احمدی نژاد در مصاحبه با سی .بی.سی :جهان نیازمند یک نظام نوینی است
ساعت ۱٠:٥۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٢ : توسط : حسینی

دکتر محمود احمدی نژاد صبح روز چهارشنبه به وقت نیویورک درمصاحبه ای با شبکه تلویزیونی «سی.بی.اس» به سوالات مجری این شبکه در خصوص مسائل مختلف بین المللی پاسخ گفت.
رییس جمهور با اشاره به اینکه اگر نگاه به مسائل جهانی متفاوت باشد نتایج خوبی نخواهد داشت ،اظهار داشت:جهان نیازمند یک نظام نوین است و شرایط امروز چشم انداز روشنی در برابر جهانیان قرار نمی دهد..ما نیازمند تغییرات اساسی هستیم و همه باید برای انجام این تغییرات تصمیم بگیریم .
دکتر احمدی نژاد در خصوص گفتگوی ایران با آمریکا گفت: مامثل همیشه از گفتگوها استقبال می کنیم.موضوع اقتصاد جهانی ، امنیت جهانی و روابط بین الملل موضوعاتی است که می تواند در خصوص آنها به بحث نشست.در موضوعات بین المللی موضوع هسته ای یکی از موضوعات مهم برای گفتگو می تواند باشد.ما برای حل مشکلات اقتصادی جهان راه حل های انسانی داریم. ما آمادگی داریم برای خرید سوخت رآکتور تهران که داروهای اکتیوی تولید می کند گفتگو کنیم.
رییس جمهور در پاسخ به سوالی در خصوص گزارش آژانس انرژی اتمی درباره موضوع هسته ای ایران گفت:در آخرین گزارش رسمی آژانس که در سپتامبر منتشر شده اعلام شده که هیچ انحرافی در مسیر پرونده هسته ای ایران مشاهده نشده است.
دکتر احمدی نژاد با بیان اینکه از مسائلی که باید تغییر کند همین خلع سلاح هسته ای در جهانی است ،اظهار داشت:در کشور آمریکا نسل چهارم بمب های هسته ای ساخته می شود چرا نباید برای این مسائل نگران بود .قانون و عدالت برای همه است.
دکتر احمدی نژاد در پاسخ به سوالی در خصوص حوادث اخیر بعد از انتخابات ایران ،با نشان دادن عکس مروه الشربینی شهیده حجاب گفت: شما این عکس را می شناسید .وی دو ماه قبل وقتی از مردی که او را مورد تعرض قرارداده بود به دادگاه آلمان شکایت کرد در همان دادگاه توسط خود متهم با ضربات متعدد چاقو به شهادت رسید .خبر این حادثه ده روز از افکار عمومی مخفی ماند و قبل از کشته شدن خانم ندا آقاسلطان بوده است.چرا این حادثه در رسانه های غربی انعکاس نیافت.اگر در ایران تخلفی از سوی مأمورین اتفاق افتاده باشد با آن برخورد می شود .
وی با بیان اینکه دستگاه قضایی در ایران تحت شرایط سیاسی تصمیم نمی گیرد ، گفت: دستگاه قضایی ایران به طور کاملا مستقل عمل می کند. اگر تظاهراتی به طور غیر قانونی برگزار شود با آن برخورد می شود.
رییس جمهور در پاسخ به سوالی در خصوص مسئله هولوکاست و اینکه چرا شما این واقعه را افسانه می نامید اظهار داشت: می توان برای افسانه بودن یک واقعه ای سه معنا عنوان کرد.اول اینکه ممکن است یک داستان غیر واقعی طوری گفته شود که باعث شکل گیری افکار عمومی در خصوص آن مسئله  شود.دوم اینکه اتفاقی می افتد و آن اتفاق تحریف می شود و به شکلی دیگر بیان می شود و معنای سوم این است که حادثه ای به وقوع پیوسته ولی نتایجی که گرفته می شود به آن موضوع هیچ ارتباطی ندارد به نظر شما مسئله هولوکاست کدام یک از این سه معنا را دارد.
دکتر احمدی نژاد در ادامه با اشاره به نسل کشی مردم فلسطین تصریح کرد: مردم فلسطین چه نقشی در واقعه هولوکاست دارند که باید این گونه نسل کشی شوند.
وی مسئله هولوکاست را یک مسئله علمی دانست و گفت: نباید نسبت به این واقعه عوامانه برخورد کرد .ما باید منطقی با این واقعه برخورد کنیم .اگر این یک واقعه تاریخی است باید اجازه بدهیم تحقیقات ادامه پیدا کند.
رییس جمهور مسئله هولوکاست را بهانه ای برای اشغال سرزمین فلسطین دانست و گفت:ما متأسفیم برای شصت میلیون انسانی که در جنگ جهانی دوم کشته شدنداما اگر از آن این گونه نتیجه بگیریم که در فلسطین نسل کشی شود این را ما نمی پذیریم.چرا رسانه های آمریکایی نسبت به این نسل کشی بی تفاوت است و سکوت کرده است.
دکتر احمدی نژاد هنگامی که مجری شبکه سی.بی.اس عکسی از جنایات رخ داده در جنگ جهانی دوم را نشان داد ،اظهار داشت: این عکس ها به رژیم صهیونیستی مشروعیت نمی بخشد نه تاریخ و نه کشورهای منطقه هرگز این رژیم را به رسمیت نخواهد شناخت.ما حرفمان این است که اجازه بدهند مردم فلسطین مانند سایر کشورها سرنوشت خودشان را به دست خود تعیین کنند.