ستایش مجلس خبرگان از تدابیر حکیمانه رهبری در حوادث پس از انتخابات
ساعت ٢:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٢ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: مجلس خبرگان رهبری در خاتمه ششمین اجلاس رسمی خود تاکید کرد: بدون شک تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری در خاموش کردن آتش فتنه و حوادث پس از انتخابات دهم ریاست جمهوری و مقاومت معظم له در برابر تشکیک بی اساس نسبت به صحت و سلامت انتخابات ستودنی است و دلیلی قاطع بر هوشمندی و تدبیر ایشان است.


به گزارش خبرگزاری فارس، بیانیه 9 ماده‌ای ششمین اجلاس رسمی خبرگان رهبری ، عصر چهارشنبه در حالی توسط آیت الله سید احمد خاتمی قرآئت شد که ریاست مراسم اختتامیه این نشست را آیت‌الله محمود هاشمی شاهرودی عهده‌دار بود.
در بیانیه پایانی اجلاس خبرگان تصریح شده است: ما ضمن بیعت مجدد با رهبر انقلاب بار دیگر پشتیبانی قاطع خود را از معظم‌له که ادامه‌دهنده راه بنیانگذار مقدس اسلامی حضرت امام خمینی است اعلام می‌داریم و همچنان معظم‌له را تنها گزینه‌ای می‌دانیم که لباس رهبری امت بر قامتش زیبنده است.
در این بیانیه آمده است: ماه مبارک رمضان این ماه بزرگ خدا و عید اولیااش سپری شد به امید آنکه از برکات فراوان این ماه بهره‌مند شده ره توشه‌ای برای همه عمر خویش برگرفته و توان مقاومت در برابر هجوم نفس اماره را پیدا کرده باشیم.
نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که اینک وارد چهارمین دهه از عمر خویش شده است در راستای تحقق بخشیدن به آرمان بلند انبیا ، اولیا و صالحان شکل گرفته و ثمره جانفشانی‌های همه شهیدان است تقویت و تحکیم این نظام مقدس یک فریضه بی تردید است.
مجلس خبرگان رهبری ضمن تشکر از حضور شکوهمند و افتخارآفرین امت اسلامی در راهپیمایی روز جهانی قدس و حمایت همه جانبه از ملت مظلوم و ستمدیده فلسطین و غزه و آرزوی پیروزی این ملت رنجدیده و تحت ستم از جایگاه شرعی و قانونی خود به عنوان امین و منتخب مردم در مساله مهم و سرنوشت‌ساز رهبری لازم می‌داند مطالبی را به استحضار ملت شریف ایران برساند.
1- انتخابات دهمین دوره ریاست‌جمهوری فصل جدیدی در تاریخ انقلاب اسلامی گشود و اثبات کرد نظام جمهوری اسلامی ایران علیرغم دشمنی‌های مداوم استکبار جهانی به فضل الهی بیش از همیشه از پشتوانه حمایت عظیم مردمی برخوردار است.
شرکت 85 درصدی ملت شریف ایران در انتخابات دهمین دوره ریاست‌جمهوری یکی از نمونه‌های برجسته پشتیبانی مردم از نظام و قدرشناسی آنان از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.
در همین جا بر خود لازم می‌دانیم ضمن این تبریک پیروزی عظیم به ملت سرافراز و آگاه ایران از مردم و همه دست‌اندرکاران این حماسه عظیم ملی از جمله نهادهای قانونی اجرایی و نظارتی صمیمانه تشکر کنیم و همگان را به همدلی و صمیمیت در راستای پیشرفت و اقتدار نظام اسلامی دعوت می‌کنیم.
2- استکبار جهانی که در طول سال‌های پس از انقلاب ناکامی‌های متعددی را در جبهه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و نظامی را تجربه کرده بود اینک پس از این حماسه بی‌نظیر وارد صحنه شد و در سلسله اقدامات خود برای استحاله انقلاب و سرنگونی آن ایجاد فتنه و اغتشاشات اخیر متوسل شد و برای دستیابی به این هدف با برنامه‌ریزی وسیع تلاش کرد تا با تکیه بر ابزار رسانه‌ای گسترده و امکانات سیاسی خود در داخل و خارج و استفاده از برخی غفلت‌ها و سوءرفتارهای سیاسی بعضی عناصر داخلی به گمان خود از ملت ایران انتقام گرفته و کام ملت ایران را در این پیروزی بزرگ تلخ و عظمت آن را در چشم جهانیان کوچک کند اما امت ولایی ما با همراهی رهبری و هوشیاری اعجاب‌برانگیز خود این نقشه شوم را به شکستی تلخ برای دشمن مبدل کرد.
3- ‌ولایت فقیه رکن رکین نظام اسلامی محور وحدت و مشروعیت بخش عمده ارکان و قوانین آن است که همواره حافظ اسلامیت و سلامت جمهوری اسلامی بوده و کشتی انقلاب را در برابر امواج طوفانی و پر تلاطم حوادث و دشمنی ها بخوبی سکان داری کرده است؛ در عرصه انتخابات نیز کارآمدی خود را بیش از پیش به نمایش گذاشت.
ما ضمن بیعت مجدد با رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای مدظله العالی بار دیگر پشتیبانی قاطع خود را از معظم له که ادامه دهنده راه بنیانگذار انقلاب مقدس اسلامی حضرت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه است اعلام می داریم و همچنان معظم له را تنها گزینه ای می دانیم که لباس رهبری امت بر قامتش زیبنده است.
بدون شک تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری در خاموش کردن آتش فتنه و حوادث پس از انتخابات دهم ریاست جمهوری و مقاومت معظم له در برابر تشکیک بی اساس نسبت به صحت و سلامت انتخابات ستودنی است و دلیلی قاطع بر هوشمندی و تدبیر ایشان می باشد در این راستا هدایت های هوشمندانه رهگشای تاریخی و سرنوشت ساز معظم له در خطبه های 29 خرداد و 21 ماه رمضان تاثیری شگرفت در افشای لایه های پنهان و آشکار توطئه داشت و روشنتر از همیشه نقش بی بدیل ولایت فقیه را در سکانداری انقلاب اسلامی به نمایش گذاشت.
4- مجلس خبرگان رهبری انتخاب مجدد جناب آقای دکتر احمدی نژاد به ریاست جمهوری و تشکیل دولت دهم را به ایشان تبریک می گوید و ضمن آرزوی توفیق روز افزون برای دولت دهم انتظار دارد که دولت محترم برای اجرایی کردن رهنمودهای مقام معظم رهبری در تمامی زمینه ها بویژه رهنمود های 10 گانه معظم له بخصوص عنایت به نقدهای دلسوزانه مراجع اعظام تقلید دامت برکاته تلاش مضاعف کند.
از دولت محترم انتظار می رود در راستای سالم سازی فضای فرهنگی جامعه بویژه مساله حجاب استفاده از نظرات نخبگان دلسوز تعامل با دیگر قوا عدالت گستری، فساد ستیزی ، مستضعف نوازی، گسترش فرهنگ قانونمداری، توجه بیش از پیش به نقش جوان و پرورش استعداد ها و رفع مشکلات آنان تلاش مضاعف کند.
5- ما ضمن تشکر از تلاش 10 ساله آیت الله شاهرودی دامت برکاته در جایگاه ریاست قوه قضاییه انتصاب حضرت آیت الله لاریجانی زید توفیقه را به ریاست این قوه تبریک می گوییم و آرزو مندیم ایشان در ارتقای قوه قضاییه به جایگاه مناسب و هم شان نظام جمهوری اسلامی در برپایی عدالت و مبارزه با مفاسد در سطوح مختلف بویژه مقاصد اقتصادی ، صیانت از امنیت عمومی در ابعاد گوناگون و رسیدگی به پرونده های حوادث اخیر با قاطعیت برخورد کند.
6- هفته دفاع مقدس یادآور ایثارگری‌ها و رشادت‌های شهیدان عزیز و ایثارگران فداکار و رزمندگان مقاوم 8 سال دفاع مقدس را گرامی داشته همگان را به بهره‌گیری از پیام‌های ارزشمند دفاع مقدس نظیر پاسداشت فرهنگ جهاد و شهادت و دفاع از نظام اسلامی ولایت‌مداری و... دعوت می‌کنیم.
7- در آستانه سال تحصیلی جدید ضمن تبریک این بهار دانش و پژوهش به تمامی پژوهشگران، اساتید، مدیران محترم مدارس، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه این عزیزان را به نهضت بزرگ نرم‌افزاری دعوت کرده امیدواریم گام‌های بلندتری جهت رشد و ارتقای علمی کشور که پشتوانه بزرگی در راستای عزت و سربلندی ایران اسلامی است بردارند از این عزیزان فرهیخته انتظار می‌رود که با هوشیاری مراقب توطئه کسانی که می‌خواهند با ایجاد فضای متشنج و ناآرام مانع آموزش و پژوهش گردند باشند.
8- پایداری و اقتدار نظام اسلامی مرهون 3 دهه تلاش خستگی‌ناپذیر ملت شریف مسلمان، انقلابی و شهیدپرور ایران اسلامی در همه سطوح به‌ویژه نخبگان است. حوادث اخیر نشان داد که انقلاب اسلامی در این مقطع بیش از هر زمان دیگری نیازمند ایفای نقش آگاهانه و دشمن‌شناسانه خواص جامعه است. این موضوع باید مورد توجه بیش از پیش نخبگان قرار گیرد که در زیر لوای اسلام و ولایت به نقش تاریخی خود بپردازند.
9- شهادت مظلومانه عالم مجاهد جناب آقای ماموستا محمد شیخ‌الاسلامی نماینده محترم استان کردستان در این مجلس و دیگر شهدای اخیر کردستان را به رهبر معظم انقلاب اسلامی، مردم شریف و روحانیت معزز کردستان تسلیت می‌گوییم و از مسئولین امر مصرانه خواستاریم تا با عاملان حرکت‌های تروریستی اخیر برخورد قاطع نموده و با ایجاد امنیت لازم در این منطقه زمینه این فتنه‌سازی و تفرقه‌افکنی را از میان بردارند.
در پایان از خداوند منان برای روح بلند و ملکوتی امام راحل و عظیم الشان و شهدای عزیز غلو درجات را خواستاریم.
والسلام علیکم و رحمت‌الله و برکات مجلس خبرگان رهبری