رئیس مجلس شورای اسلامی: اختلاف‌نظرها نباید عزتمندی کشور را مخدوش کند
ساعت ٢:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٢ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: علی لاریجانی با بیان اینکه همه اراده جریان‌های سیاسی و مسئولان کشور در این شرایط، باید به خدمت معطوف باشد که لازمه آن وحدت و مودت است، گفت: در هر کشوری ممکن است اختلاف نظرهایی وجود داشته باشد، اما نباید کاری کنیم که این عزتمندی مخدوش شود.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجلس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه سفر خود به استان قم در مراسم گاز رسانی به روستای "ونارچ " با گرامی داشت هفته دفاع مقدس، گفت: دفاع مقدس راهی بود که ملت ایران برای سرافرازی خود انتخاب کرد و آرامش امروز و حرکت جامعه به سمت عمران مدیون فداکاری‌های آن روز جوانان است.
وی با اشاره به حمایت‌های برخی کشورهای غربی و منطقه‌ از رژیم بعث عراق یادآور شد که صدام در روزهای اول حمله به ایران تصور می‌کرد که ظرف یک هفته می‌تواند تهران را اشغال کند اما در قدم‌های اولیه با دفاع جانانه ملت ایران مواجه شد.
لاریجانی ادامه داد: این درس بزرگی بود که اگر ملت ایران در آرمان‌های انقلاب و رهنمودهای امام (ره) و رهبری بایستد و پافشاری کند سرافرازی ایران را به دنبال خواهد داشت.
وی افزود: ما این روحیه شهادت طلبی را قدر می‌نهیم و امیدواریم این روحیه در بین ملت ایران مخصوصاً جوانان پایداربماند که اگر این گونه باشد ما از هر گزندی مصون خواهیم ماند.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری درخصوص وحدت و اخوت اسلامی نیز خاطرنشان کرد: در هر کشوری ممکن است اختلاف نظرهایی وجود داشته باشد، اما نباید کاری کنیم که این عزتمندی مخدوش شود.
رییس مجلس تصریح کرد: همه اراده جریان‌های سیاسی و مسئولان کشور در این شرایط باید به خدمت معطوف باشد که لازمه این امر وحدت و مودت است.
بر این اساس، پروژه گاز رسانی به روستای "ونارچ " از توابع شهر کهک استان قم بعدازظهر چهارشنبه با حضور علی لاریجانی رییس مجلس به بهره‌برداری رسید. با اجرای این پروژه که 15 هزار میلیارد ریال هزینه اجرای این پروژه آن ست 300 خانوار از گاز طبیعی بهرمند شده و 280 انشعاب گاز ایجاد می‌شود.
هم چنین رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه سفر خود به استان قم با حضور در جلسه بررسی مشکلات بخش کهک در استان قم، اظهار داشت: این بخش دارای مشکلاتی است که مدیران استان باید نسبت به برطرف کردن هرچه سریع‌تر آنها تلاش کنند.
وی افزود: بخش کهک از ظرفیت گردشگری بسیاری برخوردار است که نیازمند حمایت همه‌جانبه مسئولان است.
در این جلسه نمایندگان استان قم، استاندار و سایر مدیران محلی حضور داشتند و گزارشی از شرایط این بخش به رییس مجلس ارائه کردند.
لاریجانی در بخش دیگری از سفر یک روزه خود به استان قم با خانواده شهید امیر همزء‌ای در منزل وی دیدار کرد.
رییس مجلس ضمن عیادت از پدر این شهید، خاطرنشان کرد: افتخار، عزت، سربلندی و ایستادگی امروز کشور مرهون رشادت های شهیدان است.
وی تصریح کرد: هفته دفاع مقدس بهترین زمان برای بیان خاطرات ایثارگران و رزمندگان است که باید از آن نهایت استفاده کرد.