اتحادیه های کارگری انگلیس به تحریم اسراییل رای دادند
ساعت ۱٢:۳٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢۸ : توسط : حسینی
لندن – بزرگترین اتحادیه های کارگری انگلیس در یک رای گیری عمومی و با تصویب قطعنامه ای خواستار تحریم رژیم صهیونیستی و عدم سرمایه گذاری در اسراییل تا زمان عمل کردن آن رژیم به قوانین بین المللی شدند.

به گزارش ایرنا، طرح تحریم رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه و در کنگره سالانه اتحادیه های کارگری انگلیس در شهر لیورپول مطرح شد و به اتفاق آرا توسط اتحادیه ها به تصویب رسید.
نمایندگان کنگره اتحادیه های کارگری انگلیس که بزرگترین نهاد کارگری در انگلیس است در قطعنامه تصویب شده خود خواستار تحریم کالاهای تولید شده در شهرک های غیرقانونی و عدم سرمایه گذاری در شرکت های مرتبط با اشغالگری و ساخت دیوار حایل در اراضی اشغالی شدند.
این قطعنامه که اولین مورد از قطعنامه های تحریمی اتحادیه های کارگری انگلیس از زمان تحریم رژیم آپارتاید در آفریقای جنوبی تاکنون است همچنین از دولت انگلیس می خواهد حملات وحشیانه اسراییل به غزه و ادامه محاصره آن منطقه توسط اسراییل را محکوم کرده و فروش هرگونه تسلیحات به آن رژیم را نیز تحریم کند.
"هیو لانینگ" رییس "گروه همبستگی فلسطین" درپی این تصمیم اتحادیه های کارگری انگلیس آن را تصمیمی تاریخی و نشانه ای از خشم افکار عمومی از حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی به غزه توصیف کرد.
سازمان خیریه "جنگ اختیاری" نیز این تصمیم را بسیار شجاعانه توصیف و آن را مشابه تحریم اعمال شده برضد رژیم نژادپرست آفریقای جنوبی توسط اتحادیه های کارگری انگلیس در زمان رژیم آپارتاید در آن کشور دانست.
"یاسمین خان" از اعضای ارشد جنگ اختیاری در این باره گفت: تصویب این طرح هشداری به دولت انگلیس است تا دولتمردان بفهمند دوران سازشکاری با اسراییل به پایان رسیده است.
این قطعنامه اتحادیه های کارگری انگلیس در حالی تصویب شد که لابی های اسراییلی و صهیونیستی تلاش بسیاری برای جلوگیری از تصویب آن به کار گرفته بودند.
"تالیا لادور فرشر" معاون سفیر رژیم صهیونیستی در لندن از جمله افرادی بود که با انجام مصاحبه های مختلفی پیش از تصویب قطعنامه اتحادیه های کارگری انگلیس هرگونه تحریم اسراییل را غیر سازنده توصیف کرده بود.
وی در مصاحبه ای با شبکه رادیویی بی.بی.سی گفته بود: تحریم اسراییل کمکی به پیشرفت صلح در منطقه نمی کند بلکه تنها باعث آسیب دیدن کارگران اسراییلی و فلسطینی می شود و حتی ممکن است به کارگران انگلیسی نیز صدمه بزند.