رییس بسیج دانشجویی کشور:رسانه های جهان درصددکارآمدزدایی ازدولت هستند
ساعت ٦:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٦ : توسط : حسینی

رییس سازمان بسیج دانشجویی کشور با اشاره به این که جنگ نرم یک جنگ دیجیتال است، گفت:فضای مجازی ازطرفی وفضای رسانه های بین المللی از طرف دیگر با جنگ امواج رسانه ای درصدد مشروعیت زدایی از نظام و حکومت، قداست زدایی ، کارآمدزدایی از دولت و اعتماد زدایی از مردم می باشند.
به گزارش دریافتی روز پنج شنبه ایرنا ، رضا سراج در جمع دانشجویان دانشگاه های شیراز با اشاره به پیروزی گفتمان امام (ره) و انقلاب در انتخابات سال 1384 گفت:قدرت نرم و ایدئولو‍ژیک جمهوری اسلامی ایران با شکست حاکمان لیبرال - سکولار بوجود آمد.
وی با تاکید بر اینکه جنگ نرم یکی از راهبردهای مهار است ، افزود : آمریکا در عراق یک میلیون دلار هزینه کرد تا دولت حاکم بر آن ، اسرائیل را به رسمیت بشناسد اما قدرت نرم و نفوذ استراتژیک ایران ، علی رغم خواست آمریکا بر عراق حاکم شد.
سراج با بیان این مطلب که با پیوستگی قدرت نرم ، سخت و اقتصادی ، قدرت هوشمند به وجود می آید ، اظهارداشت : کشوری که صاحب قدرت هوشمند باشد تسلط به منطقه و کاندیدای قدرت جهانی خواهد بود و در این صورت این کشور به بازیگری تمام عیار تبدیل خواهد شد و قدرت قابل مهار خواهد بود.
وی در ادامه با اشاره به اینکه ایران در هشت سال دفاع مقدس دارای قدرت بازدارندگی شد ، بیان کرد : آمریکا با شکست در سه جنگ 1990 ، افغانستان و عراق نتوانست موازنه را در منطقه به ضرر ایران تغییر دهد و جمهوری اسلامی ایران الان دارای بهترین شرایط در منطقه است.
او با بیان اینکه ایران با دسترسی به قدرت بازدارندگی به قدرت اقتصادی نیز دسترسی پیدا کرده است ، گفت : جمهوری اسلامی ایران توانست با ارزیابی زیر ساخت های موجود با توجه به تحریم ، به ضلع دوم قدرت دست پیدا کند.
سراج با تاکید بر این که جنگ نرم یکی از راهبردهای مهار است ، اضافه کرد : امروز جمهوری اسلامی ایران به مرزی از قدرت رسیده که قدرت برتر منطقه است و در 10 یا 15 سال آینده یکی از کاندیداهای قدرت جهانی و قدرت برتر است .
سراج با بیان این مطلب که جنگ نرم بدون شبکه سازی محال است ، افزود : در واقع این سازمان حقیقی با ورود به فضای شبکه مجازی ، دیجیتال و چندرسانه ای کارآمدی خود را چند برابر می نماید.

خبرگزاری ایرنا