عامل اصلی حوادث بعد از انتخابات عدم تنظیم رابطه با ولایت بود
ساعت ۳:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢۸ : توسط : حسینی

نشست سالانه اعضای جامعه اسلامی مهندسین استان خوزستان با حضور
سید مرتضی نبوی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین برگزار شد.
در این نشست مهندس سیدمرتضی نبوی با بیان این که ارتباط و جهت گیری جامعه اسلامی مهندسین همواره در مسیر ایجاد ارتباط با ولایت فقیه بوده است افزود: انقلاب اسلامی ایران با داشتن نعمت ولایت فقیه به پیروزی رسید و پس از آن نیز سه دهه پرافتخار را پشت سر گذاشت.
وی افزود: همه باید اذعان داشته باشند ولی فقیه تمام نیازهای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جامعه را تأمین می کند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به سابقه تشکیل دو جریان سیاسی روحانیون مبارز و روحانیت مبارز در دهه اول انقلاب خاطرنشان کرد: در زمان امام خمینی جریان سیاسی روحانیون مبارز و طرفداران آن ها خود را طرفدار ولایت مطلقه فقیه می دانستند و رقبای خود را به دلیل مخالفت با آقای موسوی، مخالف رهبری معرفی می کردند. اما پس از رحلت امام خمینی طیف روحانیون مبارز نتوانست رابطه خود را با ولایت فقیه تنظیم کند و پس از مدتی نام خود را به جریان چپ تغییر داد و رقبای خود یعنی طیف روحانیت مبارز را جریان راست نامید.
مهندس نبوی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه امید آن می رفت این طیف سیاسی باعبرت از گذشته رابطه خود را با ولایت فقیه تنظیم کند، گفت: ولی این بار پس از روی کار آمدن آقای خاتمی به عنوان رئیس جمهور نه تنها با رهبری مخالفت شد بلکه در خط امام نیز تجدیدنظر کردند و روی بسیاری از ارزش ها از جمله دفاع مقدس خط کشیدند و به جایی رسیدند که عنوان کردند در جمهوری اسلامی، اسلامیت ضرورت نیست.
عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری گفت: با بازنگری در این وقایع خواهیم فهمید آن چه که جمهوری اسلامی یعنی میراث گرانقدر امام خمینی را به خطر می اندازد عدم تنظیم رابطه با ولایت است.
نبوی با تأکید بر اینکه حوادث اخیر به دلیل اتخاذ مواضع در مقابل ولایت رخ داد، افزود: نکته مهمی که در جریان اغتشاشات اخیر و پخش دادگاه متهمان این حوادث رخ داد این بود که برخی از سران اصلاح طلب و شخصیت های کلیدی این جریان سیاسی مانند آقای سعید حجاریان در راه رفته خود تجدیدنظر کردند و به اصل انقلاب، اندیشه های امام و ولایت بازگشتند و این دادگاه ها برای نسل جوان مشخص کرد نقطه اصلی انحراف از کجا نشأت می گیرد.