فرانسه خواستار جدول زمانی برای مذاکرات با ایران شد
ساعت ٥:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٦ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: یکی از مقامات رسمی دولت فرانسه اعلام کرد دولت کشورش خواستار ارائه جدول زمانی برای انجام مذاکرات با ایران شده است.


به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک مقام رسمی فرانسه که نخواست نامش فاش شود مدعی شد دولت این کشور بر شرکای خود فشار می‌آورد تا جدول زمانی دقیقی را ارائه دهند که در صورت شکست گفت‌وگوها میان ایران و قدرت‌های جهان به اعمال تحریم‌ها علیه ایران ختم شود.
ایران و نمایندگان 6 قدرت جهان شامل آمریکا، انگلیس، روسیه، فرانسه، چین و آلمان قرار است در تاریخ اول اکتبر (9مهرماه) احتمالا در ترکیه دیدار داشته باشند.
این مقام فرانسوی در ادامه ادعاهای خود افزود: از دیگر اعضای گروه 1+5 خواسته شده تا جدول زمانی را تنظیم کنند که درصورت عدم پاسخ ایران، ابتدا به آن‌ها هشدار داده شده و سپس ضرب‌العجل مشخص برای ارائه پاسخ نهایی اعلام شود و اگر همچنان تا زمان پایان ضرب‌العجل نیز پاسخی ارائه نشود، تحریم‌ها باید اعمال شود.
بنا بر این گزارش، انتظار می‌رود طرح پیشنهادی فرانسه هفته آینده زمانی که وزرای خارجه شش قدرت جهان گفت‌وگوهایی را در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک برگزار می‌کنند به بحث گذاشته شود.
از طرفی دیگر مقامات و کارشناسان غربی بارها بر ناکارآمدی تحریم‌ها در قبال ایران اعتراف کرده‌اند.