تلاش مذبوحانه تل‌آویو برای اعمال تحریم‌ علیه ایران
ساعت ۱٠:٢٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۳ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه سیاستهای شکست خورده آمریکا، تلاشهای مذبوحانه ای را برای اعمال تحریمهای به اصطلاح فلج کننده علیه ایران آغاز کرده است.


به گزارش خبرگزاری فارس، نتانیاهو در مصاحبه با شبکه های تلویزیونی آمریکا گفت، فشار بین المللی بر ایران با استفاده از تحریمهای فلج کننده و بدون در نظر داشتن این که مذاکراتی پیرامون برنامه هسته ای با ایران انجام می شود یا خیر، تشدید شود.
وی از اینکه مستقیماً درباره امکان استفاده از روش نظامی صحبت کند، امتناع کرد. در عین حال با اظهارات باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا مبنی بر اینکه هیچ یک از گزینه های خنثی سازی تهدید هسته ای ایران حذف نخواهند شد، موافقت کرد.
نتانیاهو در برنامه ای که از شبکه ABC بخش شد ، مدعی شد: معتقدم که در رابطه با ایران بهتر از همه استفاده از چیزی است که هیلاری کلینتون وزیر خارجه آمریکا آن را "تحریمهای فلج کننده " نامید . باور کنید که نظام ایران بسیار آسیب پذیر است .
این در حالی است که سیاستهای تحریمی آمریکا علیه ایران بارها با شکست مواجه شده است و مقامهای دولتی آمریکا نیز بر این مساله اذعان دارند.
نتانیاهو در مصاحبه با سی ان ان نیز گفت: بر ایران باید شدیداً فشار وارد کرد. ایران آسیب پذیر است، زیرا اقتصاد آن آسیب پذیر است. اکنون زمان این است که فشار آورد، بدون بستگی به این که مذاکرات انجام می شوند یا خیر .