توضیحات مرتضوی درباره آزادی کلوتیلد ریس و نازک افشار
ساعت ۸:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢۱ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: قاضی مرتضوی درباره برخی اخبار منتشر شده درخصوص آزادی کلوتیلد ریس تبعه کشور فرانسه و نازک افشار کارمند سفارت فرانسه توضیحاتی ارائه داد.


قاضی سعید مرتضوی دادستان تهران در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به آزادی نازک افشار کارمند سفارت فرانسه گفت: قرار تامین نازک افشار وثیقه بوده لذا وی وثیقه را گذاشته و آزاد شده است از این رو قرار تامین وی بازداشت موقت نبوده البته کسی هم تخفیفی به حال این کارمند سفارت فرانسه نداده است لذا رسیدگی به اتهامات افشار ادامه خواهد داشت.
وی در خصوص آزادی کلوتیلد ریس تبعه کشور فرانسه تاکید کرد: ریس بازداشت است ولی دادگاه رسیدگی به اتهام وی تمام شده و هر نوع تصمیمی در رابطه با اینکه وی با وثیقه تا زمان صدر حکم و اجرای مجازات آزاد باشد و یا اینکه در بازداشت به سر برد در اختیار شخص قاضی صلواتی است.
دادستان تهران تصریح کرد: پرونده ریس در حال حاضر در دادسرا نیست که ما بخواهیم در خصوص وی نظر بدهیم چراکه پرونده وی به دادگاه تحویل داده شده است و این دادگاه است که می‌تواند با یک وثیقه سنگین وی را تا صدور حکم و تجدید نظر آزاد کند و یا اینکه وی را در زندان نگه دارد و اتخاذ هر تصمیم در اختیار رئیس دادگاه می‌باشد.
مرتضوی ادامه داد: کلوتیلد ریس هنوز آزاد نشده است و در صورت قبول قرار وثیقه و آزادی وی این تبعه فرانسوی به هیچ وجه حق خروج از کشور تا زمان صدور رای و اجرای آن را ندارد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: حسین رسام تحلیل گر ارشد سفارت انگلیس هم قرار تامین وثیقه دارد.
انتهای پیام/ی