پیشنهاد احمدی‌نژاد به مجلس برای معرفی نیروی کارآمد در کابینه
ساعت ۱٠:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱٩ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: احمدی‌نژاد در دیدار عصر امروز خود با جمعی از نمایندگان تاکید کرد که هنوز فهرست کابینه دولت دهم را نهایی نکرده است و منتظر معرفی افراد کارآمد از سوی نمایندگان مجلس خواهد ماند.


ولی اسماعیلی نماینده مردم گرمی و عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به جلسه عصر امروز جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با احمدی‌نژاد گفت: در این جلسه علاوه بر دکتر لاریجانی، باهنر ، نکونام، کاتوزیان،‌ رضایی،‌ غضنفرآبادی ، فولادگر و جلالی طی سخنانی دیدگاه‌های خود را درباره تعامل مجلس با دولت در چینش کابینه مطرح‌ کردند.
وی افزود: نمایندگان به توانمندی ،‌تعهد ، تخصص ، ولایتمداری و ساده‌زیستی افراد پیشنهادی برای حضور در کابینه تاکید کردند.
نماینده مردم گرمی گفت: پس ازطرح نقطه نظرات نمایندگان، دکتر احمدی‌نژاد نیز به تعامل مجلس و دولت اشاره کرد و یادآور شد که تاکنون دولت با مجلس مشکلی نداشته و به جلسات کارشناسی مجلس پایبند خواهیم بود.
ولی اسماعیلی با اشاره به این که رئیس‌جمهور در این جلسه به مقایسه وضعیت اجتماعی ،‌ فرهنگی جامعه در دولت‌های گذشته با چهار سال اخیر پرداخت گفت: احمدی‌نژاد در این جلسه به تائید عملکرد دولت نهم ازسوی رهبری و جامعه تاکید کرد و درباره نحوه انتخاب وزرای کابینه دهم توضیحاتی ارائه داد.رئیس‌جمهور در این جلسه گفت که کابینه دولت دهم مجمع‌الجزایر نخواهد بود.بلکه محل علم، عمل و عدل خواهد بود زیرا عملکرد کابینه برای مردم بسیار مهم است بنابراین افراد همگرا و همفکر با رئیس‌جمهور در این کابینه حضورمی‌یابند.همچنین برای ساماندهی وضعیت فرهنگی و بخش مسکن از نیروهای توانمندی استفاده می‌کند تا ساختار اجتماعی به نفع جریان اصولگرا و انقلاب تغییر یابد.
به گفته اسماعیلی رئیس‌جمهور درباره نحوه استفاده دولت دهم از نیروهای جوان گفت که از جوانانی استفاده خواهد کرد که سابقه مدیریتی ارشد را در کارنامه خود داشته باشند.
نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی گفت: احمدی‌نژاد با تاکید بر این که هنوز لیست کابینه خود را نهایی نکرده است از نمایندگان خواست اگر نیروی کارآمدی را مدنظر دارند تا روز شنبه معرفی کنند.
وی افزود: رئیس‌جمهور در این جلسه از امضای میثاق‌نامه با وزرای کابینه دهم خبرداد و گفت اعضای کابینه باید ولایتمدار بوده و به دنبال فعالیت‌های اقتصادی نباشند.
انتهای پیام/ک