بروجردی:رییس جمهور از موضع قدرت مواضع به حق جمهوری اسلامی را تبیین کرد
ساعت ۳:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٢ : توسط : حسینی
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی سخنرانی رییس جمهوری در مجمع عمومی سازمان ملل متحد را جامع ارزیابی کرد و گفت: آقای احمدی نژاد از موضع قدرت مواضع به حق نظام را تبیین کرد.

علاء الدین بروجردی روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا با اشاره به این که در شرایط ویژه ای هستیم، به انتخابات ریاست جمهوری دهم اشاره کرد و آن را موضع قدرت نظام خواند.
وی مقابله با توطئه ها و طراحی های بیگانگان را موضع قدرت دوم نظام در عرصه بین المللی دانست.
نماینده بروجرد در مجلس شورای اسلامی، موفقیت های چشمگیر ایران در عرصه های علمی و فناوری بویژه هسته ای و تاثیرناپذیری از قطعنامه ها و تحریم ها را موضع سوم قدرت کشورمان برشمرد و اظهار داشت:رژه نیروی های مسلح، عرصه توانمندی های موشکی و هوایی بود و نمادی از اقتدار نظام را نشان داد .
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس سفر رییس جمهوری را کاملا موفق ارزیابی کرد و گفت: توطئه و مخالفت صهیونیست ها و بسیج نیروهایشان برای ایجاد خلل در این سفر هیچ گونه تاثیری بر آن نداشت.
وی علت شکست صهیونیست ها را در این عرصه، عزم راسخ جمهوری اسلامی ایران در بیان و پیگیری مواضع خود در عرصه بین المللی دانست و گفت:‌ علت دیگر آن است که بازار کالای حرف آنها در دنیا و سازمان ملل خریداری ندارد.

**اعتراض رییس جمهوری به نظامات ناعادلانه به حق بود

این نماینده اصولگرای مجلس هشتم ،اعتراض رییس جمهوری به ساختار ظالمانه سازمان ملل و شورای امنیت را یکی از فرازهای مهم سخنرانی امروز وی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد خواند و آن را یک ضرورت دانست.
وی اظهار داشت: مواضع خوبی در خصوص مهم ترین مسایل جهان و منطقه ای از جمله مساله خاورمیانه و فلسطین از سوی رییس جمهوری اسلامی ایران بیان شد.
بروجردی سخنان محمود احمدی نژاد در سازمان ملل متحد را حامل پیام حمایت جدی از مردم مظلوم فلسطین دانست و آن را در شرایطی که نسبت به مساله غزه سکوت می شود با اهمیت ارزیابی کرد.
وی گفت: توجه ویژه ای نسبت به مسایل منطقه خاورمیانه از جمله عراق و افغانسان و آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای ایفای نقش در این زمینه به سران کشورها و ملت های جهان اعلام شد که از فرازهای مهم دیگر این سخنرانی بود.
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: این همان چیزی است که آمریکایی ها و اروپایی ها پیوسته آن را دنبال کرده اند.
بروجردی با اشاره به توصیف رییس جمهوری از مشارکت 85 درصدی ملت ایران در انتخابات ریاست جمهوری دهم و این که یک حرکت عظیم مردمسالاری است ، گفت: در مجموع نکات مهم سیاست های جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد تشریح شد که دستاورد مهمی است.