خانواده آمریکاییان دستگیرشده از سخنان احمدی نژاد دلگرم شده اند
ساعت ۳:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٢ : توسط : حسینی

 

آسوشیتدپرس چهارشنبه شب از مینیاپولیس گزارش داد که خانواده های سه کوهنورد آمریکایی بازداشت شده در ایران می گویند از اینکه محمود احمدی نژاد رییس جمهور ایران گفته است از اغماض در قبال آنها حمایت می کند، دلگرم شده اند.

این خبرگزاری آمریکایی خاطرنشان کرد: احمدی نژاد روز سه شنبه در مصاحبه ای با آسوشیتدپرس گفت از قوه قضاییه کشورش می خواهد که فرایند رسیدگی به این امر را تسریع کند و در قبال آنها ملایمت نشان دهد.
آسوشیتدپرس افزود: شین بائر، سارا شورد و جوزف فاتال از ماه ژوئیه که ظاهرا هنگام کوهنوردی در منطقه کردستان عراق ناخواسته وارد ایران شدند، در بازداشت به سر می برند.
بر اساس این گزارش، خانواده های آنها روز چهارشنبه با انتشار بیانیه ای مشترک، سخنان احمدی نژاد را "دلسوزانه" خواندند و گفتند که امیدوارند این اظهارات به معنای آن باشد که مسوولان ایران به آنها اجازه صحبت کردن با عزیزانشان را بدهند.
دکتر محمود احمدی نژاد رییس جمهوری سه شنبه شب به وقت محلی ( صبح چهارشنبه به وقت تهران ) در نشستی با مدیران و سردبیران خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس , به پرسش های متنوع آنان پاسخ داد.
رییس جمهوری در جواب سوالی درباره سه آمریکایی که به طور غیرقانونی وارد خاک ایران شده بودند , گفت ورود غیرقانونی به یک کشور در قوانین همه کشورها جرم است و این موارد را در کشور ما قوه قضاییه رسیدگی می کند و کسی نمی تواند در کار قاضی دخالت کند.
وی افزود: ما از آنچه اتفاق افتاده , خوشحال نیستیم و علاقه مند هستیم همه زندانی ها در جهان آزاد شوند و از دستگاه قضاییه هم می خواهیم سریعتر و با اغماض حداکثری , این موضوع را رسیدگی کند.

منبع : خبرگزاری ایرنا