تمبر یادبود دهمین انتخابات ریاست جمهوری منتشر شد
ساعت ۱:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢٢ : توسط : حسینی
به پشتوانه حضور 40 میلیونی مردم در انتخابات ؛
تمبر یادبود دهمین انتخابات ریاست جمهوری منتشر شد
تمبر یادبود دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران که بیانگر حضور 85 د رصدی واجدان شرایط در این انتخابات است، با شش نماد منتشر شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ،  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به لزوم انعکاس حضور 40 میلیونی واجدان شرایط در پای صندوق های اخذ رای به عنوان رویدادی بی نظیر در جهان گفت: نخستین نماد این تمبر نشانگر یکپارچگی همه ملت ایران از اقصی نقاط مختلف و حضور شاداب و با نشاط آنان در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری است.

سلیمانی گفت:‌ نماد دوم نشانگر عزت و سربلندی ایران به پشتوانه حضور 40 میلیونی واجدان شرایط در انتخابات است.

وی گفت:‌ سومین نماد تمبر یادبود انتخابات 22 خرداد 88 شادی و نشاط پس از انتخابات است که باعث شد نام جمهوری اسلامی ایران در سراسر جهان سربلند شود.

سلیمانی افزود: استفاده از عکس حضرت امام خمینی (ره ) و مقام معظم رهبری در این تمبر بیانگر سیر تاریخی انقلاب از 22 بهمن 57 تا 22 خرداد 88 است که حضور منسجمی را تحت زعامت و رهبری حضرت امام و مقام معظم رهبری به نمایش گذاشته است.

سلیمانی افزود: نماد چهارم این تمبر یادبود، تصویری از آقای احمدی نژاد رئیس جمهور منتخب است که حائز اکثریت آرا شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: نماد پنجم این تمبر ، عدد 40 میلیون و نماد ششم آن صندوق انتخابات به شکل گل لاله است.

سلیمانی افزود :‌ رونمایی از تمبر یادبود انتخابات 22 خرداد 88 با حضور مقام معظم رهبری در بیت ایشان صورت گرفت که پس از توشیح حضرت آیت الله خامنه ای و زدن مهرتمبر، روسای سه قوا و همچنین دبیرشورای نگهبان آن را امضا کردند.

سلیمانی گفت: این تمبر رونمایی شده در موزه پست ایران نگهداری و نسخه هایی از آن به موزه های سراسر جهان ارسال خواهد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: حدود 400 هزار قطعه از این تمبر ظرف سه ماه آینده منتشر و در اختیار مردم ایران قرار خواهد گرفت.