بت کلیا: تاخیر آمریکا در صدور وزیرا برای همراهان رییس جمهور غیر قابل توجیه است
ساعت ۳:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢۸ : توسط : حسینی
نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی تاخیر آمریکا در صدور ویزا برای همراهان رییس جمهوی در سفر به سازمان ملل را غیر قابل توجیه و نشاندهنده عدم پایبندی آمریکایی‌ها به قوانین دمکراسی دانست.

"یوناتن بت کلیا " در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا، با اشاره به منشور سازمان ملل متحد در خصوص صدور ویزا برای شرکت کنندگان در اجلاس‌های سازمان ملل، اظهار داشت: بر اساس این مصوبه، کشور میزبان (آمریکا) موظف است تا بدون در نظر گرفتن تنش‌های بین این کشور با افراد و یا دیگر کشورها، برای هیات‌های نمایندگی کشورها ویزا صادر کند.
این در حالی است که ایالات متحده در قبال کشورهایی که با آنها تنش‌های سیاسی دارد به بهانه‌های مختلف از صدور ویزا طفره می‌رود.
بت کلیا با تاکید بر اینکه آمریکا موظف به اجرای این بند از منشور سازمان ملل است، گفت: آمریکایی‌ها به خاطر تکبر و قلدری خود به دنبال پیشبرد اهداف و برنامه‌های خود هستند و ارزشی برای پروتکل‌های بین‌الملل قائل نیستند.
این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برنامه‌های سازمان ملل به یک کشور خاص تعلق ندارد بلکه مربوط به کل جهان است و لذا هیات‌ها باید به راحتی بتوانند در این اجلاس‌ها شرکت کنند.
بت کلیا عدم همکاری آْمریکا در صدور ویزا را نشان دهنده عدم حاکمیت دمکراسی در این کشور دانست و تاکید کرد: مقامات این کشور برای بسته نگه‌داشتن فضا و دوری افکار عمومی از حقایق موجود دست به چنین اقداماتی می‌زنند.
این نماینده مجلس اظهار داشت: این حق ملت ایران است که نمایندگان و هیات‌های اعزامی‌اش در تمامی اجلاس های سازمان ملل شرکت کند.
بت کلیا با اشاره به برنامه رییس جمهوری برای حضور نمایندگان اقلیت‌های دینی در این سفر، گفت: این حضور نمایندگان اقلیت دینی به همه نشان خواهد داد که همه ادیان ابراهیمی در کنار هم با صفا و صلح و صمیمیت زندگی می‌کنند.
وی افزود:بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اقوام و مذاهب مختلف آزاد هستند و حضور نمایندگان ادیان مختلف به همراه رییس جمهوری در سفر به سازمان ملل، پیام آور این خواهد بود که همه ادیان، اقوام و مذهب در ایران در صلح و دوستی زیست می کنند.
بت کلیا تاکید کرد: بر این اساس، عدم صدور ویزا به برخی از همراهان رییس جمهوری اشتباه و غیر قابل توجیه است.
این نماینده مجلس شورای اسلامی همچنین در خصوص صدور ویزا از سوی آمریکا برای عناصر ضد انقلاب برای حضور در این کشور در زمان برگزاری اجلاس سازمان ملل، گفت: این اقدام مقامات آمریکایی، نشان دهنده تلاش سران این کشور برای ایجاد تبلیغات روانی علیه احمدی‌نژاد است.
بت کلیا افزود: ماه‌ها است که رسانه‌های بیگانه همصدا با هم موضوع حضور عناصر معاند با نظام جمهوری اسلامی در حاشیه اجلاس سازمان ملل را پیگیری می‌کنند و به دنبال به راه انداختن تجمعات و تظاهرات علیه رییس جمهور و نظام جمهوری اسلامی ایران هستند.
نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این حرکت‌ها هیچ تاثیری در روند زندگی مردم ایران، اعتقادات و ایمان و حرکتی که آغاز کرده اند، نخواهد داشت.
بت کلیا افزود: کشور میزبان موظف است امنیت کامل را برای رییس جمهوری فراهم و مانع از انجام چنین حرکت‌هایی شود اما با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، بار دیگر دشمنی آنان با ملت ایران و جمهوری اسلامی نشان داده خواهد شد.