سرلشکرجعفری:امروزشاهدفاصله گرفتن بعضی انقلابیون از اصول انقلاب هستیم

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز شاهد فاصله گرفتن بعضی از انقلابی ها و سیاسیون گذشته از مبانی و اصول نظام و انقلاب هستیم آنها امروز حرف دیگری دارند.

به گزارش روز پنج شنبه خبرنگار دفاعی ایرنا، سردار سرلشکر "محمد علی جعفری" چهارشنبه شب در همایش رزمندگان و پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس و در حاشیه نمایشگاه "یاد یاران" که به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار می شود، افزود: گرامی داشت هفته دفاع مقدس برای نسل امروز و آینده بسیار ضروری است و بدون تردید هرچه ما تلاش کنیم جانبازی و فداکاری جوانان دوران دفاع مقدس را به نسل امروز منتقل کنیم، نمی توان حق موضوع را ادا کرد.
وی دوران هشت سال دفاع مقدس را در طول 1400 سال گذشته و بعد از بعثت پیامبر اکرم(ص) بی نظیر خواند و ادامه داد: دفاع مقدس، جنگی بی نظیر بود که در زمان حال و گذشته و با بسیج جهانی که علیه جمهوری اسلامی با هدف به شکست کشاندن نظام و گستردگی آن با استفاده از تمام ابزار و تجهیزات مختلف و با توجه به دست خالی بودن سربازان اسلام صورت گرفت، در طول تاریخ بی نظیر بوده است.
فرمانده کل سپاه ،انگیزه دفاع در برابر دشمن را برجستگی اصلی دفاع مقدس و نقطه ای تعیین کننده در جنگ برشمرد و تصریح کرد: در مقابل تجهیزات و امکانات نظامی و غیر نظامی در دوران دفاع مقدس این عشق رزمندگان به نظام و رهبری بود که آنها را به سمت شهادت کشاند و این رمز پیروزی رزمندگان اسلام بود.
وی برجستگی دفاع مقدس را در رابطه عشق و دلدادگی رزمندگان با فرماندهی کل قوا و در جبهه ها و رهبری نظام عنوان و تاکید کرد: خیلی ها فراموش کردند که این دلاوران و خانواده های آنان مهمترین سرمایه خود را تقدیم کردند تا نظام تداوم یابد و راهی را که امام(ره) پایه گذاری کردند این افراد با جانبازی و عشق تداوم داده تا بدست ما رسیده است.
عضو شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر اینکه باید در صحنه های جدید پیش روی نظام این دستاوردها مورد حفاظت قرار گیرد، اظهار داشت: اگر رزمندگان در دوران دفاع مقدس آموزش های کلاسیک دیده بودند وتوجیه بودند که نیرویی که می خواهد حمله کند، باید از برتری کامل برخوردار باشد و بر این اساس باید سه برابر نیروهایی که در پدافند هستند باید در آفند قرار داشته باشند، طبیعی است که مشخص می شد هیچ کاری نمی توانستیم انجام دهیم، اما تمام طراحی عملیات ها در دوران دفاع مقدس با بهت و حیرت نظامیان خودی و حتی جهانیان همراه بود.
وی عشق، ایمان و خودباوری را باعث جبران کمبودها در میدان جنگ برشمرد و ادامه داد: نکته بسیار مهمی که امروز باید از دوران دفاع مقدس درس گرفته شود، استقامت و پایداری است و حتی در حال حاضر دشمن در همه جبهه ها و صحنه ها در حال تهدید و وارد کردن فشار به نظام است.
جعفری این تهدیدها را در جبهه های اقتصادی، فرهنگی، امنیتی، سیاسی و هر مسیردیگر و نیز زمینه ای که دشمن بتواند استفاده کند، ممکن دانست و گفت: چون قدرت امروز جمهوری اسلامی را دیدند و درس بزرگی را که در دوران دفاع مقدس به آنها داده شد درک کردند و به آنها فهمانده شد که تهدید نظامی نتیجه معکوس برای هدفی که آنها دنبال می کنند، دارد مطمئن باشید اقدام به تهدید سخت علیه نظام را نیز انجام نمی دهند.
وی جنگ نرم علیه نظام را توسط دشمن را تا زمانی دانست که ما بر اصول و موازین نظام پافشاری می کنیم و ادامه داد: باید در مسیر خود باقی بمانیم زیرا هیچ راه برگشتی وجود ندارد و نظام به این موضوع و پافشاری بر روی اصول بسته شده و این ایستادگی و پایداری امروز را از رزمندگان یاد گرفته ایم.
فرمانده کل سپاه با ابراز تاسف نسبت به اینکه در حال حاضر در بعضی موارد، شاهد فراموش شدن مبانی اصلی و اصول انقلاب هستیم، اظهار داشت: هرکس از مبانی اصلی نظام زاویه گرفت مطمئن باشید که از حق فاصله گرفته است اما باید از همه دستاوردهای عظیم دفاع مقدس دفاع کنیم و پیشرفت و رشد را برای نسل آینده به ارمغان آوریم.
جعفری با اشاره به اینکه در حال حاضر شاهد این هستیم که بعضی از سیاسیون و انقلابی های قدیمی از اصول انقلاب فاصله گرفته اند، افزود: امروز این افراد دیدگاه و حرف دیگری دارند، اما نباید از راه امام (ره) و شهدا فاصله گرفت زیرا ما با یادمان ها و یادآوری خاطرات امام (ره) زنده هستیم و به همین مسیر نیز ادامه خواهیم داد.
وی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه با استقامتی که در دوران حوادث بعد از انتخابات با هدایت رهبر فرزانه انقلاب، امت حزب الله خود نشان داد و حوادث را پشت سر گذاشت، در آینده پیروزی ها و نصرت الهی نصیب ملت ایران خواهد شد، تاکید کرد: ابعاد این حوادث و پیچیدگی آن هر روز در حال روشن شدن است و امیدواریم هر روز این اوضاع کنونی به سمت آرامش بیشتر پیش رود تا کشور در مسیر توسعه و پیشرفت قرار گیرد.
گفتنی است در پایان این مراسم از تعدادی پیشکسوت دفاع مقدس تجلیل شد.

منبع : خبرگزاری ایرنا

  
نویسنده : حسینی ; ساعت ۳:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٢
تگ ها :