رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام :جنگ قدرت در ایران تبلیغات دشمن دشمن بیرونی است
ساعت ۳:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢۸ : توسط : حسینی

رئیس مجمع تشخیص مصلحت تصریح کرد که در طول 30 سال انقلاب اسلامی در ایران همواره قدرت های استکباری مسئله اختلاف و جنگ قدرت را مطرح کرده اند در حالی که ما در ایران خودمان از این مسئله خبر نداریم.
اکبر هاشمی رفسنجانی چهارشنبه گذشته در گفت وگو با شبکه تلویزیونی العالم با تاکید بر اهمیت شرکت گسترده مردم در روز جهانی قدس و حمایت از ملت مظلوم فلسطین گفت: بسیاری از کینه ورزی ها، تحریم ها و مشکلاتی که بر جمهوری اسلامی ایران تحمیل شده است به دلیل ایستادگی بر سر آرمان انقلاب از جمله حمایت از ملت فلسطین در برابر تجاوزگری رژیم صهیونیستی است.
وی گفت: تحمیل جنگ علیه ایران و همچنین تبلیغات فراوانی که هنوز علیه ما صورت می گیرد عوامل و علل متعددی دارد که یکی از آن پایبندی به اصول انقلاب و حمایت مستمر ما از فلسطین است.
وی افزود: البته این تحریم ها و مشکلات عوامل دیگری هم دارد از جمله این که این انقلاب ماهیتی دارد که قدرت های صاحب نفوذ نمی خواهند این انقلاب موفق باشد.
برنامه هسته ای ایران
صلح آمیز است
آیت الله رفسنجانی در ادامه درباره موضوع هسته ای خاطرنشان کرد: مسئله دستیابی ایران به تکنولوژی صلح آمیز هسته ای موضوعی است که در دوران رژیم دیکتاتوری سابق این اتفاق نزدیک بود روی دهد و ما از آن برخوردار شویم به طوری که چند نیروگاه در دست ساخت بود.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: همه این اقدامات بعد از انقلاب متوقف شد و ما از صفر شروع کردیم و الان اینگونه با ما برخورد می کنند و استدلالشان این است کسی که غنی سازی داشته باشد قدرت بمب سازی هم دارد. این سخن درست است ولی ما چنین قصدی نداریم.
وی تاکید کرد که سیاست ما اصلا این نیست که دنبال سلاح هسته ای باشیم.
رفسنجانی اظهار داشت: سیاست فعلی ما این است که سوخت نیروگاهمان را خودمان تهیه کنیم نیروگاه تولید برق را توسعه دهیم و از تکنولوژی هسته ای در کشاورزی و در صنایع دیگر استفاده کنیم.
وی تاکید کرد که ما مسیر دستیابی کامل به تکنولوژی صلح آمیز هسته ای را طی می کنیم و فکر نمی کنیم که میدان رقابت نظامی تسلیحاتی مناسب افکار اسلامی ما باشد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سالهاست که ما درباره موضوع هسته ای در حال مذاکره هستیم و حتی فراتر از «ان پی تی» با آژانس همکاری کرده ایم ولی تا حالا نشده است که طرف مقابل و از جمله (کشورهای 1+5) حرکت مثبتی در قبال ایران انجام دهند.
وی افزود: اخیرا قرار شده است که در دو هفته آینده مذاکراتی با کشورهای 1+5 شروع شود لذا باید منتظر ماند و دید که آنها از تجربه گذشته درس گرفته اند و این که آیا حاضرند حق ایران را بپذیرند و البته ما هم همانطور که بارها اعلام کرده ایم به آنها تضمین می دهیم که به دنبال اهداف غیرصلح آمیز نیستیم.
اختلافی وجود ندارد
وی در ادامه در پاسخ به این سؤال که علل غیبت وی به عنوان خطیب نماز جمعه روز قدس امسال چیست؟ خاطرنشان کرد: حضور افراد خیلی تفاوت نمی کند بالاخره هر خطیبی که به نماز جمعه بیاید و برای مردم صحبت بکند از حق مردم فلسطین دفاع خواهد کرد و با محکوم کردن ظلم های رژیم اسرائیل علیه ملت فلسطین خواسته های ملت ایران را نیز مطرح خواهد کرد.
وی گفت: فکر نمی کنم ضرورت داشته باشد که همیشه بعد از 30 سال باز هم من آن روز خطبه بخوانم بالاخره من در سایر خطبه های نماز جمعه هم می توانم حرف های فلسطینی ها را بزنم به نظر من خیلی نباید به این مسئله ابعاد سیاسی داد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره این که رسانه های خارجی می گویند عدم حضور شما بیانگر اختلافات است، اظهار داشت: ما هر کاری هم که انجام بدهیم آنها مسئله اختلاف را مطرح می کنند.
وی افزود: در طول 30 سال انقلاب اسلامی در ایران همواره قدرت های استکباری مسئله اختلاف و جنگ قدرت را مطرح کرده اند در حالی که ما در ایران خودمان از این مساله خبر نداریم.
آیت الله هاشمی رفسنجانی با تاکید بر اتحاد ملت و مسئولان ایران گفت: ما با رفاقت و همدلی همواره در راستای اداره هر چه بهتر کشور هستیم.