سبحانی نیا: برخی کشورها تحت تاثیر لابی صهیونیست از سالن خارج شدند
ساعت ۳:٠٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٢ : توسط : حسینی
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: حفظ موجودیت رژیم صهیونیستی برای چند کشور آن قدر مهم است که وقتی رییس جمهوری اسلامی ایران در خصوص حقوق فلسطینی ها صحبت می کند تحت تاثیر لابی صهیونیست از سالن خارج می شوند.

حسین سبحانی نیا روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا، گفت: مسایل و چالش های جهانی از جمله در منطقه خاورمیانه و بویژه فلسطین، عراق و افغانستان مسایل مهمی است که رییس جمهوری در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، بر مواضع اصولی جمهوری اسلامی درباره آنها تاکید کرد.
وی اظهار داشت:‌ این تاکید به گونه ای است که نماینده آمریکا و برخی کشورها در این فراز از سخنان رییس جمهوری جلسه را ترک می کنند که نشان می دهد برای آنان مساله فلسطین اهمیت ندارد و حفظ موجودیت اسراییل مهم است.
نماینده نیشابور در مجلس شورای اسلامی با یادآوری نقش لابی صهیونیستی در هیات حاکمه آمریکا گفت: بی اثر بودن فشار صهیونیست ها برای کمرنگ کردن سفر رییس جمهور و سازماندهی تحرکات و تجمعات مقابل سازمان ملل متحد هنگام سخنرانی آقای احمدی نژاد نشان داد که اینها اقلیتی بیش نیستند.
وی با اشاره به این که رییس جمهور هنگام سخنرانی باراک اوباما در محل اجلاس حضور داشت، خطاب به آنان گفت: بهتر بود شهامت داشتید و صحبت ها را گوش می دادید.
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس سفر محمود احمدی نژاد به نیویورک را مثبت ارزیابی کرد و گفت:‌ رییس جمهوری در دور اول مسئولیت خود از فرصت های بین المللی به خوبی بهره گرفت و در این دوره هم از فرصت ها و تریبون ها با مخاطب جهانی بهره می گیرد.
وی دیپلماسی در دنیا را پیگیری مطالبات و منافع ملی تعریف کرد و گفت:‌ باید از این حضورها برای تبیین مواضع اصولی کشور نهایت بهره را برد.
سبحانی نیا گفت: این خواست آمریکا و اسراییل است که ما به مجامع بین المللی نرویم و آنها با تبلیغات مسموم جای ما را پر کنند.
وی تاکید کرد که خود باید جای خود را بگیریم و مواضع اصولی مان را به نحو مثبت تبیین کنیم.

منبع : خبرگزاری ایرنا