جشن تولد شجریان در سوگ مشکاتیان!

 

مراسم جشن سالگرد تولد محمدرضا شجریان با حضور میرحسین موسوی توسط هنرجویان کارگاه آواز برگزار شد.

به گزارش شبکه ایران، با گذشت کمتر از یک هفته از مراسم یادبود درگذشت داماد سابق شجریان، بعد از ظهر روز گذشته مراسم جشن تولد محمدرضا شجریان با حضور شاگردان وی برگزار شد.

این مراسم جشن تولد در حالی با حضور ویژه میرحسین موسوی برگزار شد، که سه شنبه هفته گذشته، مراسم یادبود درگذشت مشکاتیان، داماد شجریان برگزار شده بود و شجریان در آنجا صاحب عزا بود.  

در این مراسم غیر رسمی جشن تولد، ابتدا یکی از هنرجویان متنی را در رسای شجریان قرائت کرد که قبل از به اتمام رسیدن آن میرحسین موسوی به جمع حضار در کارگاه  پیوست. به این ترتیب با شکست ایده برگزاری مراسم جشن تولد موسوی، وی توانست در "یک مراسم جشن تولد در مهرماه" شرکت کند و بهانه‏ای برای استمرار در فضای رسانه ای پیدا کند.

در ادامه این مراسم و پس از تبریک سالگرد تولد شجریان از سوی هنرجویان، مهندس موسوی در چند دقیقه با اشاره به حضور این خواننده در فرهنگستان هنر برای تربیت نسل جدیدی از هنرجویان مشتاق فراگیری آواز ایرانی، از وی سپاسگزاری کرد.

پس از این سخنان رئیس فرهنگستان هنر، شجریان نیز از مسئولان فرهنگستان به‎ویژه میرحسین موسوی و معاونت هنری فرهنگستان که به برگزاری کارگاه آواز در جهت اعتلای هنر موسیقی کمک کرده‎اند، تشکر کرد.

در این مراسم که علاوه بر هنرجویان، شاگردان قدیمی شجریان از جمله نوربخش، جهاندار، رفعتی و شفیعی نیز حضور داشتند قاسم رفعتی به اجرای آواز پرداخت و در پایان کارگاه آموزشی با خواندن آواز از سوی هنرجویان به کار خود ادامه داد.

این مراسم در حالی 12 مهرماه برگزار شد که شجریان روز اول مهرماه 1319 به دنیا آمده. از سوی دیگر مشکاتیان صبح 30 شهریور درگذشته است.

لازم به ذکر است محمدرضا شجریان که همواره داعیه جدایی هنر از سیاست را داشت، چندی پیش در مصاحبه تصویری با صدای آمریکا، نظام جمهوری اسلامی را ناتوان از اداره وضع موجود خوانده و اظهارات تند سیاسی درباره وقایع اخیر برزبان آورد بود و پس از این بود که وی به دست خود، باب انتقاد سیاسی نسبت به خود را باز کرد.

/ 0 نظر / 3 بازدید