"تجمعات خانوادگی" روحانیون اصلاح‌طلب
ساعت ۱٢:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٦ : توسط : حسینی
عدم همراهی مراجع تقلید و حتی مردم قم با حسینعلی منتظری و یوسف صانعی باعث شده تا آنان به "تجمعات خانوادگی" روی بیاورند!

به گزارش شبکه ایران، پس از آنکه برخی از مراجع تقلید از جمله آیت‌الله نوری همدانی و آیت‌الله مکارم شیرازی به درخواست دیدار شیخ یوسف صانعی جواب رد دادند، او در مراسم شب احیا 23 رمضان سخنان تندی را علیه دولت، نظام و مردم مطرح کرد.

به دنبال این سخنان صانعی که مدتی پس از توهین آشکار او به شخص رئیس جمهوری ایراد شد، برخی از افراد که هویت آنان به زودی مشخص شد، در مقابل منزل وی تجمع و اقدام به شعار علیه نظام کردند.

تعداد تجمع‌کنندگان اگرچه اندک بود اما افرادی به عنوان سردسته‌، هدایت و خط‌دهی آنان را به عهده داشتند که با حضور نیروهای محافظ امنیت برخی از این سرشاخه‌ها دستگیر شدند.

در بازجویی‌های اولیه از این عده، واقعیت تامل‌برانگیزی افشا و مشخص شد که در میان آنان "سه نوه" حسینعلی منتظری و "فرزندان" حسین موسوی تبریزی نیز حضور دارند.

حضور گسترده اعضای خانواده‌ روحانیون اصلاح‌طلب در تجمعات خیابانی در حالی است که منتظری و صانعی در روزهای اخیر تلاش بسیاری کردند تا مراجع تقلید را به نفع جریان سیاسی شکست‌خورده در انتخابات، وارد صحنه کنند که با جواب منفی مراجع ناکام ماندند.

اما آنچنان که در جریان رویدادهای اخیر مشخص شده، به نظر می‌رسد این ناکامی تنها از سوی مراجع تقلید متوجه صانعی و منتظری نشده بلکه مردم قم نیز با آگاهی از پشت‌پرده اعتراضات خیابانی، این دو  شیخ را تنها گذاشته‌اند و حاضر به همراهی با آنان نیستند.

به همین دلیل روحانیون اصلاح‌طلب که در به راه انداختن "موج مردمی" ناکام مانده‌اند، اکنون به فکر برگزاری تجمعات خانوادگی و طایفه‌ای افتاده‌اند تا شاید از این راه به تحقق اهداف جریان شکست‌خورده کمک کنند.