مصباحی مقدم: منشأ حوادث پس از انتخابات قدرت طلبی معترضان بود
ساعت ٥:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٢ : توسط : حسینی

عضو جامعه روحانیت مبارز منشأ حوادث پس از انتخابات را قدرت طلبی معترضان خواند و تاکید کرد که آنها مایلند این آشوب را ادامه دهند تا در یک انتخابات دیگری از آن بهره برداری کنند.
حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا مصباحی مقدم در گفت وگو با فارس با تطبیق فتنه خوارج با فتنه پس از انتخابات اظهار داشت: ما شعارهای یا حسین و الله اکبر را بعد از اعلام نتایج انتخابات شنیدیم که به راحتی جمله علی(ع) «کلمه الحق یراد بها الباطل» را به ذهن متبادر می کرد.
وی این قبیل شعارها را در راستای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و با یادآوری سخن پیامبر(ص) در مورد علی(ع) که فرمودند «علی مع الحق و حق مع علی» اظهار داشت: علی و حق با هم عجین هستند پس علی خود معیار و مقیاس بود اما با این وجود عده ای در جنگ صفین به جای این که دنبال علی با این همه فضایل باشند دنبال این بودند که عمار یاسر کجاست؛ این ها در جایگاه علی(ع) تردید کردند اما جایگاه عمار یاسر که شاگرد علی بود، را قبول داشتند.
وی در ادامه گفت: همان طور که پیامبر (ص) علی (ع) را به عنوان یک معیار مطرح کرد امام رضوان الله تعالی علیه در دوران حیات خودشان فرمودند «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به شما آسیبی نرسد» که این هم معیاری غیرقابل تردید است.
وی در ادامه اظهار داشت: اگر این معیار را اصل قرار دهیم و همه دور آن جمع شویم مسلما فتنه به زودی خنثی می شود و اگر نخبگان تمام نظراتشان را به ولی فقیه ارجاع دهند و هر چه او گفت بپذیرند در این صورت نظام از هرگونه آسیبی مصون می ماند.
نماینده مردم تهران در مجلس منشأ بحران بعد از انتخابات را قدر ت طلبی دانست و خاطرنشان کرد: آنها می گفتند یا در انتخابات پیروز می شویم یا اگر نشدیم بهم می زنیم و مایلند این آشوب را ادامه دهند تا در یک انتخابات دیگری از آن بهره برداری کنند. مصباحی مقدم همچنین در بخش دیگری از سخنانش گفت: من به بعضی بزرگان پیشنهاد کردم که با هاشمی رفسنجانی جلسه ای بگذارند و ایشان را از آن شرایطی که در آن واقع شد، خارج کنند.
وی با اشاره به حضور هاشمی رفسنجانی در نماز عید فطر گفت: حضور ایشان در نماز عید فطر خیلی ها را خوشحال کرد و من در آنجا خدمت آقای هاشمی گفتم که شما باید بیش از این کنار رهبری دیده بشوید و اگر آقای هاشمی محوری ترین رکن نظام که مقام معظم رهبری است را قاطعانه تر مورد حمایت قرار دهد هر چه سریع تر شاهد فروکش کردن این فتنه خواهیم بود.