دعوت مفتی اهل تسنن جنوب فارس از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس
ساعت ٦:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٦ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: دعوت مفتی اهل تسنن جنوب فارس از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس، تأکید دانشگاه پیام‌نور استان فارس بر حضور گسترده دانشجویان این دانشگاه در راهپیمایی روز قدس و ... از جمله خبرهای کوتاه استان فارس است.


به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، بیانیه‌ای به‌ مناسبت روز جهانی قدس توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس صادر شد.
در این بیانیه آمده است: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، در لوای هدایت تاریخی حضرت امام خمینی (ره) و فرمان مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، به‌منظور همراهی با مردم مسلمان فلسطین و همنوایی با اعتراض مسلمانان و انسان‌های آزاده و بیداردل جهان و ملت بزرگوار ایران اسلامی، ضمن محکوم کردن استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌المللی که موجب اشغال سرزمین اصلی و وطن میلیون‌ها آواره مسلمان فلسطینی شده است، با شوق حضور در راهپیمایی این روز سترگ، همراه با اقشار جامعه به‌ویژه فرهنگ‌سازان و هنرمندان فارس چونان همیشه با شرکت پرشور و شعور خود در مراسم روز جهانی قدس، حماسه‌ای پرشکوه را رقم می‌زنند.

* تاکید دانشگاه پیام‌نور استان فارس بر حضور دانشجویان در راهپیمایی روز قدس
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام‌نور استان فارس، این دانشگاه با صدور بیانیه‌ای از حضور گسترده دانشجویان این استان در مراسم راهپیمایی روز قدس و میثاق دوباره با آرمان‌های آزادی قدس خبر داد.
در این بیانیه آمده است: جوانان و دانشجویان استان فارس، امسال نیز در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان همگام با ملت شریف ایران با پیروی از فرامین مقام معظم رهبری حضور چشمگیری در راهپیمایی روز قدس دارند.
در ادامه این بیانیه آمده است: اقدامات جنایت‌بار رژیم اشغالگر صهیونیستی در سرزمین فلسطین، تسریع در یهودی‌سازی از طریق اخراج تدریجی صاحبان و ساکنان فلسطینی، تقویت و تحریک بعضی جریان‌های آشکارساز با هدف جدایی میان فلسطینیان و به ‌خاک و خون کشاندن کودکان و زنان بی‌گناه این سرزمین مقدس، تنها گوشه‌ای از رفتارهای ضد انسانی فرزندان شیطان در اراضی اشغالی است.
در این بیانیه تأکید شده است: جوانان و دانشجویان برومند ایران عزیز، امسال همچون سال‌های گذشته به‌عنوان پرچمداران علم و دانش، وحدت و یکپارچگی خود را به‌نمایش می‌گذارند و بار دیگر با برافراشتن پرچم قدس شریف فریاد مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا سر می‌دهند و برای آزادی هرچه سریع‌تر قدس دعا می‌کنند.

* دعوت مفتی اهل تسنن جنوب فارس از مردم به شرکت در راهپیمایی روز قدس
مفتی اهل تسنن جنوب استان فارس و امام جمعه اوز، روز قدس را جهانی دانست و گفت: ملت‌های آزاده‌ جهان در این روز برای حمایت از ملت مظلوم فلسطین راهپیمایی می‌کنند.
شیخ عبدالعزیز قاضی‌زاده با بیان اینکه روز قدس، روز تجدید بیعت با معمار کبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری است، تصریح کرد: برادران و خواهران ایمانی باید در این روز بزرگ، همبستگی خود را برای آزادی قدس شریف نشان دهند.