احمدی‌نژاد یک انقلابی واقعی و خواهان تغییر ساختار نظام جهانی است
ساعت ۱۱:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۳ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: یکی از ستون‌نویسان روزنامه "واشنگتن پست " طی مقاله‌ای نوشت که رئیس جمهور ایران یک انقلابی واقعی بوده که خواهان تغییر ساختار موجود نظام جهانی است.


به گزارش فارس، "دیوید ایگناتیوس " ستون نویس روزنامه آمریکایی "واشنگتن پست " طی مقاله‌ای در پایگاه خبری آمریکایی " کامرشیال اپیل " نوشت: احمدی نژاد یک نجات‌دهنده انقلابی است و در سه سال اخیر در پیام‌های جالبی این ماموریت خود را اعلام کرده است. وی یک انقلابی واقعی است که خواهان تغییر ساختار موجود نظام جهانی و روابط حاکم بر مناسبات بین‌المللی است. احمدی نژاد نه تنها آمریکا بلکه کل ساختار مناسبات بین‌المللی را که در سال 1945 و در پایان جنگ دوم جهانی بوجود آمده است را به چالش کشیده است.
وی طوری می‌نگرد که گویا دنیا در آستانه عصر جدید قرار گرفته است. احمدی نژاد برای تجدید ساختار سازمان ملل، شورای امنیت، رسانه‌های خبری جهان و سازمان‌های دیگر تلاش می‌کند.
ایگناتیوس اضافه کرد: در بسته طرف ایرانی برای آغاز مذاکرات با گروه 1+5 گفته شده است که ساز و کارهای موجود در پاسخگویی به نیازهای بشریت ناتوان هستند.
وی در ادامه مقاله خود نوشت که احمدی نژاد در پیام به اوباما به مناسبت انتخاب به رییس جمهوری آمریکا ضمن تبریک، بطور همزمان هشدار داد که ملت‌های جهان در انتظار توقف سیاست جنگ افروزانه آمریکا و تجاوز و وحشت آفرینی و تحقیر ملت‌های دیگر جهان هستند.
دیوید ایگناتیوس با اشاره به نامه پیشین احمدی نژاد به "جرج بوش " رئیس جمهور سابق آمریکا نوشت: جالب‌ترین پیام احمدی نژاد به بوش بود که روز هشتم ماه می 2006 ارسال شد و در آن رییس جمهوری ایران مانند بازپرس عصبانی از بوش سوال کرده بود که چگونه وی که خود را پیرو حضرت مسیح (ع) می‌خواند سیاست تجاوزگرانه دنبال می‌کند.
ستون نویس روزنامه واشنگتن پست در پایان مقاله خود نوشت: احمدی نژاد حقیقت جو، اصرار دارد که در پشت واقعه تروریستی 11 سپتامبر نیروهای پنهان قرار گرفته اند و این سوال را مطرح می‌کند که آیا امکان دارد که بدون هماهنگی با سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی عملیات 11 سپتامبر طرح ریزی شده باشد.