خروش توده های میلیونی مردم ایران در راهپیمایی فردا قدس شریف ! ما می آئیم
ساعت ٧:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٦ : توسط : حسینی

راهپیمایی عظیم روز قدس در سراسر جهان اسلام خصوصا تهران و دیگر شهرهای ایران، در شرایطی بسیار حساس برگزار می شود.
از یک سو دولت جدید آمریکا چند ماهی است تمرکز خود را بر پایمال کردن آرمان قدس شریف قرار داده و ظاهرا اکنون در مرحله ای است که به زودی بناست حلقه خیانت خود را با همکاری جانیان صهیونیست و منافقان امت اسلام تکمیل کند.
دولت آمریکا اعلام کرده است باراک اوباما رئیس جمهور این کشورهفته آینده در خلال سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل بنا دارد طرح جدید خود برای خاورمیانه را اعلام نماید. این طرح که اکنون تقریبا تمامی جزئیات آن افشا شده چیزی جز به فراموشی سپرده شدن اینکه سرزمین فلسطین زمانی اشغال شده، نیست. آمریکایی ها قصد دارند به زودی فرآیندی را که با اجلاس آناپولیس آغاز شد و در جنگ غزه به مانع جدی برخورد کنند به زعم خود نهایی نمایند و به این منظور در حال رایزنی های گسترده برای جلب حمایت سران برخی کشورهای عربی از آن هستند.
منابع لبنانی و فلسطینی که کیهان با آنها سخن گفته، تاکید دارند قلب طمع جدید اوباما افزوده شدن اسرائیل به جغرافیای سیاسی جهان است و این دقیقا همان چیزی است که محور مقاومت هرگز و در مقابل دریافت هیچ امتیازی به آن رضایت نخواهد داد. راهپیمایی روز قدس فرصتی بزرگ برای جهان اسلام است تا فریاد اعتراض خود را به گوش همه سازشکاران برسانند. پیام اصلی روز قدس در راهپیمایی فردا آن خواهد بود که معامله با سازشکاران مشکل فلسطین را حل نخواهد کرد چرا که مدافعان قدس شریف جای دیگری ایستاده اند.
از سوی دیگر مردم شهرهای مختلف ایران روز جمعه به فتنه گری های برخی گروه های ورشکسته سیاسی که قصد دارند از تجمع بزرگ ملت شریف ایران برای اهداف دشمن شادکن خود سوءاستفاده نمایند، پاسخی محکم خواهد داد. اگرچه تحلیلگران عقیده دارند جریان آشوبگر سرمایه اجتماعی را به طور کامل از دست داده و دیگر قادر به همراه کردن مردم با خواسته های فتنه انگیزانه خود نیست با این وجود پاسخ صریح مردم ایران به این درخواست ها روز جمعه نمایان خواهد شد، همچنانکه در مراسم شب های احیا هم این طراحی ها ناکام ماند.
مردم تهران هم از ساعت 10 صبح فردا از 7 مسیر به سمت دانشگاه تهران محل برپایی نمازجمعه، راهپیمایی خواهند کرد.
به همین مناسبت گروهها و تشکلهای مختلف با صدور اطلاعیه های جداگانه مردم را به حضور پرشور و دشمن شکن در این راهپیمایی فراخواندند.
در این راستا شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و ستاد مرکزی قدس و انتفاضه کشور با صدور اطلاعیه ای، روز جهانی قدس را روز تجلی وحدت ملی و انسجام و اتحاد اسلامی همه مسلمانان حول محور آرمان قدس شریف دانست.
در این اطلاعیه آمده است:
دستاوردهای ابتکار حضرت امام خمینی(ره) در نامگذاری این روز بزرگ، امروزه منجر به بیداری و هوشیاری جهانی و تشکیل جبهه فراگیر مقاومت و اعتراض علیه نظام سلطه رژیم منفور و نامشروع صهیونیستی در اقصی نقاط جهان شده است به طوری که پیروزی افتخارآفرین و معجزه آسای مقاومت اسلامی لبنان و فلسطین و شکست مفتضحانه رژیم غاصب و اشغالگر قدس در جنگ 33 روزه حزب الله و در جنگ 22 روزه رزمندگان جنبش مقاومت اسلامی فلسطین - حماس از دستاوردهای ابتکار و دوراندیشی حضرت امام، روح الله الموسوی الخمینی(ره) در معرفی این روز به عنوان «روز جهانی قدس» و وحدت و یکپارچگی جهان اسلام حول محوری واحد و مقدس به نام قدس شریف به شمار می رود.
در ادامه این بیانیه آمده است:
به رغم تبلیغات و عملیات روانی گسترده آمریکا و رژیم صهیونیستی و بنگاه های رسانه ای امپریالیستی علیه ملت بزرگ ایران به ویژه نسل جوان، راهپیمایی روز جمعه به نماد عظیم وحدت و اتحاد ملی ایرانیان تبدیل و کلیه جریان ها و احزاب و گروه های سیاسی با حضور یکپارچه و وحدت بخش و افتخارآفرین خود دشمنان نظام و ایران اسلامی را از نقشه های شوم خود مایوس ساخته و تعلق واقعی روز قدس به اسلام را فریاد خواهند زد.
دعوت جامعه مدرسین
حوزه علمیه قم
برای راهپیمایی روز قدس
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز با صدور اطلاعیه ای، مردم غیور و انقلابی ایران اسلامی را به شرکت باشکوه در راهپیمایی روز جهانی قدس فرا خواند.
در این اطلاعیه آمده است: آیا وقت آن نرسیده که حامیان دمکراسی و آزادی در برابر چپاول ناجوانمردانه حقوق و آزادی های مردم فلسطین و کشته شدن غیر نظامیان بویژه زنان و کودکان بی گناه، مهر سکوت از زبان خود بردارند؟
در ادامه اطلاعیه آمده است: مردم مبارز فلسطین بخوبی می دانند که هدف رژیم صهیونیستی از اعمال فشار، خاموشی چراغ پر فروغ مقاومت و از پا در آوردن دولت مردمی حماس و خلع سلاح تمامی مبارزان است.
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه روز قدس روز تجدید پیمان با مردم مظلوم فلسطین است، آورده است: این روز که با رهنمود بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان بنیان نهاده شده، اکنون به مظهر وحدت امت اسلام در برابر جنایتکاران صهیونیست بدل شده است.
اطلاعیه ادامه داده است: از این رو همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه های نمازجمعه تهران اعلام فرمودند، باید در برابر دستان تفرقه افکن ایستاد و نگذاشت که شعله تفرقه و اختلاف دامنگیر این راهپیمایی پرشکوه شود.
جامعه روحانیت مبارز تهران نیز با صدور بیانیه ای ضمن تاکید بر برگزاری باشکوه تر روز قدس امسال آورده است:
شبهه افکنی های دشمنان اسلام و ایران نباید کوچکترین خللی در عزم راسخ و آهنین مردم ایران در مقابله با دشمن غدار و تا دندان مسلح و غاصب اسرائیل بوجود آورد.
همچنین قدس و قبله اول مسلمین بخشی از هویت ماست و دفاع از ملت مظلوم فلسطین به عنوان مدافعان خط مقدم از تمدن و امت اسلامی یک وظیفه و رسالت اسلامی و انسانی است و دفاع از ملت های مظلوم از اصول مصرح در قانون اساسی است و تمام شخصیت ها و گروه ها و جریان های مختلف فکری و سیاسی در این مسئله مشترک هستند.
این بیانیه خطاب به ملت ایران می افزاید:
پیشگامی شما مردم مسلمان در دفاع از مردم مظلوم فلسطین، تحقق بخش و ضامن وحدت اسلامی و بطلان سحر کسانی است که بر طبل اختلاف بین شیعه و سنی می کوبند و به ایران اسلامی اتهامات واهی می زنند.
در بیانیه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی آمده است: اعلام آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس از جانب امام خمینی(ره) ابتکار بی نظیری بود که مساله فلسطین را تبدیل به موضوعی اسلامی و جهانی کرد و حمایت از مردم فلسطین و تلاش در جهت آزادی مسجد الاقصی از یوغ صهیونیست ها از وظایف اصلی مسلمانان است.
همچنین اقداماتی که امروزه از طرف امت اسلامی در راستای پشتیبانی از انتفاضه مردم فلسطین به عمل می آید، نشان دهنده حساسیت و اهمیتی است که امروزه جهان اسلام از دهه های گذشته آگاه تر، بیدارتر و هوشیارتر است.
جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی هم در اطلاعیه ای که به همین مناسبت منتشر کرد، آورده است: «روز قدس نه تنها برای ما ایرانیان بلکه برای همه مسلمانان جهان روز وحدت و یک دلی است باید هشیار بود تا عوامل فتنه و فریب خوردگان اجانب در این روز مقدس با شعارهایی گمراه کننده در صفوف مسلمانان ایجاد تفرقه ننمایند.»
در همین راستا انجمن اسلامی پزشکان ایران، اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان، کمیته امداد امام خمینی، شبکه ارتباطی سازمان های غیردولتی زنان در جمهوری اسلامی ایران، جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد، بسیج دانش آموزی کوثر ناحیه خمین، سازمان بسیج مهندسین، کانون بسیج و فرهنگیان شهرستان اراک، سازمان آموزش و پرورش استان مرکزی، تیپ مالک اشتر خمین، دانش آموزان بسیجی شهرستان آشتیان، بنیاد فرهنگی صبح قریب، شورای مرکزی امر به معروف و نهی از منکر احزاب و تشکل های سیاسی، جامعه اسلامی کارگران استان تهران، دانشگاه مذاهب اسلامی، جمعیت حامیان آزادی قدس شریف، سازمان اوقاف و امور خیریه، شورای اسلامی شهر تهران و جهاد دانشگاهی با صدور اطلاعیه های جداگانه مردم را به انجام راهپیمایی و تظاهرات باشکوه بر ضد اشغالگران صهیونیستی و نمایش وحدت و همدلی خود به جهانیان دعوت کردند.