آیت‌الله جوادی‌آملی: ولایت و رهبری در رأس همه امور قرار دارد
ساعت ۱۱:٥۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۳ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: امام جمعه قم گفت: ولایت و رهبری در رأس همه امور قرار دارد. اگر دشمن به فکر فتنه، آشوب، اغتشاش و درگیری در داخل کشور است باید بداند که ملت ایران در برابر هیچ فتنه‌ای سر تسلیم فرود نمی‌آورد.


به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله عبدالله ‌جوادی‌آملی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم که در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار شد با اشاره به خطبه 212 نهج‌البلاغه گفت: در این خطبه دعاهای بسیاری وجود دارد که باید نسبت به آن توجه اساسی داشته باشیم.
وی اظهار داشت: در نهج‌البلاغه بسیاری از فضائل اخلاقی مطرح شده است که اگر به آن توجه کنیم در تمامی مراحل زندگی موفق خواهیم بود و سربلند هستیم.
آیت‌الله جوادی‌آملی در ادامه با اشاره به موضوع ولایت گفت: ولایت و رهبری در رأس همه امور قرار دارد و در فلسفه و کلام نسبت به این موضوع توجه شده است.
وی افزود: فلسفه و کلام عمیق بوده و موضوع ولایت نیز بسیار قوی مطرح شده است.
امام جمعه قم در ادامه به موضوع تقوا اشاره کرد و گفت: تقوای الهی باید مورد توجه همه مسلمانان قرار گیرد و در تقوای الهی موضوع سعادت وجود خواهد داشت.
وی ادامه داد: باید تقوای الهی را در تمام زمینه‌ها دنبال کنیم و بدانیم که اگر تقوای الهی رعایت شود تمام مسائل برطرف خواهد شد.
آیت‌الله جوادی‌آملی در بخش دیگری از سخنان خود به هفته دفاع مقدس اشاره کرد و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران گفت: دفاع مقدس یادآور خاطرات شهیدان و رزمندگانی است که در طول جنگ تحمیلی به دفاع از آرمان‌های انقلاب پرداختند.
وی تصریح کرد: دفاع مقدس از بهترین برکات انقلاب اسلامی است و جوانان انقلابی با حضور در جبهه‌های حق علیه باطل توانستند در برابر تمامی دشمنان ایستادگی کنند.
امام جمعه قم گفت: جنگ بر ایران 10 سال تحمیل شد و نباید فرض کنیم که ما هشت سال جنگیدیم. هشت سال در جبهه رزمندگان ما جنگیدند و دو سال پیش از آن جنگ در داخل کشور بود که آن توطئه‌ها نیز خنثی شد.
آیت‌الله جوادی‌آملی با بیان اینکه باید این مقاومت‌ها برای دشمن تجربه شده باشد، اظهار داشت: دشمنان بدانند اگر به فکر توطئه‌های خارجی هستند هشت سال موفق به چنین کاری نشدند و از سوی دیگر نیز اگر به فکر توطئه‌های داخلی هستند، در این زمینه نیز هیچ موفقیتی کسب نکرده و با شکست مواجه شدند.
وی افزود: اگر دشمن به فکر فتنه، آشوب، اغتشاش و درگیری در داخل کشور است باید بداند که ملت ایران مقاوم بوده و در برابر هیچ فتنه‌ای سر تسلیم فرود نمی‌آورد.
امام جمعه قم گفت: دشمن باید این خیال‌های باطل را از ذهن خود بیرون کند و بداند با شکستن چند شیشه اختلاف و درگیری و فتنه در ایران رخ نخواهد داد.
وی افزود: ملت ایران در برابر توپ و گلوله ایستادگی کردند و این بی‌عقلی است اگر دشمنان فرض کنند با این کارها می‌توانند در ایران اختلاف و درگیری به وجود آورند.
آیت‌الله جوادی‌آملی خواستار معرفی رشادت‌های جانبازان و ایثارگران جنگ تحمیلی شد و گفت: باید رشادت‌های ایثارگران را برای نسل جوان بازگو کرد تا روحیه شهادت طلبی در آنها نیز در گسترش یابد.
وی اظهارداشت: نباید به گونه‌ای پنداشته شود که موضوع دفاع مقدس یک موضوع تاریخی است و به مرور زمان از خاطره‌ها می‌رود و تنها به غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا خلاصه شود.
امام جمعه قم تصریح کرد: باید دفاع مقدس در تمام ابعاد و مسائل مورد توجه قرار گرفته و در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان تلاش کنیم.
آیت‌الله جوادی‌آملی در ادامه به هفته سلامت قلب اشاره کرد و گفت: آنچه که در اسلام مورد تاکید است حفظ سلامت جسم است و از این رو باید مسئولان بهداشت و درمان به این موضوع توجه کنند.
وی افزود: اما از سوی دیگر برخی افراد بیماری سیاسی در قلب دارند و تا موضوعی پیش می‌آید با تلفن‌های خود با خارج از کشور در ارتباط بوده و از آنها کمک می‌خواهند که این نوعی مرض سیاسی قلب است و باید نسبت به این موضوع نیز توجه داشت.