احمدی‌نژاد درباره وزیر زن براساس فتوای مرجع تقلید خود تصمیم می‌گیرد
ساعت ٦:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٦ : توسط : حسینی

مشاور امور روحانیت رئیس جمهور در خصوص اخبار مطرح شده مبنی بر اختلاف نظر رئیس جمهور با علمای قم در زمینه انتخاب وزیران زن گفت: بر این اعتقادیم که باید به مراجع احترام گذاشته شود و نظرات آنان برای ما بسیار ارزشمند است و اما در این خصوص رئیس جمهور باید بر اساس فتوای مرجع تقلید خود تصمیم بگیرد.
حجت الاسلام سقای بی‌ریا در پاسخ به این سؤال که آیا رئیس جمهور در خصوص انتخاب وزیران زن با مراجع مذاکره‌ای داشته است، گفت: این‌که رئیس‌جمهور بخواهد برای هر سؤالی به قم سفر کند و مسئله را رفع و رجوع کند، درست نیست. ما بر این اعتقادیم که بر اساس قاعده کلی باید به مراجع احترام گذاشته شود و نظرات آنان به عنوان مرجع و کارشناسان اسلامی برای ما بسیار ارزشمند است.
سقای بی ریا افزود: اینکه رئیس جمهور بخواهد برای کابینه خود از وزیران زن استفاده کند باید ببیند که مرجع تقلید او چه می گوید. اگر مرجع او آن موضوع را دارای اشکال و حرام دانست باید به نظر مرجع تقلید خود احترام بگذارد. پس در همین راستا رئیس جمهور بارها اعلام کرده که مقلد مرجعیت است و فتواهای آن مرجع عالیقدر را رعایت می‌کند.
وی با بیان این‌که مراجع تقلید توقعاتی دارند و این به معنای آن نیست که به عنوان فتواهای آنان عمل شود، گفت: توقع مراجع این است که در مورد موضوعاتی که اتفاق نظر وجود دارد خلافش عمل نشود.