ئیس جمهور: ایرانیان در روز قدس پیشتاز بودن را به رخ جهانیان خواهند کشید
ساعت ٦:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٦ : توسط : حسینی

عزم ما کوتاه نیامدن در برابر استکبار جهانی است

رئیس جمهور در آغاز در جلسه هیأت دولت با تبریک پیشاپیش حلول عید سعید فطر و آرزوی قبولی طاعات و عبادات ملت ایران در ماه مبارک رمضان ابراز امیدواری کرد همه مسلمانان از آخرین روزهای ماه مبارک رمضان به نحو احسن بهره‌مند شوند.
احمدی نژاد در ادامه از اعضای هیأت دولت برای بررسی و تصویب برنامه پنجم عدالت و پیشرفت در چند جلسه پرکار و مفصل قدردانی کرد.
وی همچنین با اشاره به بسته پیشنهادی ایران تأکید کرد: عزم دولت و نظام جمهوری اسلامی این است که به هیچ وجه از مواضع عزتمندانه ملت ایران در برابر استکبار جهانی کوتاه نیایند و در این راه استوار باشند.

رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیأت دولت گفت: روز قدس روزی است که ملت ایران یکبار دیگر بالندگی، زنده و پیشتاز بودن و نگاه انسانی به مسائل جهانی را با حضور پرشور در خیابان‌ها به رخ جهانیان خواهد کشید.
دکتراحمدی‌نژاد، مسئله فلسطین را مهمترین مسئله بشریت امروز دانست و گفت: مسئله فلسطین و قدس مسئله یک سرزمین، یک قشر خاص و حتی مسلمانان نیست، فلسطین متعلق به تمام جامعه بشری است.
رئیس جمهور با بیان اینکه ریشه همه مشکلات امروز جامعه بشری را می توان به خوبی در ماجرای فلسطین مشاهده کرد، اظهار داشت: فلسطین در حقیقت به آئینه‌ای تبدیل شده که تمام عوامل اصلی مشکلات امروز جامعه بشری در آنجا به خوبی دیده می شود. وی گفت : اگر امروز در جهان شاهد ناامنی، فساد، استکبار و حتی گرسنگی مطلق بیش از یک میلیارد انسان در جهان هستیم و کرامت انسانی پایمال شده و حق تعیین سرنوشت
انسان ها نادیده گرفته می‌شود، همه را
می توان به ماجرای فلسطین مرتبط دانست.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه موضوع فلسطین و قدس یک مسئله جهانی است، گفت: البته توجه به فلسطین یک موضوع اعتقادی و فکری هم به شمار می‌رود.
وی با بیان اینکه ملت ایران همواره در نگاه انسانی به مسائل جهانی پیشگام بوده است، خاطر نشان کرد: توجه به حل ریشه ای مشکلات بشری، احترام به حقوق ملت‌ها و تلاش برای برپایی صلح، عدالت و امنیت پایدار از جمله مسائلی است که ملت ایران در آن پیشتاز است.
احمدی نژاد با بیان اینکه ابتکار تأسیس روز قدس نیز متعلق به ایران و امام عزیز ماست، تصریح کرد: مطمئن هستم روز قدس امسال نیز بهتر از سال گذشته برگزار خواهد شد؛ بخصوص بخاطر حوادث و جنایاتی که رژیم صهیونیستی در سال گذشته در این منطقه مرتکب شد به نحوی که هنوز محاصره غزه ادامه دارد و مردم این سرزمین در رنج و سختی به سر می برند.
رئیس‌جمهور گفت : قدرت‌های مدعی هم که برای اصلاح امور شعار می‌دادند، برای حل مسئله فلسطین نه تنها اقدامی انجام ندادند، بلکه در مسیر انحرافی وضع را بدتر از گذشته کردند.
احمدی‌نژاد با تأکید بر اینکه حضور ملت ایران در صحنه‌های مختلف از جمله روز قدس موجب دلگرمی همه ملت‌های جهان است، اظهار داشت : حضور پرشور ملت ایران در روز قدس، موجب حفظ و احیای شعار قدس و از سوی دیگر استحکام هر چه بیشتر ملت ایران را هم در پی دارد.
وی تصریح کرد : ملت ایران خوب تشخیص می‌دهد، به خوبی تصمیم می‌گیرد و وظیفه خود را در عرصه‌های مختلف به درستی انجام داده است و خواهد داد. رئیس‌جمهور منشأ اصلی قدرت را امواج انسانی و افکار عمومی دانست و گفت: در مناسبات سیاسی جهان، دیگر داشتن سلاح های برتر، زرادخانه‌های هسته‌ای و حتی حساب‌های بانکی قدرت نمی‌آورد بلکه منشأ اصلی اقتدار امواج انسانی، اندیشه و ایمان‌ یک ملت است .
احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: ملت ایران چه بخواهد و چه نخواهد در مسائل جهانی درگیر است، ضمن اینکه ملت ایران وظیفه خود می‌داند که در صحنه‌های مختلف جهان برای اصلاح امور، حضور فعال و تأثیرگذار داشته باشد البته تجربه هم نشان داده است که امواج انسانی در ایران همه معادلات جهانی را به هم می‌ریزد و ملت‌های دیگر نقاط جهان نیز از ملت ایران تأثیر می‌گیرند.
وی با اشاره به تبلیغات برخی قدرت‌ها و رژیم صهیونیستی درباره روز قدس امسال تصریح کرد: بعضی به خیال خام خود در روزهای اخیر چنین مطرح
می کنند که ملت ایران از مواضع خود کوتاه آمده است، البته باز هم در اشتباه هستند.
اکنون فرصت مناسبی فراهم شده است که ملت ایران بار دیگر استحکام عقیده و اراده و پایداری در راه درست را به رخ آنان بکشند و مطمئن هستم چنین خواهد شد.