وزیر جنگ رژیم صهیونیستی:ایران تهدیدی برای موجودیت اسراییل نیست
ساعت ٦:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٦ : توسط : حسینی
تهران - ایهود باراک وزیر جنگ رژیم صهیونیستی برخلاف اظهارات رییس فراکسیون حزب لیکود در پارلمان اسرائیل اعلام کرد: ایران تهدیدی برای موجودیت اسراییل نیست.

به گزارش گروه اخبار صوتی و تصویری ایرنا، پایگاه اینترنتی بی بی سی روز پنجشنبه اعلام کرد: هفتم سپتامبر متن سخنان ایهود باراک رهبر حزب کارگر و وزیر جنگ در دولت ائتلافی اسرائیل، در مورد برنامه هسته ای ایران انتشار یافت که در آن، با اتخاذ موضعی متفاوت از برخی دیگر از مقامات اسرائیلی گفته است که ایران را تهدیدی علیه موجودیت کشور اسرائیل تلقی نمی کند.
به گزارش بی بی سی ، باراک در مصاحبه ای که در "یدیعوت آحارانوت" روزنامه پر تیراژ اسرائیلی منتشر شده، اعلام کرده که "من از جمله کسانی نیستم که معتقدند مساله ایران، مساله مرگ و زندگی برای موجودیت اسرائیل است."
در همین حال، باراک با تکرار این اتهام که جمهوری اسلامی در صدد دستیابی به سلاح اتمی است، حکومت ایران را "چالشی نه تنها برای اسرائیل بلکه برای تمامی جهان" توصیف کرد که جامعه جهانی باید با آن برخورد کند.
تارنمای بی بی سی افزود: در مورد نحوه برخورد با برنامه هسته ای ایران، باراک گفت که اکنون، زمان روی کردن به اقدامات دیپلماتیک اما همراه با تشدید تحریم های بین المللی علیه جمهوری اسلامی است .
این منبع به نقل از وی افزود: بهتر است مذاکره و تشدید تحریم ها همزمان دنبال شود.
اظهارات باراک با موضعگیری شمار دیگری از مقامات ارشد این کشور در قبال پی آمدهای برنامه های هسته ای ایران برای اسرائیل تفاوت دارد.
به نوشته این تارنما، اخیرا "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر از حزب راستگرای" لیکود" این نظر را تکرار کرد که از نظر اسرائیل، جمهوری اسلامی "بزرگترین تهدید را در طول تاریخ" متوجه این کشور (اسراییل) می کند.