رسوایی جدید اصلاح طلبان همسر جواد امام ، ربوده شدن دخترش را تکذیب کرد
ساعت ۳:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢۸ : توسط : حسینی

همسر جواد امام خبر دستگیری و بازداشت دختر خود را دروغ اعلام کرد.
وی روز پنجشنبه در مصاحبه ای گفت: دختر بنده در اقدامی ماجراجویانه و با توجه به شرایط خاص روحی و روانی ناشی از دستگیری پدرش، چنین اقدامی را کرد که به همین خاطر از همه عذرخواهی می کنم.
چندی پیش و در پی انتشار خبر کذب دستگیری دختر «جواد امام» عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدین و رئیس ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی در تهران، برخی سایت های خبری و رسانه های وابسته به اصلاح طلبان اقدام به عملیات روانی و جنجال آفرین گسترده در خصوص بازداشت وحشیانه! «عاطفه امام» نموده و داستان سرایی بی اساس را بر این مبنا آغاز کردند.
این سایت ها ضمن انتشار «خبر دستگیری وحشیانه عاطفه امام» اعلام کردند: «عاطفه امام دختر 18ساله جواد امام به طرز وحشیانه ای در خیابان طالقانی توسط افراد ناشناس بازداشت و به محلی نامعلوم منتقل شد.»
همچنین در ادامه این دروغ پردازی ها آمده بود: «ساعاتی پیش چند نفر مرد ناشناس، عاطفه امام فرزند 18ساله جواد امام عضو زندانی سازمان مجاهدین انقلاب را با هتاکی و در حالی که چادر از سر وی کشیده بودند بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل نمودند.»
از سوی دیگر و به دنبال این جوسازی سایت های خبری متعلق به جریان شکست خورده در انتخابات ریاست جمهوری، همسر جواد امام نیز با انجام مصاحبه های مختلف با سایت ها و شبکه های تلویزیونی خارج از کشور، فاز دوم این جنجال آفرینی را آغاز کرد و به طرز عجیبی خوراک تبلیغاتی این رسانه ها را تامین نمود.
او در این مصاحبه ها نیروهای امنیتی را متهم به شکنجه دخترش جهت اعتراف گیری از وی به منظور تحت فشار قرار دادن «جواد امام» که هم اکنون در زندان به سر می برد کرده بود.
او همچنین ضمن اشاره به ارتباط کوتاه تلفنی که با دخترش داشته، گفته بود: آیا اسلام این را به ما گفته که می شود چادر از سر یک دختر 18 ساله بکشند و بدون چادر بین دو مرد بنشانند و با چشم بسته ببرندش؟!
این داستان پردازی اما مدت زیادی به طول نینجامید و این سایت ها پس از دو روز مدعی شدند که عاطفه امام در نزدیکی بهشت زهرا تهران رها شده است.
نکته جالب دیگر اینکه خود «عاطفه امام» نیز در این میان در نامه سرگشاده ای به بهانه بازگویی «دلتنگی های خود در مورد پدرش خطاب به دولتمردان جمهوری اسلامی» گفته بود؛ من هنوز در سینه خود شراره ای آسمانی دارم که نامش وجدان است، با این کلمه آشنایید؟ فکر نمی کنم...
این ماجرا همچنین حواشی قابل توجهی را به همراه داشت و برخی از این بنگاه های دروغ پراکنی با استفاده از نام افرادی همچون حاج صادق آهنگران و خبر کذب ابراز نگرانی و ناراحتی او در خصوص دستگیری عاطفه امام سعی در واقعی جلوه دادن این واقعه داشتند که با تکذیب وی این تلاش نیز ناکام باقی ماند.
با این حال تکذیب خبر دستگیری عاطفه امام توسط مادرش پس از دو هفته، سوت پایان این دروغ پردازی ها را به صدا درآورد و رسوایی این جریان خبری را مکشوف ساخت. به گزارش سایت پارلمان نیوز، همسر جواد امام در خصوص اخبار مبنی بر دستگیری دخترش در روزهای گذشته با تاکید بر اینکه ربوده شدن و دستگیری وی کاملاً منتفی است گفت: دختر بنده در اقدامی ماجراجویانه و با توجه به شرایط خاص روحی و روانی ناشی از دستگیری پدرش که موجب نگرانی خانواده و بنده شده بود، چنین اقدامی را کرد.
وی با بیان اینکه متاسفانه اقدام و مصاحبه من به عنوان «مادر»، واکنش احزاب و رسانه ها را در پی داشته است، اظهار داشت: من به عنوان مادر و از روی نگرانی اقداماتی برای پیگیری وضعیت دخترم انجام داده ام و برخی از دوستان و نزدیکان نیز از روی خیرخواهی، واکنش هایی را به دلیل وضعیت خانوادگی ما از خود نشان دادند، که موجب خبری شدن این مسئله و کشیدن آن به مطبوعات شد.
همسر جواد امام خاطرنشان کرد: البته در اینجا باید از تمام عزیزان و دوستانی که درگیر این ماجرا شده اند و به جهت عواطف انسانی و اعتقادی موجبات ناراحتی آنها بوجود آمد، عذرخواهی کنم.
وی با تاکید بر اینکه دخترم فکر می کرده با این کار شاید کمکی به پدرش بکند، تصریح کرد: من هم در طول این مدت به دلیل شرایط خاص اقداماتی را انجام داده ام که این مسئله بعد خبری پیدا کرده و موجب ناراحتی بنده و افراد دیگری شد، که باید به دلیل شرایط بوجود آمده نیز عذرخواهی کنم. البته با توجه به این مسائل دیگر این مسئله را پیگیری نخواهیم کرد.
وی در پایان تاکید کرد: از تمامی مسئولان و خادمان به انقلاب و امام که از این مسئله متاثر شده بودند و از کسانی که در طول این مدت من و خانواده ام را یاری کرده اند، تشکر می کنم و در اینجا اعلام می کنم؛ پیشاپیش هرگونه گمانی زنی در خصوص این ماجرا و اخباری که از قول من و یا دخترم در این رابطه منتشر می شود را، تکذیب می کنم
همسر جواد امام البته هیچ چیز درباره انبوه دروغ هایی که تا به حال در این مورد علیه نظام گفته شده و نقشی که وی و دخترش در این ماجرا داشته اند و همچنین عوامل اصلی این صحنه سازی هیچ چیز نگفته است.
کیهان به زودی گزارش های تکمیلی مفصلی درباره پشت پرده این ماجرا منتشر خواهد کرد.