پاسخ رییس جمهوری به اظهارات سه رییس جمهوری غربی
ساعت ۱٢:٠٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٤ : توسط : حسینی
نیویورک - محمود احمدی نژاد رییس جمهوری روز جمعه در نشستی با مقامهای ارشد هفته نامه تایم تصریح کرد که ایران در بحث انرژی هسته ای چیزی برای مخفی کردن ندارد و از همتای آمریکایی خود خواست اشتباهات بزرگ نکند.

یکی از سردبیران تایم در این نشست از رییس جمهوری پرسید قرار است تا دقایقی دیگر باراک اوباما به همراه روسای جمهوری فرانسه و انگلیس ایران را به ساختن تاسیسات اتمی پنهانی متهم کنند , نظر شما در این باره چیست؟
دکتر احمدی نژاد جواب داد: یعنی تمام اطلاعاتی که به اوباما می دهند از همین جنس است؟ من اگر مشاور اوباما بودم حتما او را از این کار نهی می کردم چون اشتباه بزرگی است و ایران چیزی برای مخفی کردن ندارد.
رییس جمهوری گفت : ما در چارچوب مقررات آژانس کار می کنیم و طبق مقررات فعالیتهای خود را در موعد مقرر به اطلاع آژانس می رسانیم و خود ما این کار رامی کنیم.
وی اظهارداشت: کسی ما را مجبور نکرده است .
دکتر احمدی نژاد گفت: البته من نباید این توصیه ها را به اوباما بکنم چون به طور طبیعی اشتباهات او به نفع ما است اما دوست داریم رییس جمهوری کشوری مثل آمریکا اشتباهات فاحش نکند.
رییس جمهوری افزود: اگر اسناد منتشر شود آن موقع یک مورد به موارد دیگری که دولت آمریکا باید از ملت ایران ایران عذرخواهی کند اضافه می شود.
وی تصریح کرد: مطمئن باشید که اینطور خواهد بود و همه چیز روشن است.
این سردبیر تایم از رییس جمهوری پرسید به عبارتی ایران این اظهارات سه مقام را رد می کند و رییس جمهوری پاسخ داد: تاسیسات هسته ای ایران پنهان نیست . مگر دولت آمریکا باید از فعالیتهای ما مطلع شود . باید صبر کنیم ببینیم اوباما چه می گوید و بعد صحبت می کنیم.