آیت‌الله مقتدایی:راهپیمایی روز قدس سبب انزوای صهیونیست‌ها می‌شود

خبرگزاری فارس: مدیر حوزه علمیه قم راهپیمایی روز قدس را موجب عصبانیت و ناراحتی رژیم صهیونیستی و انزوای هر چه بیشتر این رژیم منحوس دانست.‌


آیت‌الله مرتضی مقتدایی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در قم‌ به اهمیت حضور یکپارچه و گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس اشاره کرد و اظهار داشت: امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی با آن دید باز خود جمعه آخر ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس نامیدند تا توجه ملت شریف ایران و همه ملت‌های مسلمان جهان در کشور‌های مختلف را به سوی قدس جلب کنند.
وی ادامه داد: امام خمینی(ره) با این حرکت عظیم و گسترده، حمایت خود را از ملت فلسطین و نهضت انقلابی آنها اعلام کردند تا صهیونیست بداند فلسطینی‌ها تنها نیستند بلکه همه مسلمانان جهان پشتیبان آنها بوده و از این مردم مظلوم دفاع می‌کنند.
مدیر حوزه علمیه قم با بیان اینکه امام خمینی(ره) فلسطین را پاره تن اسلام می‌دانستند، خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) می‌فرمودند فلسطین پاره تن اسلام است و وظیفه همه مسلمانان است تا از فلسطین حمایت کنند که مردم مظلوم آن بتوانند سرزمین خود را از اشغال جنایتکاران خارج کرده و آنها را بیرون برانند و آوارگان فلسطین به سرزمین اجدادی خود بازگردند.
آیت‌الله مقتدایی اضافه کرد: با این سخن امام خمینی(ره) این روز بزرگ را گرامی داشته و یکپارچه زن و مرد و بزرگ و کوچک به خیابان‌ها می‌آیند و با شعار‌هایی که سر می‌دهند حمایت خود را از این مردم بی گناه اعلام می‌دارند.
وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در نمازجمعه گذشته درباره روز قدس تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های خود در نمازجمعه گذشته روز قدس را یادگار حضرت امام(ره) دانستند و از ملت شریف ایران خواستند تا با حضور هرچه با شکوه‌تر در راهپیمایی این روز بزرگ شرکت کرده و حمایت خود را از ملت فلسطین اعلام کنند.
مدیر حوزه علمیه قم خواستار حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس شد و گفت: امیدواریم مردم مسلمان و شجاع ایران که به ولایت فقیه اعتقاد دارند و اطاعت از سخنان امام خمینی(ره) را لازم می‌دانند در یک حرکت گسترده و کوبنده با مشت‌های گره کرده همراه با مسلمانان جهان فریاد خود را علیه اشغالگران سر داده و از مردم مظلوم فلسطین حمایت کنند.
آیت‌الله مقتدایی با اشاره به اینکه در آستانه روز قدس رژیم صهیونیستی حملات جدید خود را آغاز کرده است، بیان داشت: به نظر می‌رسد اسرائیل از همین روز قدس و حرکت گسترده ملت ایران و ملت‌های مسلمان دیگر عصبانی و ناراحت است و و این حرکت گسترده را خطری برای خود می‌داند و در نهایت حضور گسترده مردم موجب انزوای اسرائیل می‌شود.
انتهای پیام/

/ 0 نظر / 3 بازدید