به اهمیت امنیت غذا و تامین غذای کامل با رویکرد از مزرعه تا سلول و بازنگری در ساختارهای موجود صنایع غذایی در جهت غنی‌سازی فراورده‌های غذایی و کاهش میزان اسیدهای چرب به میزان کمتر از 4 درصد و کاهش مصرف نمک خوراکی و شکر که جزء اهداف برنامه پنجساله پنجم است، را برخی دیگر از رئوس برنامه‌های خود برشمرد و تاکید کرد: با این کارها می‌توانیم یک امنیت غذایی برای کشور ایجاد کنیم.
وزیر پیشنهادی بهداشت و درمان طب سنتی را یکی از دستاوردهای بزرگ کشورمان دانست و گفت: کشورهایی مثل هند بیش از 50 درصد از داروهایشان، داروهای گیاهی است و خودشان می‌گفتند که ما 70 درصد از گیاهان دارویی را از بیابان‌های ایران می‌آوریم؛ خود ما باید از این دستاورد بزرگی که داریم یعنی از طب سنتی و طب مکمل و داروهای گیاهی استفاده بهینه کنیم؛ خوشبختانه اکنون دانشکده‌های طب سنتی در حال تاسیس است پس باید آنها را تقویت و پژوهش‌ها در این زمینه را حمایت کنیم.
وی با بیان اینکه باید به بهبود استاندارد تجهیزات پزشکی مراکز تحقیقاتی و بیمارستان‌ها کمک کنیم، افزود: ما حدود 120 هزار دانشجو در سیستم علوم پزشکی خود داریم و باید به این دانشجویان در زمینه خدمات مشاوره‌ای، حمایت‌‌های مالی، وام ازدواج، ‌وام تحصیلی و کمک در زمینه تامین فضای مناسب آموزشی، ورزشی و خوابگاهی کمک کنیم و از دانشجویان مستعد محروم بیشتر حمایت کنیم.
وحید دستجردی اخلاق حرفه‌ای، اخلاق پزشکی و تقویت بعد معنوی و هویت ملی را از جمله دیگر کارهایی دانست که باید در ابعاد فرهنگی برای دانشجویان و اساتید پزشکی انجام شود.
وی در بخش پایانی سخنان خود گفت: امام راحل فرمودند که "مربی انسان، زن است و سعادت و شقاوت انسان‌ها در همه کشورها بسته به حضور زن است " و رهبر روشن ضمیر و فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند که " مسئولیت اداره جامعه اسلامی و پیشرفت جامعه اسلامی بر دوش همه است، بر دوش زن، بر دوش مرد؛ هر کدام به نحوی و بر حسب توانایی‌های خودشان ".
وحید دستجردی افزود: در اسلام عزیز که ترجمان عملی آن حضرت خدیجه، حضرت فاطمه زهرا (س) و حضرت زینب (س) زنانی انسان ساز و تاریخ ساز و جامعه ساز هستند، به ما زنان جمهوری اسلامی ایران در طول تاریخ به خصوص تاریخ پرفراز و نشیب 30 سال گذشته این مطلب را آموخته که زنان باید در این نظام همپای مردان و دوشادوش آنان در جهت تحقق اهداف متعالی اسلام، تشکیل امت وسط و برکنار از ظلم،‌تبعیض،‌شرک، فساد و بی‌عدالتی تلاش کنند چرا که در طول تاریخ هر جا زنان و مردان در کنار هم فعالیت و فرصت نمایش داشتند و هر دو به نقش‌آفرینی می‌پرداختند ما شاهد معجزات بزرگی بودیم.
وی تصریح کرد: اکنون در این سرزمین مقدس و پس از 30 سال از استقرار نظام جمهوری اسلامی، زنان ما با خودباوری برخاسته از اعتقاد و ایمان، به عنوان عناصری جدی و کارآمد وارد عرصه شدند که بتوانند بیش از گذشته در ساختن جامعه و در سرنوشت خود نقشی جدی‌تر داشته باشند.
وزیر پیشنهادی بهداشت و درمان گفت: جمعیت دانشجویی زنان از سال 1357 تا امروز به یک میلیون و 600 هزار نفر رسیده و 27 برابر شده و 60 تا 70 درصد جمعیت دانشجویی کل کشور ما را زنان می‌سازند، در سالهای اخیر تعداد مدیران شاغل در ادارات دولتی ما 63 درصد است و 30 درصد اساتید زن دانشگاه‌ها را خانم‌ها تشکیل می‌دهند به طوری که تعداد آنها در کل نظام آموزش عالی کشور از 1800 نفر به 10 هزار و 200 نفر رسیده است.
وی افزود: این سخن مقام معظم رهبری است که می‌فرماید " ما این همه زن نخبه در دوران حاکمیت طاغوت نداشتیم و این حرف من است و بر آن اصرار دارم، امروز عدد مطلق و نسبی محققان زن، اساتید زن، دانشمندان زن در رشته‌های مختلف، متفکران ونویسندگان زن که در رشته‌های گوناگون فکر می‌کنند، صاحب نظرند و قلم می‌زنند، ادبای زن، شعرای زن، هنرمندان زن، قصه‌نویس‌ها، شاعر و نقاش به مراتب بیش از دوره طاغوت است. یعنی آن دوره‌ای که به طرفداری از زن، حجاب و عفاف و وجود فاصله بین زن و مرد را به کلی از بین برده بودند و روز به روز بی‌بندو باری را ترویج می‌کردند ".
وحیددستجردی تصریح کرد: امروز 49.4 پزشکان عمومی، 40 درصد از پزشکان متخصص و 30 درصد پزشکان فوق تخصص کشور را خانم‌ها تشکیل می‌دهند و 55 درصد شاغلان در وزارت بهداشت خانم‌ها هستند و ما این جهش بزرگ و دستاورد عظیم و بازدریافت خویشتن خویش را توسط زنان، مرهون تجدید بنای تفکر اسلامی و معمار آن را علما و مراجع عظام دینی و رهبری انقلاب می‌دانیم،‌آنان که به حق استوانه‌های دین، دیده‌بان‌های جامعه و حصون اسلام هستند.
وی تاکید کرد: افتخار این بنده حقیر این است که خود مقلد هستم و احکام دینم را از مرجعیت گرفته و می‌گیرم و بر این باورم که مواضع مراجع بزرگوار حوزه‌های علمیه برخاسته از دغدغه‌های دینی و احساس تکلیف شرعی است و در صورتی که مورد حمایت مجلس محترم واقع شوم و رای بیاورم مطمئنا عنایتی ویژه به رهنمودها و دغدغه‌های آن بزرگواران خواهم داشت و اگر موفق به این نشدم، ذره‌ای از ارادتم به مرجعیت عالیقدر کاسته نخواهد شد و همچنان دعاگوی سلامتی و توفیق آنها خواهم بود.
وزیر پیشنهادی بهداشت و درمان خطاب به نمایندگان خاطرنشان کرد: امیدوارم رای شما بزرگواران پشتیبان دستاوردهای عظیم زنان در این 30 سال بوده و اعلامی باشد به جهان که مردان ایرانی بزرگوارند و به زنان با دیده اکرام می‌نگرند.
وحید دستجردی تاکید کرد: بنده وزارت بهداشت را می‌شناسم و با مسائل این وزارت سنگین و این سمت خطیر از نزدیک ارتباط و آشنایی دارم و آن طور که برخی آقایان می‌فرمایند، بی‌عرضه هم نیستم و مدیریت‌های فراوانی کرده‌ام و ناموفق هم نبوده‌ام و در صورتی که رای بیاورم، چون مجلس و گرفتاری‌های مختلف نمایندگان در حوزه‌های خود را می‌شناسم و 8 سال در این مجلس بوده‌ام، قطعا تعامل خوبی با نمایندگان محترم خواهم داشت و با همکاری دولت محترم و شما در انجام کارهای بایسته در این وزارت خواهم کوشید و در صورتی که رای نیاورم در همین سنگری که هستم خدمتگذار خواهم بود.
انتهای پیام

/ 0 نظر / 3 بازدید