رییس جمهور :قدرت‌های استکباری مسیر گذشته خود را اصلاح و به سمت ملت‌ها بازگردند
ساعت ۱٠:۱٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۳ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور با بیان اینکه توسعه پایگاههای نظامی در کشورها موجب نگرانی است، نه دوستی ملتها و قدرت‌های جهانی باید این واقعیت را درک کنند که وضع کنونی جهان قابل دوام نیست، گفت: قدرت‌های استکباری مسیر گذشته خود را اصلاح و به سمت ملت‌ها بازگردند.


به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به نیویورک، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور کشورمان در دیدار با نمایندگان دهها رسانه خبری و تصویری اسپانیولی زبان گفت: روابط ما با کشورهای دوست روابط میان ملتها است و همین مسئله موجب نگرانی قدرتهای استکباری شده است.
وی با اشاره به مشترکات فرهنگی مردم ایران و کشورهای آمریکای جنوبی گفت: ملت ما و مردم آمریکای لاتین سالهای طولانی تحت فشار و ستم سنگین امپریالیسم بوده‌اند و اکنون روابط دوستانه ایران و کشورهایی همچون ونزوئلا و برزیل می‌تواند الگوی خوبی برای ملت‌های تحت ستم باشد.
رئیس جمهور تاکید کرد: توسعه پایگاههای نظامی در کشورها موجب نگرانی است، نه دوستی ملتها و قدرت‌های جهانی باید این واقعیت را درک کنند که وضع کنونی جهان قابل دوام نیست و آنها باید مسیر گذشته خود را اصلاح کنند و به سمت ملتها بازگردند زیرا ملتها امروز نیاز به صلح، دوستی، آرامش و رفاه دارند و این همان چیزی است که ایران از توسعه روابط با آمریکای لاتین دنبال می‌کند.
احمدی‌نژاد همچنین با انتقاد از عملکرد سازمان ملل در خصوص حل معضلات بین المللی گفت: سازمان ملل تاکنون از ایجاد یا تقویت تعامل میان ملتها عاجز بوده و تنها به روابط سیاسی دولتها پرداخته است.