افشای خطرناک‌ترین شبکه‌ی حفاری تونل در زیر مسجدالاقصی
ساعت ۱٢:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢۸ : توسط : حسینی
موسسه‌ی اوقاف و میراث الاقصی از وجود خطرناک‌ترین شبکه‌ی تونل‌ها که اسراییلی‌ها در شهرک سلوان حفاری کرده‌اند، خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران،موسسه اوقاف و میراث الاقصی در کنفرانسی تحت عنوان "شبکه تونل‌های سلوان در چنگال اشغالگران"، یک فیلم ویدیویی را که جزییات شبکه تونل‌هایی که اسراییل در شهرک سلوان حفاری کرده را اعلام می‌کند، پخش کرد.

عکرمه صبری رییس هیات عالی اسلامی در بیت‌المقدس، اعلام کرد که فتوای قانونی برای تحریم حفاری تونل‌ها در زیر مسجد‌الاقصی ارائه شده و ما پیش از این نیز فتواهای دیگری را در زمینه تحریم فروش زمین و فعالیت در ساخت دیوار حایل صادر کردیم، چرا که برخی پیمانکاران و کارگران داخلی در این تونل‌ها فعالیت می‌کنند و ما این مساله را رد می‌کنیم.

صبری، تونل‌هایی را که اسراییلی‌ها حفاری می‌کنند، تجاوزی به میراث اوقاف اسلامی توصیف کرد و گفت: چنین حفاری‌هایی در جهت یهودی‌سازی بیت‌المقدس است و مستقیما مسجد‌الاقصی را تهدید می‌کند.

عکرمه صبری گفت: چنین حفاری‌هایی تلاشی است علیه هویت عربی و اسلامی بیت‌المقدس و اقدامی نژادپرستانه برای نابودی آن.

خاتم عبدالقادر مسوول پرونده‌ی بیت‌المقدس در جنبش فتح نیز اعلام کرد: آنچه که امروز شاهدیم، بر این مساله تاکید دارد که ما تنها با مساله‌ی تونل‌ها روبرو نیستیم بلکه با طرح شهرک سازی که زیر زمین انجام می‌شود نیز روبه‌رو هستیم.

روزنامه‌ی اماراتی دارالخلیج به نقل از موسسه اوقاف و میراث الاقصی نوشت: خطرناک‌ترین شبکه تونل‌هایی که اسراییلی‌ها در شهرک سلوان به ویژه در منطقه واد حلوه حفاری می‌کند به سمت مسجد‌الاقصی است و طول آن 600 متر است.