رژیم‌ صهیونیستی دوباره برای حمله به ایران زمان تعیین کرد
ساعت ٦:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٦ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: یکی از مقامات سابق رژیم صهیونیستی هم‌زمان با درخواست غرب از ایران برای گفت‌وگو درباره برنامه هسته‌ای، به جوسازی علیه ایران پرداخت و بار دیگر برای حمله نظامی به تاسیسات هسته‌ای ایران زمان تعیین کرد.


به گزارش فارس، "افرایم سنه " در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز، هم‌زمان با موضوع مذاکره غرب با ایران، به جوسازی علیه ایران پرداخت تا بدین صورت ایران را تحت فشار سیاسی قرار بدهد.
معاون سابق وزیر دفاع رژیم صهیونیستی مدعی شد که اگر قدرت‌های غربی نتوانند علیه ایران تحریم‌هایی بازدارنده وضع کنند، رژیم صهیونیستی در نهایت تا پایان سال 2009 مجبور خواهد شد علیه [تاسیسات هسته‌ای] ایران اقدام نظامی بکند.
این تهدید و جوسازی که پیش از این از زبان مقامات رسمی رژیم صهیونیستی صادر می‌شد، این بار از دهان کسی بیرون آمد که اکنون در رژیم صهیونیستی هیچ پست حکومتی ندارد و اعلام کرده است که این گفته وی، نظر شخصی اوست.
افرایم سنه با تکرار این جمله تکراری که "ما [صهیونیست‌ها] نمی‌توانیم زیر سایه ایران هسته‌ای زندگی کنیم " مدعی شد که اگر تا ابتدای سال آینده میلادی توافقی برای تحریم‌های بازدارنده علیه تهران صورت نگیرد دیگر راه حلی [جز اقدام نظامی] برای اسرائیل باقی نمی‌ماند.
وی با اعتراف ضمنی به این مسئله که آمریکا و اتحادیه اروپا شاید دیگر اعتقادی به مفید بودن تحریم ایران نداشته باشند افزود که "هنوز روشن نیست که آیا آمریکا و اتحادیه اروپا تا پایان سال جاری [میلادی] اراده‌ای برای برداشتن گام‌هایی در تحریم ایران که شامل تحریم‌های سخت‌تر بانکی و نفتی می‌شود، دارند یا خیر. "
افرایم سنه که ظاهرا از همراهی روسیه و چین در تحریم علیه ایران کاملا ناامید به نظر می‌رسد، همراهی این دو کشور با اروپا و آمریکا را علیه ایران "خرافه " نامید و به خبرگزاری رویترز گفت: تحریم‌های ایران را آمریکا و کشورهای اروپایی فقط باید اعمال کنند زیرا روشن است که روسیه و چین با آن موافقت نمی‌کنند. علاوه بر اینکه به هر حال نیاز دانستن حضور روسیه و چین در این امر، خرافه است.
وی مدعی شد: اگر غرب چنین راهبردی را [به تنهایی و بدون حضور چین و روسیه] در پیش بگیرد همین امر برای موفقیت [برایر ایران] کفایت می‌کند.
افرایم سنه عضو سابق کمیسیون‌های دفاع و اطلاعات پارلمان رژیم ‌صهیونیستی و همچنین مسئول موضوع هسته‌ای ایران در زمانی بود که معاونت وزیر جنگ این رژیم را بر عهده داشت.