جزئیات منتشر نشده از رسانه جدید "حلقه هجمه"
ساعت ۱٢:٠٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٧ : توسط : حسینی

شبکه ماهواره‌ای WIN قرار است رقیب جدیدی برای شبکه‌های خبری فارسی‌زبانان همچون BBC و VOA باشد.

عکس

شبکه خبری- ماهواره‌ای WIN از اوایل پاییز کار خود را آغاز خواهد کرد. با توجه به تیزرهای تبلیغی این شبکه که در سایت youtube منتشر شده به نظر می‌رسد رقیب جدیدی برای شبکه‌های خبری فارسی‌زبانان همچون BBC و VOA پیدا شده است.
از تیزرهای تبلیغی شبکه خبری  Washington international network win می‌توان به برنامه‌های متعدد خبری، گفت‌وگوهای خبری، گزارش‌های زنده، بولتن خبری و... اشاره کرد.
این شبکه ابتدا در آمریکا و کانادا و در مرحله بعد در ایران و اروپا روی ماهواره رفته وهمچنین از زمان افتتاح به صورت آنلاین روی سایت این شبکه قابل دریافت خواهدبود.
این شبکه در اطلاعیه منتشر شده در سایت رسمی خود اعلام کرده که برنامه این شبکه، خبری و تحلیلی، سیاسی و اجتماعی با کادری حرفه‌ای خواهد بود که پیوندی میان ایرانیان سراسر دنیا و مردم داخل ایران به وجود خواهد آورد. همچنین خبرها به دو زبان انگلیسی و فارسی قابل ارائه است.
برخی گمانه‌زنی‌ها این شبکه جدید‌التأسیس را مکمل و بازوی ماهواره‌ای سایت تلویزیون واشنگتن می‌دانند که چند سالی است با تمرکز ویژه به تحلیل و ارائه اخبار سیاسی و اجتماعی از ایران می‌پردازد که اخیراً تغییرات محسوسی را نیز در سایت خود اعمال نموده و حجم قابل توجهی از فیلم‌های خبری و ویدئوهای سیاسی و اجتماعی مربوط به ایران را در وب‌سایت خود منتشر نموده است.
گفتنی است سایت تلویزیون واشنگتن در جریان آشوب‌های اخیر کشور اقدام به پخش تعداد قابل توجهی از اخبار جهت‌دار و ویدئوهای تحریک‌کننده در سایت خود و همچنین در محیط یوتیوب و سایت بالاترین نموده است.
سایت تلویزیون واشنگتن تحت مدیریت «آوی داویدی» که خود نیز از مجریان VOA بوده اداره می‌گردد. آوی داویدی نقش مهمی را در روند بهایی سازی صدای آمریکا ( VOA) ایفا نموده به گونه‌ای که در مدت کمی تعداد فراوانی از کارمندان مسلمان یا مسلمان‌زاده صدای آمریکا همچون «علی مستعانی» و «سید رسول افخمی» از این  مجموعه اخراج یا مستعفی می‌گردند. نکته جالب توجه اینکه جای آنها را چهره‌های شاخص تلویزیون«صدای دوست» ارگان رسمی بهائیان در حیفا و اسراییل می‌گیرند.
از جمله مجریان این شبکه خبری24 ساعته فارسی می‌توان به مجریان اخراجی یا جدا شده شبکه VOA همانند«لونا شاد» (بازیگر فیلم مستهجن فریاد مورچه‌ها ساخته محسن مخملباف) و «راد بهارلو» (فرزند احمدرضا بهارلو) اشاره نمود.
می‌توان اینگونه استنباط نمود که وین‌تی‌وی از مجموعه‌ای از مستعفیان یا اخراجی‌هایVOA (که گویا به دلیل اختلاف نظرهایی با مدیران گذشته VOA از این شبکه جدا شده بودند) به اضافه تعدادی از جوانان ایرانی ساکن در آمریکا تشکیل خواهد شد.
*سرمایه گذار اصلی Win TV :
شبکه بین‌المللی واشنگتن زیر مجموعه‌ای از سازمان CDI می‌باشد که یک سازمان غیردینی است. CDI‌مخفف سازمانی با عنوان Council for democratic Iran است که در واشنگتن فعال و طبق اطلاعات ارائه شده در وب‌سایت رسمی این سازمان متعهد به برقراری دموکراسی در ایران می‌باشد!
در ضمن «امیر عباس فخرآور» نیز از جمله مرتبطین سازمان CDI است. فخرآور در جریان اعتصاب غذا در بازداشتگاه (در اوایل دهه 80) و حمایت فاطمه حقیقت‌جو از وی، خود را رهبر جنبش مستقل دانشجویی معرفی کرده که از طرف «منوچهر محمدی»( از فعالان غائله کوی دانشگاه 78) مورد تکذیب شدید و افشا قرار گرفت. وی از جمله افراد نزدیک به بهائیت محسوب می‌شود که آیین تشیع را شرک‌آلود وصف می‌کند. وی به دلیل علاقه‌اش به اساطیر ایرانی نام سیاوش را برای خود برگزید.
فخرآور درباره آیین برخی اعضای VOA و بهروز بهبودی می‌گوید:
«... تا جایی که من می‌دانم وفا مستقیم و کامبیز محمدی پرسنل بهایی صدای آمریکا هستند..دکتر بهروز بهبودی هم در حضور پاپ ژان‌پل دوم به آیین مسیحیت گرویده است و به آن ایمان دارد...»