پیشنهاد سایت نزدیک به خانواده هاشمی به سبزها: هاشمی را تحت فشار نگذارید!
ساعت ۱۱:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٢ : توسط : حسینی

 

سایت اینترنتی نزدیک به فرزند رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در تاکتیکی جدید برای کاهش فشار نمایندگان مجلس خبرگان بر هاشمی، از سبزها خواست تا از هاشمی درخواست مطالبات حداکثری نکنند و به همین مقدار قناعت کنند.

شبکه ایران: پس از آنکه اکبر هاشمی رفسنجانی در نماز عید فطر تهران که در دانشگاه تهران برگزار شد شرکت کرد، مورد انتقاد شدید رسانه های موج سبز قرار گرفت.

این انتقادها به جهت حضور هاشمی در نماز عید فطر و ایستادنش در کنار احمدی نژاد و سایر مسوولین کشور، علیه او بیان شده بود.

به دنبال افزایش دامنه این انتقادات در سایت ها و فضاهای مجازی متعلق به "سبزها" که این روزها و پس از ساختارشکنی پیاده نظام "سبز" در روز قدس، لحن تند و ضدانقلابی خود را آشکار کرده اند، سایت اینترنتی نزدیک به هاشمی رفسنجانی در مطلبی کوشید تا رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را از زیر بار انتقادات رها کند.

پایگاه اینترنتی مذکور در این گزارش یکی از مهمترین اشتباهات اصلاح طلبان پس از پیروزی در انتخابات سال 76 را حملات "بی‌رحمانه" به شخصیت هاشمی رفسنجانی دانسته و خلاص شدن هاشمی از بار انتقادات به "سبزها" پیشنهاد داده که از هاشمی توقع "مطالبات حداکثری" نداشته باشند.

البته این سایت اینترنتی دو دلیل برای پیشنهاد خود ذکر کرده است: یکی اینکه این انتقادات باعث می‌شود تا سرعت و قدرت جناح "اصولگرا" برای حذف هاشمی بیشتر شود و دلیل دیگر اینکه خط مشی جنبش سبز جذب حداکثری مسئولان و مردم زیر "یک پرچم" است!

هرچند که نویسنده این یادداشت تلویحاً به دلیل سومی نیز اشاره و آن را "سابقه" هاشمی در نظام جمهوری اسلامی و پست‌های خطیر او عنوان کرده است که برای چانه زنی در درون حاکمیت می تواند سودمند باشد.

این در حالی است که با مروری کوتاه بر رسانه‎های وابسته به "سبزها" شاید نتوان از انتقادات و اعتراضاتی که سایت نزدیک به فرزند هاشمی رفسنجانی از آنها یاد کرده، نشانه‏ای جست.

به نظر می‎رسد این تاکتیک رسانه‎ای برای کاهش فشار افکار عمومی خصوصا نمایندگان مجلس خبرگان رهبری بر هاشمی رفسنجانی است که در روزهای اخیر از وی خواسته بودند در قبال حوادث اخیر خصوصا توهین به نظام و تهمت به آن، موضعی شفاف بگیرد.