"بی‌بی‌سی" برای تبرئه خاتمی دست به کار شد
ساعت ٤:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٢ : توسط : حسینی
شبکه بی‌بی‌سی فارسی که گویا تلاش بسیاری کرده که دیدار خاتمی با سوروس را تکذیب کند، از سوی یک فرد ناشناس دیدار رئیس دولت اصلاحات با پدر انقلاب رنگین را تکذیب کرد.

شبکه ایران: پس از فاش شدن دیدارهای "متوالی" سید محمد خاتمی با جورج سوروس از جانب وی، شبکه "بی‌بی‌سی فارسی" با هدف تبرئه خاتمی وارد میدان شد.

در همین راستا این شبکه انگلیسی فارسی زبان که گویا تلاش بسیاری را برای تکذیب دیدار رئیس دولت اصلاحات با پدر انقلاب مخملی انجام داده بود، به نقل از فردی به نام "ایمی ویل" دیدار خاتمی و سوروس را تکذیب کرد!

شبکه بی‌بی‌سی گفته که این فرد مسئول ارتباطات رسانه ای موسسه جامعه آزاد است.

این در حالی است که روز گذشته نیز دفتر خاتمی از سوی وی این دیدار را تکذیب کرده و گفته بود که خاتمی نه سوروس را می‌شناسد و نه با او دیدار کرده است.

ماجرای افشای این دیدار اما از آنجا شروع شد که جورج سوروس در شامگاه 11 سپتامبر 2009 سوروس در سالن اجتماعات هتل بین المللی ترامپ نیویورک از چندین دیدار خود با خاتمی پرده برداشت.

این در حالی بود که پیش از آن نیز کیان تاجبخش که از نمایندگان بنیاد سوروس بود این دیدارها را فاش کرده بود.

تاجبخش که در جریان حوادث پس از انتخابات بازداشت شده بود در دادگاه کودتای مخملی گفته بود: "اگر یکی از اولین نمونه‌های براندازی را ارتباط سفر عطریانفر به بنیاد سوروس قبل از 1376 بدانیم می‌توان نهایت آن را ملاقات مستقیم سید محمد خاتمی همراه ظریف با سورس در نیویورک در سال 1385 دانست که این یک ارتباط مستمر بوده و ادامه داشته است."

البته دفتر خاتمی پس از اعترافات تاجبخش، آن را تکذیب کرد و سعی کرد تا آن را به شرایط زندان و تحت فشار بودن تاجبخش ربط بدهد.

با این حال آنچه که در این میان جالب توجه است بی تابی شبکه بی‌بی‌سی برای تبرئه محمد خاتمی است.

این شبکه که در روزهای گذشته نقش مهمی را در تبلیغات جریان سیاسی شکست خورده در انتخابات ریاست جمهوری ایفا کرده است، در حالی از سوی فردی ناشناس دیدار خاتمی با پدر انقلاب های رنگین را تکذیب کرده که در مقابل ابهام دیگری را مبنی بر پشت پرده رابطه با جریان سبز به وجود آورده است.