ایران صاحب اولین "اسکادران صاعقه " شد
ساعت ۳:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢۸ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: با افزایش جنگنده‌های صاعقه به یک اسکادران، هواپیماهای ساخت کشورمان حضوری با شکوه در رژه 31 شهریورماه خواهند داشت.


امیرخلبان حسن شاه صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفتگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس با اشاره به تمرینات پایگاههای مختلف این نیرو برای برگزاری رژه با شکوه هفته دفاع مقدس گفت: قرار بر این بود که این رژه در روز 29 فروردین برگزار شود که به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی به 31 شهریور موکول شد.
شاه صفی ادامه داد: اگر شرایط جوی اجازه این کار را بدهد و بتوانیم دیگر شرایط لازم را مهیا کنیم، رژه هوایی با همان توان مد نظر در گذشته، اجرا خواهد شد.

* ساخت یک اسکادران جنگنده صاعقه

وی با بیان اینکه در این رژه هوایی انواع جنگنده - بمب‌افکن‌های نیروی هوایی ارتش حضور خواهند داشت، افزود: از جنگنده‌های بومی همچون آذرخش، ایران 140 و صاعقه نیز در این رژه هوایی استفاده خواهد شد.
امیر شاه صفی با اعلام خبر ساخت "یک اسکادران جنگنده صاعقه " در کشور، از حضور قابل توجه آنها در رژه روز سه شنبه هفته جاری یاد کرد و افزود: با این اقدام مهم، ایران اسلامی جایگاه خود را در عرصه هوایی نیز ارتقاء خواهد بخشید و نیروی هوایی ارتش و وزارت دفاع نشان دادند با یک برنامه‌ریزی صحیح و مدیریت مناسب، می توانند در بخش مهم و مدرنی چون ساخت جنگنده نیز سرافراز باشند.
فرمانده نیروی هوایی ارتش تاکید کرد: با تولید انبوه جنگنده‌های بومی صاعقه، تمام گلوگاههای طراحی و ساخت این هواپیما برای ما حل شده است و ما تلاش خواهیم کرد تا در آینده، نمونه‌های به‌روزتر و مدرن‌تری را وارد ناوگان خود کنیم.