سخنان احمدی‌نژاد در صدر اخبار رسانه‌های رژیم صهیونیستی قرار گرفت
ساعت ٢:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٢ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: سخنان دیشب محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور اسلامی ایران در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به خصوص آن بخش از سخنان وی که به انتقاد شدید از این رژیم پرداخته بود، در رسانه‌های رژیم صهیونیستی بازتاب وسیعی داشت.


به گزارش فارس، روزنامه عبری زبان "معاریو " با پوشش صحبت‌های احمدی‌نژاد و تاکید بر سخنان ضد صهیونیستی وی نوشت: احمدی نژاد به اسرائیل حمله شدیدی کرد و نمایندگان غربی در اعتراض به سخنان وی اجلاس را ترک کردند.
این روزنامه همچنین در ادامه نوشت: هنگامی که احمدی نژاد شروع به حرف‌های یهود ستیزانه کرد و اسرائیل را متهم کرد به اینکه بر اقتصاد و سیاست جهان مسلط شده است، بسیاری از کشورهای غربی سالن اجلاس را ترک کردند.
این روزنامه به نقل از محمود احمدی نژاد نوشت: اقلیتی کوچک بر کشورها و اقتصاد بخش بزرگی از جهان مسلط شده‌اند.
روزنامه صهیونیستی "هاآرتص " نیز از دیگر روزنامه‌های این رژیم بود که سخنان دکتر احمدی‌نژاد را بازتاب داد و آن بخش از سخنان وی را که " اسرائیل علیه فلسطینیان جنایت انجام می دهد " منعکس کرد.
این روزنامه به سخنان احمدی نژاد درباره رفتار غیرانسانی صهیونیست‌ها در برابر فلسطینیان پرداخت و با اشاره به سخنان وی نوشت: اسرائیل از هر سلاحی حتی سلاح‌های ممنوعه استفاده می‌کند تا اعتماد به نفس فلسطینیان را در راه مبارزه با اشغالگری از بین ببرد.
روزنامه عبری زبان "یدیعوت آحارونوت " نیز نوشت: احمدی نژاد در یک سخنرانی تند در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل، کشورهای ثروتمند دنیا را به نجات کشورهای ضعیف فرا خواند و آنان را مسئول فقر این کشورها دانست.
بنا بر گزارش این روزنامه، احمدی‌نژاد گفت: اسرائیل بر اقتصاد و سیاست جهانی مسلط شده است و دست به کشتار جمعی مردم بی‌گناه می‌زند.
روزنامه‌های صهیونیستی تنها آن بخش از سخنان محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور اسلامی ایران را که به انتقاد از این رژیم پرداخته بود، برجسته کردند و تیتر و لید خبر و گزارش خود برگزیدند.
"شبکه 10 " رژیم صهیونیستی نیز ضمن بازتاب سخنان رئیس جمهور کشورمان در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل نوشت: احمدی‌نژاد با حمله شدید به اسرائیل، تل‌آویو را به کشتار ‌جمعی و جنایت جنگی متهم کرد.
این شبکه تلویزیونی همچنین با بیان این که احمدی نژاد در سخنان خود در برابر کشورهای دنیا، تئوری یهودستیزی را دوباره زنده کرد، به بخشی از سخنان وی اشاره کرد و نوشت: اسرائیل با تسلط بر اقتصاد و سیاست جهان بر کشورهای غربی فشار وارد می‌کند تا بتواند به حیات نژادپرستانه خود ادامه دهد.
پایگاه خبری عبری زبان "نیوز وان " نیز با اشاره به این که احمدی‌نژاد هیچ اشاره‌ای به موضوع هسته‌ای ایران نکرد، نوشت: احمدی نژاد یک یهود ستیز است، چرا که اسرائیل را متهم به این کرد که با توسل به زور و جنایت بر کل جهان سلطه پیدا کرده است.
"شبکه 7 " رژیم صهیونیستی نیز با اشاره به سخنان رئیس جمهور کشورمان نوشت: رئیس جمهور ایران در سخنرانی دیشب خود باز هم علیه اسرائیل موضع‌گیری تندی کرد و همزمان با صحبت‌های وی درباره اسرائیل برخی از نمایندگان کشورها جلسه را ترک کردند.