سرلشکر صفوی:برخی نخبگان برخورد شجاعانه و صریحی با قانون‌شکنان مخل امنیت نداشتند
ساعت ۱٢:٠۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٤ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا با بیان اینکه برخی خودی‌ها در حوادث اخیر به ملت و رهبری نظام جفا کردند، افزود: متاسفانه برخی نخبگان و یا اطرافیان آنها با گروه‌های قانون شکن و مخل امنیت، با شجاعت و صراحت همیشگی برخورد نکردند.


به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سردار سرلشکر سید یحیی صفوی مشاور و دستیار عالی فرمانده معظم کل قوا در امور مرتبط با نیروهای مسلح، امروز جمعه در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه تهران با اشاره به گرامیداشت ایام هفته دفاع مقدس و یادآوری هشت سال ایثار و شهادت و از خود گذشتگی ملت ایران در برابر دشمنان خارجی و با بیان اینکه در هفته دفاع مقدس پس از گذشت 21 سال از پایان جنگ مطالب زیادی راجع به اهداف دشمنان و سیر حوادث سیاسی داخلی، خارجی و عملیات‌های نظامی گفته شده است، اظهار داشت: می‌خواهم با پیروی از سخنان حکیمانه رهبر انقلاب در روز گذشته در دیدار با اعضای مجلس خبرگان، مطالبی در خصوص جنگ نرم در مقطع فعلی که دشمنان برای انقلاب اسلامی و نظام سیاسی ملت ایران تدارک دیده‌اند و نیز مقایسه تطبیقی آن با اهداف دشمنان در 8 سال دفاع مقدس صحبت کنم.
صفوی جنگ نرم را یک اقدام پیچیده و پنهان متشکل از عملیات‌های سیاسی، فرهنگی و اطلاعاتی توسط قدرت‌های بزرگ جهان برای ایجاد تغییرات دلخواه و مطلوب در کشورهای هدف عنوان کرد و افزود: هدف از این جنگ، ایجاد تغییر در ارزش‌ها و فرهنگ‌های ملت‌ها است تا علاقه‌ و نوع رفتار آنها را چه از نظر سیاسی چه فرهنگی و چه اجتماعی به سمت رفتار مطلوب خود تغییر دهند تا این ملت‌ها همان چیزی را بخواهند که مد نظر قدرت‌های بزرگ است.
وی یکی از ابزار مورد استفاده دشمن در جنگ نرم را استفاده از رسانه‌های مختلف در جهت تاثیرگذاری فرهنگی و سیاسی بر ملت‌ها عنوان کرد و گفت: آنها سعی می‌کنند تا با ایجاد شبکه‌های مختلف ماهواره‌ای و اینترنتی بر افکار و سلائق ملت‌ها تاثیر بگذارد.
فرمانده سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ابزار دیگر قدرت نرم را استفاده از نیروهای انسانی مانند نویسندگان، نخبگان علمی و سیاسی، تحصیل کرده‌های در خارج، روشنفکران، تجار و همه کسانی دانست که می‌توانند ارزش‌های سیاسی بیگانه را در محیط داخل کشور ترویج کنند.
صفوی ادامه داد: یکی دیگر از مواردی که دشمن در جنگ نرم مورد استفاده قرار می‌دهد حضور نیروهای آنها در داخل کشور برای تاثیر در عرصه‌های مختلف تجاری، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی است تا بتوانند در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌‌سازی‌ها تاثیر گذار باشند.
وی با اشاره به اهمیت پرداختن به این جنگ نرم برای دشمنان، خاطر نشان کرد: آنها در جنگ نرم چندین برابر جنگ سخت سرمایه گذاری کرده و با استفاده از سرمایه‌های خود و نیز تجربیات موفق در برخی کشورهای اروپای شرقی و یا گرجستان سعی می‌کنند تا برنامه‌‌های خود را در دیگر کشورها از جمله جمهوری اسلامی ایران نیز پیاده کنند.
مشاور و دستیار عالی فرمانده کل قوا هدف دشمنان از جنگ نرم را همان اهداف جنگ تحمیلی یعنی مقابله با نظام، تضعیف و تسلیم ملت ایران، مهار انقلاب اسلامی و جلوگیری از نفوذ آن در کشورهای منطقه و نیز کشورهای جهان اسلام عنوان کرد.
صفوی با اشاره به پیروزی ملت ایران در انقلاب اسلامی، هشت سال جنگ تحمیلی و نیز دستیابی به مدارج بالای علمی و حرکت در مسیر پیشرفت، خاطر نشان کرد: قدرت‌های بیگانه خصوصا آمریکا، انگلیس و صهیونیست‌ها با دیدن این مسائل به این فکر افتادند که همان عوامل پیروزی انقلاب اسلامی ایران و دستیابی به پله‌های ترقی را مورد هدف قرار دهند که یکی از مهمترین عوامل اصلی این قدرت ملی، نعمت بزرگ الهی یعنی رهبری امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در سالیان گذشته است.
وی ادامه داد: اینکه دشمنان خارجی که سیلی‌ محکمی از رهبری نظام چه در قضیه فلسطین، عراق و یا لبنان خورده‌اند دست به چنین اقدامی بزنند جای شکایت نیست اما متاسفانه می‌بینیم که در جنگ نرم و به خصوص در فتنه‌های اخیر، برخی از خودی‌ها با رفتار ناپسند و اتخاذ مواضع خلاف امنیت ملی، برای نظام اسلامی ایجاد مشکل کردند.
فرمانده سابق کل سپاه با بیان اینکه متاسفانه برخی از گروه‌ها و افراد سیاسی در قضایای اخیر به مردم نظام اسلامی و رهبری انقلاب ظلم کردند، افزود: اینها با قانون‌شکنی، جامعه را دچار تنش کردند اما امید آن را داریم که این افراد به دامن اسلام و ملت باز گردند و در چارچوب نظام حرکت کنند.
صفوی تصریح کرد: متاسفانه برخی از نخبگان جامعه و یا اطرافیانشان در حق رهبری جفا کردند و با گروه‌های قانون شکن و مخل امنیت، با شجاعت و صراحت همیشگی برخورد نکردند و برخی از خودی‌ها نیز به جای اینکه خود را سپر رهبری قرار دهند، در حوادث اخیر، پشت سر ایشان سنگر گرفتند.
وی وحدت و انسجام ملی را یکی دیگر از عوامل تشکیل قدرت ملی و موجب پیروزی نظام اسلامی در مقاطع مختلف عنوان کرد و افزود: دشمن در جنگ نرم این انسجام میان ملت و نخبگان و یا ملت و دولت را هدف گرفته است اما در حوادث اخیر شاهد بودیم که به لطف خدا و عنایت حضرت بقیه‌الله(عج) و نیز هوشمندی آحاد ملت، این انسجام و وحدت به خوبی حفظ شد.
دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا نشاط، امید به آینده و قدرت ایمان و معنویت را یکی دیگر از عوامل موثر در شکل‌دهی قدرت ملی در کشورمان دانست و گفت: برخی امواج جنگ نرم برای ایجاد روحیه یاس و ناامیدی نسبت به آینده در بین جوانان کشور است.
صفوی ادامه داد: جنگ نرم می‌خواهد ساختار سیاسی نظام مردم سالار دینی و اعتبار مدیران وفادار به انقلاب اسلامی و نیز اعتماد ملت به آنها را در رسانه‌های مختلف تضعیف کند.
وی با اشاره به تلاش دشمن در ایجاد رسانه‌های مختلف، گفت: آنها در این رسانه‌‌ها در کنار یک یا دو حرف صحیح، اطلاعات دروغ بیشماری به ملت می‌دهند تا به آنها القاء کنند که نباید به آنچه در رسانه‌های ایران گفته می‌شود، اطمینان داشت.
فرمانده سابق کل سپاه با اشاره به از خودگذشتگی‌ها، ایثار و فداکاری‌های نیروهای مسلح در ایجاد امنیت و آرامش در کشور با بیان اینکه این نیروها همواره جان خود را سپر حوادث می‌کنند تا در زمان بحران، کشور در امنیت و آرامش باشد و با بیان اینکه نمی‌خواهم از برخی اشتباه‌های اخیر نیز چشم‌پوشی کنم، اظهار داشت: اگر روحیه نیروهای مسلح مانند ارتش، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی تضعیف شود این امر تاثیر زیادی بر امنیت کشور خواهد داشت.
صفوی همچنین از ملت ایران خواست تا مثل گذشته حامی نیروهای مسلح باشند تا این عنصر قدرت ملی که در مواقع بحرانی می‌تواند موجب ایجاد امنیت همه جانبه در داخل و خارج باشد، آسیب نبیند.
وی صبر و استقامت ملت ایران و هوشمندی آنان در شناسایی حق و باطل و فداکاری مردم در راه رسیدن به اهداف والای نظام را یکی دیگر از عوامل شکل‌دهی قدرت ملی دانست و همچنین اظهار داشت: نخبگان حوزوی، سیاسی، دانشگاهی، فرهنگی و اجتماعی همواره با بصیرت و شجاعت به عنوان مرجع فکری جامعه را هم در شناخت بحران‌ها و هم نوع مقابل با آن رهبری کردند و دشمن نیز در جنگ نرم می‌خواهد تا بین این نخبگان و جامعه فاصله بیفتد.
فرمانده سابق کل سپاه با اشاره به سخنان حکیمانه رهبر انقلاب در جمع اعضای مجلس خبرگان اظهار داشت: ایشان به درستی نخبگان را به حرکت در جهت شجاعت، هوشمندی، حفظ انسجام ملی و پیوستگی ملت با آنها دعوت کردند.
صفوی در پایان اظهار امیدواری کرد تا نظام اسلامی که امید قلبی برای مسلمانان جهان ملت‌های آزاده و مستضعف بوده و نیز زمینه‌ساز فرهنگ مقاومت برای آزادیخواهان سراسر جهان از جمله لبنان، فلسطین، عراق و افغانستان شده است، از گزند حوادث و دشمنی‌ها مصون و محفوظ بماند.