احمدی‌نژاد در دیدار با رهبران جوامع اسلامی در آمریکا:
ساعت ۱٠:۱٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۳ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور با بیان اینکه ما مسلمان و اهل منطق هستیم، گفت: به باور ما زبان سلاح، بمب، تهدید، تحریم و فشار سیاسی زبان خوبی برای گفتگو نیست.


به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به نیویورک، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور کشورمان در جریان سفر به آمریکا برای شرکت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد ظهر روز چهارشنبه به وقت نیویورک میزبان رهبران جوامع اسلامی در آمریکا بود.
رئیس جمهور در این نشست صمیمانه با استماع دیدگاهها و سؤالات مهمانان خود به پرسش‌های آنها پاسخ داد و در خصوص زمان آزاد شدن دارایی‌های مسدود شده ایران در آمریکا که محور سؤال یکی از حاضران بود، اظهار داشت: ما در حال مبارزه هستیم و آزادی دارایی‌های ما تابع شرایط این مبارزه است اما امیدوارم شعار تغییر که قرار است شامل سیاست‌ها شود، دارایی‌های ایران را نیز دربر گیرد.
احمدی‌نژاد در خصوص تشکیل جنبش فراگیر اسلامی برای نجات فلسطین از وضع موجود نیز گفت: اینکه نیروهای اسلامی برای نجات فلسطین حرکت کنند، ایده‌ خوبی است اما امیدوارم سیاست‌های دولت آمریکا به طور اصولی تغییر کند و نیازی به این کار در آینده نشود.
وی اضافه کرد: اگر با تغییر سیاست و پایبندی به عدالت حقوق مردم فلسطین به طور کامل تأمین شود نیازی به درگیری وجود ندارد.
رئیس جمهور کشورمان گفت: راهکار جمهوری اسلامی ایران برای حل مسئله فلسطین برگزاری همه‌پرسی آزاد از همه کسانی است که با هر دین و آئینی فلسطینی هستند و در خصوص مهاجرین یهودی به فلسطین هم دولت مستقل برآمده از رأی مردم فلسطین می‌تواند تصمیم‌گیری کند که این راه‌حل عادلانه است.
احمدی‌نژاد در خصوص تردد علما و صاحب‌نظران بین دو کشور ایران و آمریکا نیز اظهار داشت: موضوع تردد اندیشمندان بین کشورها حرف خوب و درستی است و ما آماده‌ایم که در این زمینه اقدام کنیم ولی آمدن ایرانی‌ها به آمریکا با مشکلات فراوانی مواجه‌ است و آمریکایی‌ها در ارائه ویزا سخت‌گیری‌های بیش از حد دارند اما آمدن شما به ایران کار سختی نیست.
وی بر همین اساس به پیشنهاد 4 سال گذشته ایران برای ایجاد خط پروازی مستقیم بین تهران و نیویورک اشاره کرد و گفت که با گذشت این مدت از طرح موضوع هنوز هیچ پاسخی از سوی آمریکایی‌ها دریافت نشده که امید است در آینده این کار صورت گیرد.
رئیس جمهور در خصوص موضوع دستگیری 3 تبعه آمریکایی در خاک کشورمان به جرم ورود غیرقانونی که یکی از رهبران مجامع اسلامی آمریکا به این موضوع اشاره کرد، اظهار داشت: ورود غیرقانونی به خاک کشورها جرم است و فکر می‌کنم در کشور آمریکا هم این موضوع مجازات سنگینی در پی دارد.
احمدی‌نژاد با بیان اینکه در همه کشورها قانون حاکم است و قانون در خصوص مجازات متخلفان فصل‌الخطاب قرار می‌گیرد در عین حال گفت که ما از اینکه عده‌ای در زندان باشند ناراحتیم و در ادعیه خود برای آزادی زندانیان دعا می‌کنیم.
رئیس جمهور با تأکید براینکه دستگاه قضایی در ایران مستقل است اما وی توصیه می‌کند در این زمینه توجه شود، ادامه داد: امیدواریم روزی برسد که کسی در زندان نباشد و تخلفی رخ ندهد که زندان در پی داشته باشد اما اتباع دستگیر شده آمریکایی با ورود بدون مجوز به خاک کشور ما مرتکب تخلف بزرگ از قانون شده‌اند.
احمدی‌نژاد در خصوص گفتگوی ایران و آمریکا نیز که محور سخنان یکی از مهمانانش بود، گفت:‌ ما مسلمان و اهل منطق هستیم و تصور می‌کنیم اصل بر گفتگو است.
وی ادامه داد: به باور ما زبان سلاح، بمب، تهدید، تحریم و فشار سیاسی زبان خوبی برای گفتگو نیست.
رئیس جمهور تصریح کرد: ما منطقی داریم که حاضریم هرجا آن را ارائه دهیم و در همین سفر امسال و سال گذشته نمایندگی ما درخواست کرد بتوانیم در چند دانشگاه آمریکا حضور یافته و با دانشجویان و اساتید دانشگاه گفتگو کنیم اما آمریکایی‌ها موافقت نکردند و دیدید که در دانشگاه کلمبیا چه اتفاقی رخ داد.
«ما از اینکه برویم و منطق قوی اسلامی را ارائه کنیم ابایی نداریم و برای اینکه حرف‌دیگران را بشنویم نیز ابایی نداریم و شما دیدید که در طول سالهایی که به نیویورک آمدم بجز نخستین دوره که برنامه ملاقات داشتم در همه سالها در صحن سازمان ملل نشستم و سخنان رئیس جمهور آمریکا را گوش دادم و دیروز هم حرفهای اوباما را به طور کامل شنیدم اما در طول این 5 سال هیچ‌یک از رؤسای جمهوری آمریکا را ندیدم که بنشینند و سخنان دیگران را بشنوند.»
رئیس جمهور گفت: امکان دارد که آنها بگویند ما می‌رویم و در دفتر کار خود حرفهای دیگران را گوش می‌کنیم اما اگر قرار است که افراد در دفتر کار خود بنشینند و از آن طریق گفتمان انجام دهند دیگر مجمع عمومی لازم نیست که افراد در سازمان ملل جمع شوند و هرکس می‌تواند در دفتر خود در کشورش بنشیند و از طریق ویدئوکنفرانس با دیگران صحبت کند در حالی که گفتگو باید چهره‌به‌چهره و از نزدیک صورت گیرد.
احمدی‌نژاد با بیان اینکه نمی‌خواهم تردیدی ایجاد کنم در عین حال اینکه اراده‌ای در دولت آمریکا وجود داشته باشد که در جهت گفتگو و تعامل حرکت کند را بعید می‌دانم، گفت: بسیاری از مسائلی که مطرح می‌شود جنبه سیاسی به مفهوم رایج بازاری را دارد.
وی ادامه داد: برخی معتقدند که آمدن اوباما بر سرکار در آمریکا یک فرصت است و من هم به همین معتقدم اما این فرصت اول برای خود او یک فرصت است که این دوره را به خدمت و اصلاح و ایجاد تغییر اختصاص دهد و بعد برای دیگران فرصت به حساب می‌آید.
رئیس جمهور با اعلام استقبال از تعامل سازنده ایران با کشورها ابراز داشت: بعد از انتخاب اوباما به ریاست جمهوری آمریکا برای وی پیام فرستادم و به خاطر این کار به خاطر 30 سال قطع رابطه تحت فشار جدی در کشور خود قرار گرفتم ولی در انتخابات ایران که انتظار این بود آقای اوباما پاسخ مثبت دهد موضع‌گیری‌های آمریکایی‌ها علیه انتخابات ایران در واقع ادامه سیاست‌های بوش بود.
احمدی‌نژاد افزود: من اعلام کردم که آماده‌ام با آقای اوباما در برابر رسانه‌ها گفتگو کنم و علت اینکه گفتم این کار در برابر رسانه‌‌ها انجام شود این است که معتقدم که ملت‌ها به سیاستمدارانی که پنهانی تصمیم‌ می‌گیرند اعتماد ندارند.
«اگر من به نمایندگی از ملت ایران و طیف وسیعی از ملت‌ها که در مقابل سیاست‌های آمریکا قرار دارد بخواهم با اوباما صحبت کنیم لابد باید درباره مسائل و سیاست‌های جهانی بحث کنیم و در این صورت به دلیل گره‌ خوردن موضوعات به سرنوشت‌های همه ملت‌ها باید آنها نیز در جریان کار قرار گیرند که چه می‌گذرد.»
وی با انتقاد از اینکه پیشنهاد وی برای گفتگو با اوباما در برابر رسانه‌ها پاسخی از سوی سران کاخ سفید نداشته، خاطرنشان کرد: کارشناسان هسته‌ای ایران آمادگی دارند برای خرید اورانیوم با غنای 20 درصد مورد نیاز برای رآکتور تهران که تولیدکننده رادیو دارو است با کارشناسان هسته‌ای کشورهای دیگر گفتگو کنند.

حقیقت انتخابات روزی به طور کامل برای همگان روشن خواهد شد

رئیس جمهور با بیان اینکه انتخابات در ایران شفاف است و نظرسنجی‌هایی که قبل و بعد از انتخابات برگزار شده همه با نتیجه انتخابات همخوانی دارند، گفت: حقیقت انتخابات روزی به طور کامل برای همگان روشن خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به نیویورک، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور کشورمان در ادامه سخنان خود در دیدار رهبران جوامع اسلامی در آمریکا در خصوص واقعه هولوکاست اظهار داشت: در خصوص واقعه هولوکاست به نظرم برخی شیطنت‌های رسانه‌ای صورت می‌گیرد که می‌خواهند حقیقت مطرح نشود؛ چرا که اگر واقعیت‌ها درباره مسئله فلسطین بیان شود مشکل فلسطینی‌ها با هزینه کمتر حل شده و بساط ظلم برچیده می‌‌گردد.
احمدی‌نژاد افزود: مخالف کشتار انسانها هستیم اما حوادث تاریخی عبرت‌آموز هستند و بهانه کشتار جدید نیستند.
وی ادامه داد: ‌اگر حادثه‌ای را به عنوان نژاد‌پرستی در تاریخ محکوم می‌کنیم، کار بسیار خوبی است، اما اگر همین مسئله بهانه برای نسل‌کشی جدید شود قطعاً با آن مخالفیم.
رئیس جمهور در خصوص پیشنهاد یکی از علمای مقیم آمریکا برای تشکیل AIPAC توسط مسلمانان نیز اظهار داشت: اینکه مسلمانان هم مانند یک اقلیت در آمریکا AIPAC داشته باشند حرف خوبی است و ما با آن موافقیم و اگر حرکتی در این زمینه انجام شود ما هم آمادگی داریم که کمک کنیم.
احمدی‌نژاد افزود: حدود 8 میلیون و به گفته یکی از دوستان حدود 10 میلیون مسلمان در آمریکا زندگی می‌کنند و حضور افراد برجسته، زحمت‌کش، دلسوز، مؤمن و توانمند در این مجموعه، جامعه قدرتمندی از مسلمانان را ایجاد کرده است و به نظرم خوب است یک طراحی و سازماندهی در خصوص همگرایی بیشتر این مجموعه انجام شود.
وی با بیان اینکه تشکیل AIPAC برای مسلمانان یک ایده خوب و ضروری است، خاطرنشان کرد: دلهای مسلمانان بیش از دیگر پیروان ادیان به هم نزدیک است و شما می‌بینید که مسیحیان دارای چندین فرقه هستند که در برخی مقاطع تاریخ با یکدیگر جنگید‌ه‌اند و آنقدر از هم کشته‌اند که سابقه ندارد.
«همگرایی در واقع نمایش وحدت است و ما خوشحال می‌شویم اگر پیروان حضرت مسیح(ع)، اگر واقعاً خود را پیرو آن حضرت می‌دانند متحد شوند و معتقدیم این مسئله به نفع ماست اما مسلمانان خوشبختانه با همدیگر اختلافی ندارند و دلهای ما مالامال از عشق به اسلام و اهل بیت ایشان و عشق به قرآن است.»
رئیس جمهور در خصوص تحولات بعد از انتخابات 22 خرداد که محور سخنان یکی از میهمانان وی بود، ابراز داشت: بعد از انقلاب تا امروز 30 انتخابات بزرگ در ایران برگزار شده و همه این انتخابات مثل هم بودند و حتی یکی از یکی بهتر برگزار شده‌اند.
احمدی‌نژاد اضافه کرد: انتخابات در ایران توسط مردم برگزار می‌شود و معتمدین ملت اجرا و نظارت بر انتخابات را برعهده دارند و امکان تقلب به معنای رایج در کشور ما وجود ندارد.
وی یادآور شد: بیش از 500 هزار معتمد مردم انتخابات ایران را برگزار می‌کنند و بر فرایند برگزاری آن نظارت دارند و کسی نمی‌تواند آرای مردم را سازمان دهد و یا تقلبی صورت دهد.
«مردم ایران مسلمان، مقید و پایبند به اصول اخلاقی و اسلامی هستند و حاضر نیستند آخرت خود را به خاطر دنیای دیگران بفروشند.»
رئیس جمهور گفت: 4 سال قبل در انتخابات ریاست جمهوری دولت وقت به طور یکپارچه حامی رقیب من بود و وزیر کشور به عنوان مسئول برگزاری انتخابات بارها علیه من صحبت کرد اما وقتی نتیجه انتخابات مشخص شد رقبای من گفتند که تقلب شده است.
احمدی‌نژاد بیان داشت: پاسخ من به رقبا آن بود که دوستان شما این انتخابات را برگزار کردند و در این دوره هم دیدیم که گفتند در انتخابات تلقب شده اما شورای نگهبان از آنها سند و مدرک خواست و 10 روز هم مهلت قانونی برای این کار تعیین کرد، ولی هیچ سندی ارائه نشد.
وی عنوان کرد: آنها که معتقد به تقلب در انتخابات هستند وقتی سندی نتوانستند ارائه دهند، گفتند در اجرا تقلب شده و ما معترضیم که البته هرکس می‌تواند معترض باشد اما تقوای الهی ایجاب می‌کند هر حرفی خلاف قانون و عدالت و حقیقت بیان نشود.
رئیس جمهور اظهار داشت: هر انتخاباتی که برگزار می‌شود یک نفر برنده دارد و این درست نیست کسی که رأی نیاورده بگوید حتماً در انتخابات تقلب شده است و اگر بخواهیم این را بپذیریم اساس انتخابات که پایان دهنده منازعات است زیر سؤال می‌رود.
احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه اعضای شورای نگهبان 6 فقیه اسلام‌شناس هستند و انتخابات را با دقت رصد می‌کنند، ادامه داد: در انتخابات مردم تعیین‌کننده هستند و همه باید به رأی مردم تمکین کنند.
وی افزود: کسانی که دست به تبلیغات نادرست علیه انتخابات زده‌اند اما نتوانستند ادعای خود را ثابت کنند، گفتند که ما به مقدمات برگزاری انتخابات اشکال داریم اما من تأکید می‌کنم انتخابات در ایران سالم‌ترین انتخابات با استانداردهای بالا و عالی در دنیا است.
« انتخابات در ایران شفاف است و نظرسنجی‌هایی که قبل و بعد از انتخابات برگزار شده همه با نتیجه انتخابات همخوانی دارند البته دولت انگلیس و برخی سیاسیون آمریکایی وارد صحنه شدند و خلاف واقع تبلیغ کردند و عده‌ای را به آشوب و تخلف از قانون و کارهای زشت فراخواندند و انتخابات را تخریب کردند اما ماه همیشه پشت ابر پنهان نمی‌ماند و حقایق به طور کامل آشکار می‌شود.»
رئیس جمهور گفت: کسانی عمدتاً در انتخابات تقلب می‌کنند که حزب و گروه سیاسی دارند اما من نه حزب و نه پولی دارم بلکه مردمی که به من رأی دادند برایم تبلیغ کردند و حتی ستاد انتخاباتی تشکیل ندادم.
وی ادامه داد: من در انتخابات از طرفداران خود خواستم که درباره من غلو و تبلیغات غیرواقعی نکنند و علیه دیگران اقدامی نکنند؛ چرا که رأی مردم یک بیعت، قرارداد و مسئولیت الهی است و باید در برابر خداوند پاسخگوی صیانت از رأی ملت باشیم.
احمدی‌نژاد با بیان اینکه رأی مردم باید پاک و سالم بماند، تصریح کرد: حتی هنگامی که رهبر معظم انقلاب مردم را به حضور در انتخابات دعوت می‌کنند؛ می‌فرمایند باید شرکت در انتخابات با نیت عبادت و قربتاً الی‌الله باشد و شرط عبادت، اخلاص و پاکی است.
وی با تاکید براینکه دموکراسی در ایران دموکراسی ممتاز و واقعی است که خیلی‌ها در دنیا از آن عصبانی هستند، اظهار داشت: در انتخابات ایران بالاترین سطح مشارکت صورت گرفت و 85 درصد مردم پای صندوق‌های رأی آمدند و 62 درصد به فرد منتخب رأی دادند در حالی که در انتخابات آمریکا 51 درصد شرکت کردند.
رئیس جمهور تاکید کرد: کسانی که به دنبال دموکراسی قلابی هستند از انتخابات ایران عصبانی شده‌اند و جوسازی کردند در حالی که انتخابات با مشارکت بالا برای یک نظام سیاسی افتخاری بزرگ است و نشانگر حد بالای مردم‌سالاری است.
احمدی‌نژاد از کسانی که در داخل کشور همنوا با بیگانگان، انتخابات را زیر سؤال بردند، انتقاد کرد اما متذکر شد امروز ملت ایران ملتی کاملاً یکپارچه است.
پیش از سخنان رئیس جمهور در ضیافت نهار به افتخار رهبران جوامع دینی آمریکا، 30 شرکت‌کننده در این مراسم دیدگاهها و سؤالات خود را درباره مهم‌ترین تحولات روز دنیا مطرح کردند که از جمله مطالب ارائه شده از سوی آنها می‌توان به لزوم تردد علمای مسلمان ایران و آمریکا بین دو کشور، تقویت روابط فرهنگی میان اندیشمندان ایرانی و آمریکایی، توجه ویژه به نشر و آموزش علوم قرآنی و زمینه‌سازی برای سفر جوانان مسلمان آمریکایی به کشورمان و گفتگو با رهبران دینی در ایران اشاره کرد که پیشنهاد اخیر مورد توجه رئیس جمهور قرار گرفت و وی دستور فراهم شدن بستر این سفر را به مقامات وزارت امور خارجه صادر کرد.