سید حسن نصرالله:دلبستگان به خارج کردن ایران از عرصه حمایت از مقاومت، در توهمند
ساعت ۱٢:۱٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢۸ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: دبیرکل حزب‌الله لبنان با ستایش از موضعگیری جمهوری اسلامی ایران در قبال مسئله فلسطین تاکید کرد: هرکسی که به خارج کردن ایران از عرصه حمایت از ملت‌های مقاوم منطقه و مسئله فلسطین دل بسته است، در توهم به سر می‌برد.


به گزارش فارس، سید حسن نصرالله که به مناسب روز جهانی قدس با حضور گسترده مردم در مجتمع سید الشهدا در ناحیه جنوبی بیروت از طریق ویدئو کنفرانس سخن می‌گفت، درباره حمایت ایران از مسئله فلسطین و مقاومت در منطقه اظهار داشت: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، این کشور به خاطر حمایت از آرمان‌های امت اسلامی مورد حمله قرار گرفت. چرا ایران با جنگ و محاصره مواجه شد؟ چرا زمان شاه همه کشورها با ایران دوست بودند؟ زیرا ایران روابطش را بعد از انقلاب با اسرائیل قطع کرده و با صراحت از حق ملت فلسطین و مقاومت آنها دفاع کرده و امام خمینی (ره) نیز به وضوح گفت که اسراییل غده‌ای سرطانی است و باید محو شود. محمود احمدی‌نژاد سخن جدیدی نگفته بلکه اظهاراتش بازگشت به سخنان امام خمینی (ره) است.
دبیرکل حزب الله لبنان تنها گناه ایران را حمایت از جنبش‌های مقاومت دانست و تصریح کرد: ایران اکنون نیز با بیشترین حملات از طرف برخی کشورها و رسانه‌های عربی مواجه است. گناه واقعی ایران، حمایت از مقاومت و آرمان‌های اسلامی و عربی است. اگر ایران همین لحظه بگوید من از مقاومت فلسطین و لبنان دست برداشتم، همه به سمت آن می‌روند و ایران بهای حمایت خود از مستضعفان را می‌پردازند، آنها در جنگ علیه ایران شکست خوردند و همچنین در جنگ علیه لبنان و علیه غزه نیز با شکست روبرو شدند و ما به وابستگی به این محور که هرگز شکست نخورده‌ است، افتخار می‌کنیم.
سیدحسن نصرالله با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس اظهار داشت: ملت ایران امروز به خیابان‌ها آمدند و به همه دنیایی که منتظر شکست و فروپاشی نظام بودند، گفتند که ما با فلسطین، غزه و مقاومت هستیم و از کسی که می‌گوید اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود، حمایت می‌کنیم.
دبیرکل حزب الله لبنان گفت: من ایران و رهبر فرزانه، حکیم، شجاع و ملت و مسئولان این کشور را خوب می‌شناسم و به شما تاکید می‌کنم که امکان ندارد که ایران از حمایت ملت‌های منطقه و جنبش‌های مقاومت در منطقه دست بردارد. موضوع فلسطین و قدس برای آنها به مثابه دینشان است.
سیدحسن نصرالله تاکید کرد، هرکسی که بر خارج شدن ایران از این عرصه دل بببند و بدان تکیه ‌کند، درخیال و توهم به سرمی‌برد. من امروز از طرف تمامی مجاهدان، مبارزان، شهدا، مومنان از امام آیت‌الله العظمی سید علی خامنه‌ای دام ظله الشریف و ایران به خاطر تمامی حمایت‌های معنوی، سیاسی و مالی در تمامی زمینه‌ها تشکر می‌کنم. این افتخاری برای ایران است که در برابر همه جهان به آن افتخار می‌کند، بنابراین این امت تنها نیست بلکه ما فاکتورهای قدرت زیادی داریم.
دبیرکل حزب الله لبنان دوره جورج بوش رئیس جمهور سابق آمریکا خطرناک‌ترین دوره دانست و افزود: خطرناک‌ترین دوره‌ای که پشت سر گذاشتیم دوره بوش بود. ما از این دوره گذر کردیم و امروز اسرائیل و آمریکا در وضعیت بدی قرار گرفته‌اند و چرا آمریکایی‌ها از طرح سپر موشکی در اروپا صرف نظر کردند؟ زیرا آنها فهمیدند که ایران با موشک‌های خود تهدیدی نیست. بلکه آنها از مشکلات مالی به علت بحران اقتصادی رنج می‌برند.